Skocz do zawartości

Noc(e) Spadających Gwiazd - Perseidy 2015


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

@Gucio13 napiszesz jak, czym składasz zdjęcia, że masz złożone na gwiazdy i na Perseidy?

 

Składane w fotoszopie, klatki z zarejestrowanymi meteorami wyrównałem na gwiazdy i potem do jednego zdjęcia dodałem te meteory trochę kombinując przy tym w obróbce. ;) Pierwszy raz tak robiłem, więc może nie być idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Składane w fotoszopie, klatki z zarejestrowanymi meteorami wyrównałem na gwiazdy i potem do jednego zdjęcia dodałem te meteory trochę kombinując przy tym w obróbce. ;) Pierwszy raz tak robiłem, więc może nie być idealnie.

 

Fajne!

 

Ja przerzuciłem przez StarStax:

Pers_12082015_2155818UT_12082015_233518.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstruLutek, ten pierwszy to na pewno meteor? U mnie złapało się coś podobnego, ale po prześledzeniu CalSky taką samą trajektorię miał jakiś satelita. Co prawda była tam różnica w czasie rzędu 10 minut, ale trajektoria była ta sama.

 

No właśnie też nie mam pewności teraz. Przeglądnąłem klatki i na kolejnej też się zarejestrował ten ślad jako kontynuacja tego. Tak że chyba to będzie jakiś satelita. Ale zmyliło mnie pojaśnienie smugi typowe dla meteorów ale równie dobrze mógł to być jakiś Iridium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechaliśmy na moją ulubioną miejscówkę w Górach Sowich. Powietrze było zapylone i przewalały się po niebie cirrusy, ale i tak w ciągu 3 godzin widzieliśmy ok. 50 perseidów, w tym kilka naprawdę jasnych ze śladami trwającymi kilka sekund (na pierwszym zdjęciu załapały się dwa na 10-sekundowej ekspozycji).

 

DSC_4422.jpg DSC_4820.jpg DSC_5416.jpg DSC_5554.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj znów widziałem kilka podczas obserwacji. Najlepszy był o godz. 23:55, długi, rozbłysnął 2 razy- leciał przez Łabędzia i Orła. Zobaczyłem jego odbicie i rozbłysk w szybie samochodu gdy sięgałem po atlas nieba, podniosłem głowę, widziałem drugi rozbłysk. Ślad pozostał widoczny przez ok. 5-10 sekund.

Później ok. 00:15 widziałem mocny błysk na południowym zachodzie- ale nie wiem czy to inny meteor.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Pomyliłem się jednak wczoraj, pisząc o dwóch rozbłyskach. Zobaczyłem bardzo jasne światło odbijające się od szyby samochodu i wydawało mi się że to rozbłysk. Podniosłem głowę i zobaczyłem koniec zjawiska- ten właściwy rozbłysk.

 

Niesamowite wrażenie- byłem na działce, gdzie mam zasięg ok. 6 mag, i przez chwilę zrobiło się naprawdę bardzo jasno- fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.