Skocz do zawartości

Tranzyt Giewontu na tle Księżyca


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

no pięknie, pięknie...:):):)

te Góry i Księżyc...

 

Limax - Twoja sosna też niczego sobie.. :):):)(wrzuć jeszcze gdzieś te swoje mgły, bo mi się gdzieś zapodziały)

 

:)

 

Nie sposób Tobie odmówić, alizar :)

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co ja teraz będę robił. :blink:

Znacie jeszcze jakieś szczyty z krzyżami :D

 

 

Na Podhalu na co drugiej górze jest krzyż

Od Nowego Targu do Z-nego masz 4 po drodze. Jeszcze chwile i będą wszędzie. To się ostatnio stał bardzo modny sposób walki z przekaźnikami tel. komurkowej. Jak gdzieś chcą postawić przekaźnik to chłopy od razu stawiają krzyż i po temacie :szczerbaty:

A tak przy okazji. Nie marnuj Darku żadnej okazji do focenia tranzytu bo okazuje się że plany oświetlenia punktowego krzyża na Giewońcie reflektorem z Zakopanego wcale nie upadły jak ci to wcześniej mówiłem. Reflektor ma już ponoć pracować na święta B. N.

 

POzdrawiam- Kordian

Niech żyje podhalański ciemnogród!!! :helo:

Edytowane przez Kordian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Po latach posuchy w giewontotranzytowym światku 23 lipca (to już nie raczek :D ) przyszło na świat nowe zdjęcie tranzytu Giewontu na tle...

Zaczęło się prozaicznie od wieczornego spojrzenia na tarasie celem policzenia chmur a skończyło się biegiem aż za dom sąsiadki tj. całe 50 m z EDkiem i przypiętym 30D.

Tłum gapiów zjawił się akurat w najciekawszym momencie (a stałem na środku ulicy ,na szczęście nie zabrałem okularków więc nie było po co się pchać )

Jakiś tata tłumaczył dzieciarni że to Kasprowy tak świeci.... :ha:

 

IMG_4568a.jpg IMG_4574a.jpg

 

Ciekawy ten brąz na EDkowych fotkach :mellow: ( bo kobiety lubią brąz :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pech to pech, gdybym miał trochę siły żeby zajrzeć na polko to pewnie też bym latał z... Syntą :blink::Salut:

Niestety musiał byś lecieć aż do Zakopanego.

Inne lokalizacje nie przewidują takich niespodzianek.

 

Ale od Ciebie możesz złapać np. na tle Łomnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki tranzyt można dokładnie przewidzieć? Tzn. chodzi mi o jaki program ktory wylicza ,,ziemne'' tranzyty :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

Jakbym mógł to przewidzieć to z pewnością bym się zabrał do Zakopca... ale przydałby się jakiś mobilny sprzęt a takowy mam w planach już na zime ;-)

 

PS: O której godzinie cyknąłeś te foty?

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj programu Iglica Janusza Wilanda.

Niestety na pofałdowanym terenie gdzie linia przejścia jest trówymiarową krzywą nie jest to takie proste.

Trzeba patrzeć w niebo ,obserwować Satelitę i szukać dobrej miejscówki w ciągu kilku minut.

Ale da się. :D

Fotki są z 21.37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależć tego programu... google niewiele mi pomogło <_<

 

Hehe, wpadłem na pewien szalony pomysł - dnia 23 lipca o godz 21.37 Ksieżyc był na wysokości 6stopni nad horyzontem i w azymucie 222 stopnie :D !

 

teraz wystraczy poszukać w CDC kiedy Księżyc będzie miał takie współrzędne następnym razem...tylko tyle... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależć tego programu... google niewiele mi pomogło <_<

 

Hehe, wpadłem na pewien szalony pomysł - dnia 23 lipca o godz 21.37 Ksieżyc był na wysokości 6stopni nad horyzontem i w azymucie 222 stopnie :D !

 

teraz wystraczy poszukać w CDC kiedy Księżyc będzie miał takie współrzędne następnym razem...tylko tyle... :szczerbaty:

Dokładnie tak robię + obserwacje naoczne oczywiście.

Wystarczy zrobić fotkę z przejściem jakiejś gwiazdki aby sprawdzić azymut i wysokość w dowolnym programie i ... mamy gotowe dane do tranzytów.

ps.

Co do programu widzę że na stronie Janusza już go nie ma.

Pewnie dlatego że od dawna nie były uaktualniane efemerydy.

Ale z ciekawości daję go tutaj ( mam nadzieję że Janusz się nie obrazi ) :D

 

iglica.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, po ściągnieciu tego pliku i rozpakowaniu w WinRar jakoś mi nie chce wejść :unsure:

Może coś źle robię?

 

U mnie plik rozpakował się jak trzeba. Ale rozpakowałem WinZip-em. Niestety po policzeniu od razu zamyka mi okienko. Pewnie to jakaś cecha złej współpracy W2K z programem DOS-owym.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie ale trzeba było rozpocząć gonitwę w stronę centrum miasta (po kącie wnioskuję że mieszkałeś gdzieś w mojej okolicy-Żeromskiego) by złapać te MOMENT.

 

Bingo! Mieszkałem na Makuszyńskiego. Niestety my cepry za dnia ganiamy po górach to i wieczorem nie mamy siły ganiać za Księżycem. Hej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.