Skocz do zawartości

ASTROFOTOGRAFIA ISS: projekt fotograficzny 31.07 – 10.08.2015. Relacja + tutorial


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz! To jeden z najciekawszych i najbardziej przydatnych artykułów jakie miałem okazję ostatnio czytać!

Biję pokłony bo zdjęcia są fenomenalne. A to, że dzielisz się ze wszystkimi swoim know-how zasługuje na najwyższe uznanie!

 

Wielkie dzięki za inspiracje! We wrześniu zaprzęgam do pracy 16'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz! To jeden z najciekawszych i najbardziej przydatnych artykułów jakie miałem okazję ostatnio czytać!

Biję pokłony bo zdjęcia są fenomenalne. A to, że dzielisz się ze wszystkimi swoim know-how zasługuje na najwyższe uznanie!

 

Wielkie dzięki za inspiracje! We wrześniu zaprzęgam do pracy 16'' :)

 

Dziękuję :) Mnie dużo satysfakcji sprawia możliwość podzielenia się wiedzą.

A największą nagrodą jest to gdy inni, wykorzystując opisane metody, zaczynają również odnosić astrofotograficzne sukcesy :D

 

Nie lubię szufladkować swoich prac i wiedzy.

Powodzenia w zmaganiach z ISS.

 

Łukasz, czytam i słyszę twój głos jak robisz o tym prelekcję :)

 

 

:D Premiera już podczas zlotu w Zatomiu za 3 tygodnie, a kolejna na zimówce jeśli będzie i jeśli Paweł i Bodi przyklepią :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem i nawet próbowałem, ale to interface pod Meade :( Coś tam jeszcze przez serwer chyba można, ale nie wiem jak.

 

 

Ja testowałem na moiej żabce ETX90 ale EQ6 Synterek stoi mi w garażu. Pobawię sie w wolnej chwili. Jak cos wyczaję dam znać.

 

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem i nawet próbowałem, ale to interface pod Meade :( Coś tam jeszcze przez serwer chyba można, ale nie wiem jak.

 

 

No i testuję. Pomógł link :

https://www.youtube.com/watch?v=aeJOIh2C3V0

Opis jest dla symulacji, trzeba włączyć prawdziwe połączenie z Syntrekiem !

 

Syntrek śledzi ale ISS nie ma pass'ów teraz . Ustawiam na inne satelity i coś tam kręci. Jest popołudnie więc tylko sprawdziłem czy to w ogóle działa. Czyli czy grają porty realne i wirtualne z RS232. Nie powiem że jestem w oródku ale "witam się z gąską". Astrofoto to nie moje nr1. zainteresowania ale dla zabawy można podziałać.

 

Andrzej

ps. Jakbyś testował olej w VPort komunikat o błędzie.

Setup : XP lapek USB2RS na comie 13 i wirtual na 5 EQMOD na 13 Tracker na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś tym trackerem na moim eq6. Nigdy nie wyszedłem z tym pod ciemne niebo, wszystkie testy odbywały się bez teleskopu, zwyczajnie bałem się o montaż. Program potrafi z pełnej prędkości zatrzymać montaż w miejscu. Prawdopodobnie jest to wina niedoskonałych sterowników (program nie jest stworzony dla montaży eq i trzeba posiłkować się amatorskim softem). Idea i wykonanie programu bardzo mi się podobała i zapaliłem się do avikowania satelitów, ale testy mocno ostudziły moje zamiary. Warto próbować, może coś poprawiono. Nie polecam jednak wieszać czegokolwiek podczas pierwszych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.