Skocz do zawartości

Ciekawe lub nieoczywiste punkty regulaminu (warto czytać)


ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z pewną sytuacja w astrochacie chcę napisać jak rozumiem jedyny punkt regulaminu, który dotyczy polityki.
A zarazem upewnić się czy dobrze to rozumiem (jeśli się mylę to pewnie ktoś to wykaże).
Punkt dotyczący polityki jest tylko ten:


n) Publikowane w dziale "Hyde Park" wątki/posty nie mogą dotyczyć spraw szczególnie drażliwych lub naruszać uczuć innych użytkowników.
Astropolis zastrzega sobie możliwość modyfikacji/usunięcia takich treści, w szczególności jeśli dotyczą religii, polityki itp.


Ten punkt oznacza, że zakazane są sprawy szczególnie drażliwe
oraz
że niektóre tematy polityczne mogą zostać uznane za takie właśnie (szczególnie drażliwe).
Zatem wiele tematów politycznych (tych nie szczególnie drażliwych) jest w wolnych tematach OK.
Swego czasu była tu dyskusja o polityce w Polsce (sic!) zakazu swobodnego sprzedawania lunet myśliwskich.
Była też szeroko dyskutowana polityka USA i Finlandii odnośnie Energii Atomowej.
Czyli nie każda tematyka polityczna jest zakazana.


Pozdrawiam

p.s.

Przypadkiem zauważyłem, jeszcze wczoraj , że post był czytany przez Paethera. Dzięki za przeczytanie.

Wielokrotnie cytowałem na AP wypowiedź Adama Jesiona:

"Regulamin jest dla ludzi a nie ludzie dla regulaminu"

Oznacza ona, między innymi, że wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego, a ponadto, że czasem darowuje się komuś naruszenie regulaminu.

Natomiast bardzo źle by było gdyby zachodziło zjawisko odwrotne - nadinterpretacja regulaminu w kierunku szerszego rozumienia jakiegoś zakazu niż oznacza (sic!)

To by było jego nadużywanie.

Oczywistym tematem szczególnie drażliwym byłoby pozytywne mówienie o faszyźmie zważywszy na jego definicję - patrz wikipedia polska:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum astronomiczne, precz z polityką chyba że w kontekście zaśmiecania nieba światłem,nawiasem mówiąc dziwię się że nic w tym temacie się nie robi. Religia w pewien sposób jest związana z astronomią więc myślę że nikt się obrażać nie powinien jeśli nawiąże się jakaś dyskusja w tym temacie, oczywiście w poszanowaniu wszystkich stron dyskusji.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.