Jump to content

Recommended Posts

Przy DS-ach unikam Drrizle jak ognia. Biasa to ja dawałem uśrednionego z kilkunastu.

Może byłby lepszy efekt z drizzle, gdybym w ogóle ustawił montaż na polarną, bo o tym zapomniałem :P Mając odpowiednią ilość dobrych klatek + dithering powinno się pojawić więcej szczegółów. Pix ma coś, co się nazywa bodajże SuperBias, którego składa się właśnie z kilkuset albo i więcej biasów i podobno daje lepsze rezultaty, niż zwykły masterbias, no ale widać w innych programach tego mogę nie dać rady sprawdzić.

366 biasów?! Ktoś gdzieś robił testy że Canon ma bardzo niestabilne biasy czy coś w ten deseń? (pytanie nieważne - odpowiedziałeś o co chodzi zanim skończyłem pisać posta)

Generalnie używa się właśnie koło kilkunastu biasów bo kolejne już praktycznie nie zmieniają mediany otrzymywanej ze stackowania.

A tak z ciekawości jaka różnica w odchyleniu standardowym dla masterbiasa z 30 i 366?

Edited by pieg

W kwestii superbiasa to bym musiał pogadać z Michałem Kałużnym, on pewnie będzie bardziej zaznajomiony z tematem.

Co do odchylenia, to bez biasu na kawałku tła 97x26 px Maxim pokazuje 90.25, z 30 biasami 90.55, a z 366 biasami 85.6. Stacki po konwersji do B&W i zaznaczone te same obszary, choć wynik nie wygląda mi na zbyt wiarygodny.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 113 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.