Jump to content

S/Z filtry LRGBHOS 36mm z karuzelą Atik EFW2


Recommended Posts

Jak w temacie - sprzedam 7 pozycyjną karuzelę z koła filtrowego Atik EFW2 obsadzoną filtrami Baadera o średnicy 36mm bez oprawek.
za połowę ceny: 1700zł plus przesyłka. Tanio, ponieważ nie mam pudełek do filtrów - tak kupiłem, wszystko zmontowane w całość. Filtry w stanie bardzo dobrym, brzegi zostały wyczernione, przez co nie ma już odblasków wewnętrznych widocznych szczególnie w filtrach wąskopasmowych. Zestaw będzie gotowy do wysyłki za około tydzień - możliwy odbiór na zlocie w Zatomiu.
Filtry 36mm potrzebne są do kamerek z sensorem 8300 przy światłosile f/5 lub większej - filtry 1.25" umieszczone w kole w takim zestawie będą już winietować. Sam zmieniłem optykę na mniej światłosilną i dlatego przechodzę na standard 1.25", bo chciałbym jeszcze dorzucić dwa inne filtry do zestawu :)
Możliwa też zamiana na:
- karuzelę Atik EFW2 9 pozycyjną
- filtry LRGB 1.25"
- filtry HSO 1.25"
- filtr fotometryczny V 1.25"
Wtedy ceny do dogadania.
Pierwszeństwo ma kupujący całość, ale jeśli znajdą się chętni na wszystkie elementy to oczywiście zestaw rozbijemy :)

Dla chcących mieć koło z filtrami 36mm podaję prosty przepis :)

 1. kupujemy koło Atik EFW2 z karuzelą na 9 filtrów 1.25"
 2. wymontowujemy karuzelę i wymieniamy ją u mnie za dopłatą na karuzelę obsadzoną 7 filtrami 36mm

IMG_4450.jpg

IMG_4451.jpg

Link to post
Share on other sites
Zostałem zbesztany, że proponowana przeze mnie połowa ceny jest trochę wysoka, bo gdzieniegdzie te filtry można dostać taniej :) Aby więc sprostać wymaganiom rynku nowa cena to 1600zł z wliczoną przesyłką.

Karuzelę 9x1.25 już mam, więc pozostaje ewentualna wymiana na dowolne z filtrów Baadera 1.25": LRGBHOS, V, IR 685nm - wtedy cena do dogadania.

Ponieważ kolega Vaud jest chętny na zakup karuzeli, więc jest też opcja zakupu samych szkiełek za 1450zł.

Link to post
Share on other sites
Filtry 1.25 LRGBHOS i IR pass już mam. Pozostała wymiana na:

- filtr Baader 1.25" V

- kamerkę QHY6 / ALccd6

Ceny - filtry z karuzelą 1600zł, filtry bez karuzeli 1450zł. Przy wymianie ceny do dogadania.

Link to post
Share on other sites
Możliwe rozbicie zestawu na:

- karuzela Atik 7x36mm: 199zł plus przesyłka sprzedanaEdited by jolo
Link to post
Share on other sites

Ja zgłaszam swoją ewentualną kandydaturę na Ha z zestawu HSO za 1/3 ceny oczekiwanej za zestaw gdyby zaistniała opcja rozbicia trojki na sztuki :)

Edited by HAMAL
Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Haha
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
   • 238 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.