Jump to content
Darek_B

Tranzyt Giewontu na tle Księżyca

Recommended Posts

Kika dni temu Aneta krzyczy z kuchni : Darek, szybko ,szybko przychodź :ha:

ja już sobie myślę że kobiecie naszła ochota , wybiegam na balkon a tu ....

gratuluję fotek, no i nieźle wyszkolonej kobiety...

:szczerbaty:

Pozdrawiam szczególnie p. Anetę :)

gratuluję fotek, no i nieźle wyszkolonej kobiety...

:szczerbaty:

Pozdrawiam szczególnie p. Anetę :)

Lata pracy :ha:

ps.

Pozdrowienia przekazane.

A dla mnie :mellow:

Ja to mam ostatnio szczęście , wracam sobie z roweru przed północą :Boink: a tu patrzę nad góry bo znowu chmury się rozlazły i Łysy wisi nad Giewontem.

Przewidziałem iż tym razem ode mnie z tarasu będzie zdecydowanie za nisko szybko spakowałem etxa i canonka do torby a statyw geodezyjny pod pachę i wio w nocy na miasto szukać miejsca.

Po przejściu w wielkich męczarniach około kilometra w końcu złapałem to nieziemskie zjawisko stojąc prawie na środku ulicy :Salut:

tranzyt_giewontu_2005_09_15.jpg

Podróż spowotem nie za bardzo mi się uśmiechała aż tu nagle zajeżdża radiowóz aby mnie wylegitymować . :o

Po kilku wyjaśnieniach co to za sprzęt na środku ulicy i co ja tu robię okazało się iż nie mam dokumentów.

Niestety musiałem spakować graty ( po zjawisku na szczęście) i podjechaliśmy pod sam dom celem okazania dokumentu.

Po kilku minutach centrala stwierdziła iż taki osobnik nie należy do grupy przestępczej więc odjechali na dalszy patrol tym razem poinstruowani przeze mnie na temat najbliższych zjawisk astronomicznych.

Wniosek : nie nosić dokumentów ,policja zawsze podwiezie do domu po obserwacjach. :helo:

ps.

Nadal jestem w szoku ,dwa razy w ciągu tygodnia :notworthy:

Ja to mam ostatnio szczęście , wracam sobie z roweru przed północą  :Boink:  a tu patrzę nad  góry bo znowu chmury się rozlazły i Łysy wisi nad Giewontem.

Przewidziałem iż tym razem ode mnie z tarasu będzie zdecydowanie za nisko szybko spakowałem etxa i canonka do torby a statyw geodezyjny pod pachę i wio w nocy na miasto szukać miejsca.

Po przejściu w wielkich męczarniach około kilometra w końcu złapałem to nieziemskie zjawisko stojąc prawie na środku ulicy  :Salut:

tranzyt_giewontu_2005_09_15.jpg

Podróż spowotem nie za bardzo mi się uśmiechała aż tu nagle zajeżdża radiowóz aby mnie wylegitymować . :o

Po kilku wyjaśnieniach co to za sprzęt na środku ulicy i co ja tu robię okazało się iż nie mam dokumentów.

Niestety musiałem spakować graty ( po zjawisku na szczęście) i podjechaliśmy pod sam dom celem okazania dokumentu.

Po kilku minutach centrala stwierdziła iż taki osobnik nie należy do grupy przestępczej  więc odjechali na dalszy patrol tym razem poinstruowani przeze mnie na temat najbliższych zjawisk astronomicznych.

Wniosek : nie nosić dokumentów ,policja zawsze podwiezie do domu po obserwacjach. :helo:

ps.

Nadal jestem w szoku ,dwa razy w ciągu tygodnia :notworthy:

Fantastyczna fota! :respect:

Guest cygnus
To jednak był tranzyt Księżyca a nie Giewontu, w końcu on się poruszał względem tej skały.

Świetne!

Odświerzasz hipotezę ETERU?

Ja twierdzę, żę owszem, skała wraz z obserwatorem poruszały się względem Księżyca. I kto ma rację?

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

czemu Cygnusie chcesz "popsuć" taką wziosłą chwilę? :D

ok i Ziemia i Księżyc poruszają się wględem wspólnego środka masy,

ale i tak nie zmieni to faktu, że Darek sięgnął szczytów :helo:

bo to zdjęcie równie dobrze mogło by się znaleźć na okładce National Geographic jak i Tygodnika Powszechnego :D

pozdrowienia

Guest emde

i to jest Darku Twoje the best of tranzyt luna-giewont :Salut:

Edited by emde

Fotka świetna :) Platona krzyżem zasłoniłeś ;) A swoją drogą to musialo fajnie wyglądać - facet w nocy na środku ulicy celuje jakąś rurą w Giewont, ani chybi terrorysta, na dodatek bez dokumentów :D Nie dziwię się, że się przyczepili :)

zestaw_1.JPG

Darku, a dałoby się jakoś posklejać te zdjęcia w animację poklatkową?

pozdrawiam

Rafał

Darku, a dałoby się jakoś posklejać te zdjęcia w animację poklatkową?

pozdrawiam

Rafał

jezeli Wlasciciel sie zgodzi... to moge zlozyc ladna animacje we flashu. Oczywiscie potrzebuje do tego kazdego zdjecia klatka po klatce.

Pozdrawiam

Dzięki. :Beer:

Nie ma problemu z poskładaniem klatek ,muszę tylko sięgnąć do archiwum.

Wczoraj wykonałem 37 ujęć ale każde zbyt przesunięte względem krzyża ,więc nie nada się do animacji.

ps.

Co ja teraz będę robił. :blink:

Znacie jeszcze jakieś szczyty z krzyżami :D

ps.

Co ja teraz będę robił. :blink:

Darku, zaćmienie Słońca 3 X... Ja bym tam na twoim miejscu sprawdził, jak to sie będzie miało na tle Giewontu i innych gór. Istnieją pewne przesłanki, że akurat w tym terminie byłbym w Taterkach, muszę obczaić wysokośc nad horyzontem, azymuty i takie tam, czy to ma sens.... Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Fota MA klimat...

Na zaćmieniu niestety będę w Jodłowie.

Złapać Słońce lub Księzyc na tle Giewont można w Zakopanem pod warunkiem że obiekt będzie poniżej 14 stopni ,wyżej możnaby złapać ale już w wyższych partiach lasów ,a tam niespecjalnie chce mi się biegać.

Może zimą słoneczko ,kto wie, tej zimy polowałem ale pogoda mi pokrzyżowała plany.

Daję zipa z klatami zeszłorocznego tranzytu ,kto chce niech się pobawi w animacje i da tutaj . :D

zestaw.zip 230 kb

Klatki 1-8 właściwe zjawisko 9-15 - czas się cofa :Salut: .

Guest cygnus
czemu Cygnusie chcesz "popsuć" taką wziosłą chwilę?  :D

ok i Ziemia i Księżyc poruszają się wględem wspólnego środka masy,

ale i tak nie zmieni to faktu, że Darek sięgnął szczytów  :helo:

bo to zdjęcie równie dobrze mogło by się znaleźć na okładce National Geographic jak i Tygodnika Powszechnego  :D

Zdjęcia supraśne, wiadomo bez słów. :Beer:

Gdy ja nic nie mówię to oznacza to najwyższe uznanie! :) (nie takie dziwne, ot, odebrało mi mowę!)

A tę WZGLĘDNOŚĆ RUCHU poruszył Lemarc, nie ja! Ja tylko po niewczasie zareagowałem.

Jaki tam środek masy? Wszak chodzi o kinematyklę zwykłą (co się porusza a co nie), nie o dynamikę, a więc ruch ma miejsce WZGLĘDEM WYBRANEGO UKŁADU ODNIESIENIA. :)

Masę ostawmy w spokoju, ot, może do omówienia w Dniu Otwartym CAMK! :)

Pozdrawiam - Miłek

P.S.

Darku!

Podczas letniego GP Małysz chyba przeleciał znacznie poniżej Giewontu i nie załapał się w kadrze? (SIC... kadrze Polski!)

Znam jeszcze Bryjarkę na północ od Szczawnicy.

Znam jeszcze Bryjarkę na północ od Szczawnicy.

Co ciekawe, krzyż na Bryjarce stawiała ta sama firma, która wykonała i zamontowała krzyż na Giewoncie. A co do górek z krzyżami, to... Krzyżowa ;) koło Krynicy, następna gdzieś w Beskidzie Małym, chyba nad Wadowicami czy jakoś tak, jest jeszcze parę ale teraz nie pamiętam.

Guest cygnus
Co ciekawe, krzyż na Bryjarce stawiała ta sama firma, która wykonała i zamontowała krzyż na Giewoncie. A co do górek z krzyżami, to... Krzyżowa ;) koło Krynicy, następna gdzieś w Beskidzie Małym, chyba nad Wadowicami czy jakoś tak, jest jeszcze parę ale teraz nie pamiętam.

Kazimierz Dolny n.Wisłą! Tam nawet więcej niż jeden!

Dzięki chłopaki ,na pewno skorzystam szczególnie z ostatniej opcji. :Beer::ha:

Co ciekawe, krzyż na Bryjarce stawiała ta sama firma, która wykonała i zamontowała krzyż na Giewoncie.

Zapewne firma o dwuwiekowej tradycji. :Boink:

ps.Krzyż postawiono w 1901 roku.

Pewnie modernizowali ( uaktualniali do wersji 2.0 :D )

Wczoraj będąc jesze w Zakopanem zrealizowalem w końcu zamiar sfocenia łysego nad gorami, bo poprzednie wieczory przegapiłem. Ustawilem sie z wieczora początkowo pod hotelem "Kasprowy", zmienilem jednak szybko miejsce na wyżej położoną "Wyżnią Blachówkę", niedaleko od wyciągu kszesełkowego. Miałem 6 klatek negatywu do wykończenia i nie czekając aż chmury zejdą całkowicie, wypstrykałem je naświetlając od 30 do 60 sekund, opierając aparat na klapie bagażnika. Widok miasta z tej wysokości i o tej porze z nisko świecącym Księżycem ma specyficzny klimat. Podświetla sylwetę gór z charakterystycznym masywem Giewontu, a światło na Kasprowym Wierchu wygląda nieziemsko. Dla Ciebie Darku to chleb powszedni, ale dla zamiejscowych to atrakcja.

Zdjęcia super no i ta okolica oferuje niesamowite widoki.Byłem kilka dni na Rafaczówkach gdzie przy drodze jeszcze niema oświetlenia.Ciemno w nocy że można się zabić o swoją nogę.Zakopane w kotlinie jednak sporo niżej że światła nawet nie dawały specjalnie po oczach.Jedynie z Kasprowego chyba coś mryga.No super.I w dodatku artystyczna dusza Darka potrafi wykorzystać te okolice na tak nastrojowe zdjęcia. :notworthy:

I stało się. :Beer:

Tak jak wczoraj się odgrażałem po całonocnym polowaniu :D ( e tam raptem dwadzieścia minut gonienia po krzakach i ulicach ) zfotografowałem rubinarkiem

"Lunar Transit in Zakopane 2006"

lunar_transit2006.jpg

ps.

To już zaczyna być nudne ,może jakaś kometka na tle .... :ha:

Wszystkie fotki powalaja! :notworthy:

Ja widzialem tylko ksiezyc na tle krzyza na kosciele.. Hmm.. Zawsze cos. ;)

Wybaczcie, że tak brutalnie zejdę z Giewontu na sosnę ...

anim200605112314562317037oz.gif

2006-05-11 (23:14:56 - 23:17:03 CEST)

Canon A610

19 klatek, każda o parametrach 1/320 sec f@4.1 ISO_50

zoom na maksa więc razem z cyfrowym tj. 16x

Potem i tak pomniejszyłem więc nie wiem po co ten maksymalny zoom zastosowałem :rolleyes:

Edited by Limax7

Guest emde

Darku twoje foty z krzyżem przechodzą już do legendy polskiej fotografii... :Beer: A twoje Limax z sosną mają na to szansę... :Beer: