Skocz do zawartości

QHY8L - poczatek


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Drobna uwaga. Zasilacz transformatorowy lub niezależnie zastosowany transfomator separujący zabezpieczają przed porażeniem przy pracy w polu, zresztą nie tylko w polu. Przy mokrej trawie wiele nie trzeba, aby nas " popieściło" i będzie dużo szcześcia jak tylko na tym się skończy.

Dwa przypadki: jeden nieco bardziej bolesny - dziki a drugi nieco mniej, ale równie wyczuwalny - rafl73 z ostatniego roku potwierdzają taką potrzebę. Oba zakończyły się szcześliwie.

Po zastosowaniu transformatora separującego 230/230 V 160 W mamy pełne bezpieczeństwo i komfort, a waży niewiele ponad kilogram.

Czesto korzystamy z zasilania 230V o złej konstrukcji, źle zerowanego itp bo podłączamy się w przypadkowych miejscach. Warto się zabezpieczyć.

Temat wałkowany już kilka razy na forum.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... A juz myslalem ze wszystko mam ok.... A tu okazało się ze flattener nie ogarnia dostatecznie... K...wa!

 

W canonie bylo ok, ale qhy ma większą matrycę i jest problem.

 

Co robić?

Cropowac zdjecia, czy zbliżyć matrycę bliżej do flattenera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że odległość jest poprawna. Możliwe, że trzeba będzie zrobić poprawkę rzędu +-1mm. U mnie jest ten sam problem, że w nowej tubie nie koryguje mi do końca poprawnie korektor komy. I zmiany odległości nic nie poprawiają, wiec znam ten ból :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stacku i tak trzeba zrobić balans kolorów (np. na jakąś gwiazdę G2V lub w programie eXcalibrator), więc w którym miejscu to zrobisz nie ma raczej znaczenia.

hymmmmmmm, czyli wybrac jakas taka gwiazde

balans kolorow1.jpg

i do niej balansowac poszczegolne kolory suwakami z prawej strony?

nie rozumie :-(, ale kiedys na pewno bedzie to juz dla mnie jasne :-)

 

.................................................

teraz szukam akcji do PS, juz znalazlem cos do usuwania gwiazd. niedlugo przyjdzie pora na Astronomy Tools i Annie's Astro Aciotns

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie "jakąś taką", tylko taką zbliżoną widmowo do Słońca. Najlepiej w typie G2, ale jak będzie jakieś G5 lub F8, to też spokojnie na początek może być. Chodzi o to, żeby białą była ta gwiazda, która powinna być biała. Dlatego lepszy jest eXcalibrator. Do niego wrzucasz poszczególne kanały R, G i B ze stacku, dodatkowo jeden kanał ma być z plate solvem i program po obliczenia wypluwa korekty, jakie trzeba zrobić do balansu bieli. Gdzieś na forum pewnie będzie jakiś krótki tutorial, a w samym programie też jest PDF z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz troche czytalem, ale....

kiedy wykonac balans - zaraz po wyciagnieciu krzywych i poziomow, czy troche pozniej, czgy bede dodawal saturacje?

 

rozumie ze zdjecie po stackwoaniu i wstepnej obrobce w PS (*tif) mam rozbic na RGB i zapisac do FIT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam male porownanie z ostatniej sesji.

 

pytanko.

Dlaczego Canon 50D w tym samym miejsciu i czasie zarejestrowal w ktorszym czasem wiecej niz QHY8L palona 2x dluzej?

oczywiscie wszystko moim setupem.

 

ponizej cropy z calej klatki dla porownania.

50d.jpg

qhy8l.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.