Skocz do zawartości

Filmy i seriale Sci-Fi warte obejrzenia (niezależnie od rocznika)


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2019 o 11:39, Campana napisał:

Polecam niskobudżetowy , pełnometrażowy i mocno klimatyczny PROSPECT. Przy okazji można przejrzeć inne dobre produkcje.

 Kanał DUST:

 https://www.youtube.com/channel/UC7sDT8jZ76VLV1u__krUutA

prospect.jpg

Również polecam kanał DUST, niektóre filmy są bardzo dobre, dające do myślenia. Niektóre są z polskimi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 20:25, dobrychemik napisał:

Wspomniany tuż powyżej "Interstellar", choć wg mnie to SF z co najmniej średniej półki, to też tylko dla wizualnej atrakcyjności "wzbogacony" o debilne pomysły.

Wiesz .... ten film jak dla mnie jest rewelacyjny z jednego powodu ... jeszcze nikt nie ośmielił się "pokazać" przestrzeni wielowymiarowej w filmie i za ten pomysł lubię ten film ... 

nie twierdzę że to majstersztyk kina ale po ilości hłamu jaki wychodzi to jeden z lepszych filmów ;) 

Można by powiedzieć że Armageddon też jest kiczem a jednak "hamerykańckie" kino przypadło do gustu nie jednemu choć film jest dosłownie naszpikowany nowinami typu "asteroida taka jak Texas" :D   Ja osobiście widziałem ten film z 200 razy i na pewno na tym nie skończę ;) 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.11.2019 o 21:44, Darek_B napisał:

Dla wszystkich miłośników astronomii a w szczególności odkrywania egzoplanet polecam trochę nostalgiczny, trochę przypominający Kontakt film Clara

Właśnie obejrzałem i moje zdanie - super :) A ile tam fajnych smaczków astro, takich rzeczowych i na poziomie, miodzio.  Oczywiście jest tam trochę fikcji, ale rzeczy "science" są na prawdę dobrze zrobione.

No i ten "kompulsywny" astronom zafiksowany na punkcie egzoplanet - od razu mi się @LibMar skojarzył :P 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.11.2019 o 13:29, Andrzej78 napisał:

Widać że będziemy mieć co oglądać w zimowe wieczory :emotion-5: Wygląda na dobrze zrobiony i przemyślany  serial !

Przypomnę, że Expanse jest już od niedawna dostępny na platformie Primevideo (jest 7 dni za darmo co wystarczy na serial :) ). Obejrzałem i polecam. Fajnie, że Amazon pociągnął dobry projekt dalej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastianus napisał:

Drugi dzień z rzędu próbowałem strawić Blade Runner'a 2049 i nie dałem rady. Urwał nać co za nudy i deprecha ....

Trzeba lubić taki rodzaj sf i wtedy nie trzeba rozumieć :) Och ja uwielbiam ten film w kinie domowym , wieczorem albo zasłonięte rolety ,dźwięk w optymalnym ustawieniu by gęsia skórka zadziałała no i odpowiedni duży ekran jakość co najmniej Full HD ! Wtedy Jestem tam z Nimi jakby duch którego nie widzą a ja ich widzę !

Nie rób czegoś na siłę może jeszcze wrócisz kiedyś by go obejrzeć :) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej78 napisał:

co najmniej Full HD

Ten film zmotywował mnie aby zmienił monitor na 43" 4K z jakimś tam szerszym profilem. :) Robi wrażenie, prawie jak w kinie.

Ale fakt takie kino trzeba czuć lub do niego dojrzeć. Pierwsza cześć jak byłem młodszy nie robiła takiego wrażenia a dziś zupełnie inaczej to odbieram.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Darek_B napisał:

Ten film zmotywował mnie aby zmienił monitor na 43" 4K z jakimś tam szerszym profilem. :) Robi wrażenie, prawie jak w kinie.

Ale fakt takie kino trzeba czuć lub do niego dojrzeć. Pierwsza cześć jak byłem młodszy nie robiła takiego wrażenia a dziś zupełnie inaczej to odbieram.

Akurat wiek nie ma tu znaczenia. Z Matrixa też wyszedłem po 15 minutach z kina, co wzbudziło niemałe zamieszanie i zdziwienie na sali ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agent Smith napisał:

Zapewne w ciemności pomyliłeś kolor pigułek.

Pamiętam jak dziś taką scenę kiedy taki jakby agent w ciemnych okularach zaczął wyrywać znaki drogowe i napie .... ć nimi wszystkich dookoła. Nie dałem rady po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastianus napisał:

Akurat wiek nie ma tu znaczenia. Z Matrixa też wyszedłem po 15 minutach z kina, co wzbudziło niemałe zamieszanie i zdziwienie na sali ...

A mnie się podobało. 

Zwłaszcza sam pomysł więzienia umysłu. Iście diaboliczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Chętnie bym zobaczył naprawdę dobrą ekranizację "Solaris" Lema. Oglądałem dawno temu jakąś ale nie bardzo pamiętam. 

Oczywiście nic nie przebije oryginału. 

Warto zainwestować parę złotych w zakup płyty dvd z ekranizacją "Solaris" wg Tarkowskiego

https://www.empik.com/solaris-tarkowski-andrzej,p1217026595,film-p

Edytowane przez robi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem matką" - nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji, przy tym film skłaniający do zastanowienia a to rzadkość w typowych opowiastkach sci-fi. próbuję sobie przypomnieć lepsze sci-fi z 2019 i nie znajduję. nawet chyba obejrzę drugi raz analizując wydarzenia i dialogi pod kątem tego co okazuje się na końcu :flirt:

https://www.netflix.com/title/80227090

https://www.filmweb.pl/film/Jestem+matką-2019-829669

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 19:51, szuu napisał:

"Jestem matką" - nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji, przy tym film skłaniający do zastanowienia a to rzadkość w typowych opowiastkach sci-fi. 

Z braku laku obejrzałam "Jestem matką" i.... mam o czym myśleć przez kolejne kilka dni :D to naprawdę dobry film, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.