Skocz do zawartości

Całkowite zaćmienie Księżyca - 28 września 2015 roku


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Bezchmurne niebo i u mnie dopisało :) . Z przyjemnością oglądam Wasze fotki, zapewne później będzie ich więcej.

 

post-25850-0-94429600-1443411752_thumb.jpg

 

To moje zdjęcie, brak statywu mści się bardzo :( a te dwie kreski po lewej stronie to samolot Boeing lecący z Moskwy do Barcelony, może ktoś z kolegów wykonał lepsze zdjęcie, z przyjemnością zobaczę. Aparat to tylko Nikon Coolpix

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin niebo kryształ, a skoro już mnie obudził budzik Lubej to ruszyłem dupsko :) w lornetce 10x fajny ale bez szału, w lornetce 28x zaiste ciekawe było połączenie pełnej tarczy, smolistego nieba i szklących się obok gwiazdek, a w fajnym miejscu się ulokował. Jestem ciekaw czy którekolwiek zdjęcie odda ten efekt. Najlepszy zestaw to chyba dobra lustrzanka z długim obiektywem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna noc, widziałem całe zaćmienie- pogoda idealna, bez jednej chmurki. Prowadziłem pokaz, w czasie fazy całkowitej zrobiło się naprawdę piękne i gwiaździste niebo, więc zerknęliśmy też na kilka jasnych DSów.

 

Czy ktoś może zwrócił uwagę na dużą ilość meteorów, które były widoczne w nocy? Niektóre wydawały się wychodzić z Byka, widziałem też bardzo ładny, jasny meteor nisko nad północnym horyzontem ok. 4 w nocy, leciał ok. 3 sekundy i błysnął na końcu.

 

No i piękne poranne planety- Jowisz, Mars i oczywiście Wenus, która była widoczna nawet po wschodzie Słońca. Niesamowite. To była dobra noc :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda była idealna. Na niebie ani jednej chmury, choć było trochę zimno i dość wilgotno. Pierwsze pociemnienie tarczy dostrzegłem już 10-15 minut przed rozpoczęciem fazy częściowej. Ksieżyc w fazie całkowitej był dość ciemny. Gołym okiem wyraźnie pomarańczowy, ale w lornetce nieco bardziej żółtawy. Bardzo ładnie jeśli chodzi o kolorystykę wyglądała sama końcówka zjawiska nisko nad horyzontem. Warto było na nią czekać, choć trzeba było mieć czyste pole widzenia.

 

zaćmienie.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna noc, widziałem całe zaćmienie- pogoda idealna, bez jednej chmurki. Prowadziłem pokaz, w czasie fazy całkowitej zrobiło się naprawdę piękne i gwiaździste niebo, więc zerknęliśmy też na kilka jasnych DSów.

 

Czy ktoś może zwrócił uwagę na dużą ilość meteorów, które były widoczne w nocy? Niektóre wydawały się wychodzić z Byka, widziałem też bardzo ładny, jasny meteor nisko nad północnym horyzontem ok. 4 w nocy, leciał ok. 3 sekundy i błysnął na końcu.

 

No i piękne poranne planety- Jowisz, Mars i oczywiście Wenus, która była widoczna nawet po wschodzie Słońca. Niesamowite. To była dobra noc :)

Bardzo dobrze dziś widziałem M42, nawet z miasta, a co do planet to fajne ustawienie z naszym dzisiejszym głównym bohaterem tuż tuż... oby było taaakie czyste niebo, jak dziś!.

aplanet dance OCT 11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.