Skocz do zawartości

Irlandczyk Rho Ophiuchi i inne astro-głupoty z internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to akurat prawda z tym Słońcem. O jeden procent energii więcej co 100 mln lat emituje i nas wykończy tutaj w końcu.

Mnie tam podoba się ta planeta przy pomarańczowym karle bo (jak wspomnieli) pomarańczowy nie umiera tak szybko jak nasz (zaledwie po 10 miliardach lat).

I nawet prawdę rzekli, że podróż do innego układu to (przy dzisiejszym stanie techniki) tysiące lat. A ja dodam, że zawsze będzie to minimum kilkadziesiąt lub kilkaset z przyczyn fundamentalnych - chyba że trafi się jakaś okazja (bliska mijanka z innym układem planetarnym).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat prawda z tym Słońcem. O jeden procent energii więcej co 100 mln lat emituje i nas wykończy tutaj w końcu.

Mnie tam podoba się ta planeta przy pomarańczowym karle bo (jak wspomnieli) pomarańczowy nie umiera tak szybko jak nasz (zaledwie po 10 miliardach lat).

I nawet prawdę rzekli, że podróż do innego układu to (przy dzisiejszym stanie techniki) tysiące lat. A ja dodam, że zawsze będzie to minimum kilkadziesiąt lub kilkaset z przyczyn fundamentalnych - chyba że trafi się jakaś okazja (bliska mijanka z innym układem planetarnym).

 

Pozdrawiam

 

Ale energia emitowana przez Słońce a temperatura powierzchnii Słońca to dwie różne rzeczy. Przeobrażając się w czerwonego olbrzyma, temp. powierzchnii maleje.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Ja miałem na myśli obecną, powolną "ewolucję" Słońca.

Niestety powoli wzmacnia grzanie!

 

Nie dziwię się, że nie zaufałeś Onetowi ale akurat tym razem nie dali ciała ... aczkolwiek trochę "uprościli" zagadnienie :)

 

O tyle masz rację, że z wykresu widać, że temperatura (zielony) wzrasta coraz wolniej, już prawie stoi - klasyczna sytuacja w średnim wieku ;) - ale za to grzanie nadrabia rosnącym promieniem.

 

Pozdrawiam

p.s.

Może Moderatorzy wydzielą dyskusję w nowy wątek zaczęty od Twojej uwagi na temat Onetu.

I dadzą tytuł ... Ewolucja Słońca cycóś takiego?

mc.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na polskiej wikipedii:

 

"Gwiazdy ciągu głównego reprezentujące typ K są dobrze widoczne na nocnym niebie, należą do nich niektóre spośród najjaśniejszych gwiazd widocznych z Ziemi, w tym Arktur i Polluks." :icon_eek:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazdy_typu_widmowego_K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć jakiś kontakt do tego autora - żeby go naprowadzić o tym, że zarówno Arktur jak i Pollux nie są gwiazdami ciągu głównego

 

do autora wikipedii? :Boink:

 

jak coś jest źle to po prostu klikaj "edytuj" i poprawiaj.

gdy nie jest to oczywista poprawka to w "dyskusji" artykułu możesz uzasadnić dlaczego coś było źle.

tak będzie najszybciej i najwygodniej dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do autora wikipedii? :Boink:

 

jak coś jest źle to po prostu klikaj "edytuj" i poprawiaj.

gdy nie jest to oczywista poprawka to w "dyskusji" artykułu możesz uzasadnić dlaczego coś było źle.

tak będzie najszybciej i najwygodniej dla wszystkich.

Dzięki - widzisz, człowiek uczy się przez całe życie :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga! Trzymać się mocno krzeseł! :)

 

NASA zmienia znaki zodiaku :D

 

 

 

http://natemat.pl/190057,sadziles-ze-wiesz-jaki-masz-znak-zodiaku-tymczasem-nasa-wyprowadza-cie-z-bledu

 

To musi być epokowe wydarzenie bo piszą o tym nie tylko z lewa (natemat.pl) ale i z prawa:

 

http://telewizjarepublika.pl/nasa-zniszczyla-caly-dorobek-wrozek-i-wrozbitow-dotychczasowe-horoskopy-wziely-wiec-w-leb,38034.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale o sso chozi?

 

Wyjątkowo szybkie są (względem Ziemi)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orionidy

 

 

Pozdrawiam

p.s.

swoją drogą dziwna ta akcja FB od kilku dni zresztą ...

nie można kliknąć by doczytać coś więcej.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autor artykułu o wybuchu słońca powinien pójść za ciosem i napisać ile czasu zostałoby nam, gdyby nagle wybuchł Księżyc. Jeśli gwiazda ze środka ciągu głównego ma nagle p........ć, to dlaczego Księżyc nie może?

Z góry przepraszam za użycie brzydkiego słowa, ale jak czytam artykuły na tym poziomie, to za bardzo się denerwuję.

Edytowane przez DexterX
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.