Skocz do zawartości

Wrześniowy numer "Świata Techniki"


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym numerze "Świata Techniki" jest duży tekt o Polskiej Sieci Bolidowej ze zdjęciami forumowiczów

Piotra Kędzierskiego (virtek) i Przemka Żołądka (Brahi). Polecam lekturze! Ogólnie czasopismo robi bardzo

dobre wrażenie. Wreszcie zapełnia się luka po "Wiedzy i Życie", która stoczyła się do poziomu "Focusa"

albo i niżej...

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając tekst o PFN (człek jest w takim przypadku mało obiektywny) musze powiedzieć, że numer zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Życzę miesięcznikowi utrzymania sie na rynku bo pisma o takim profilu i poziomie na rynku krajowym brakowało. Mnie spodobał się takze artykuł na temat SpaceShipOne, fabryce zapałek i systemie Galileo (konkurent gps-a) nartomiast mojemu synowi podobał sie tekst o robotach medycznych i nowych rodzajach broni XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem z ciekawosci numer jaies dwa miechy temu i zrobil na mnie jak najgorsze wrazenie. Przeczytalem pare artykolow o rzeczach na ktorych sie jako tako znam, o astronomii, lotnictwie itp i szlag mnie trafial ze takie kity mozna ludziskom wciskac :evil: Co ciekawe, kiedy czytalem artykol na temat, o ktorym nie mam pojecia, np. o nowym typie silnika spalinowego (czy cos takiego) to wszystko bralem za dobra monete, ale jak przeczytal to moj starszy to powiedzial, ze zonk na maxa.

W kazdym razie ja juz nie kupie tego pisma. Juz tylko "Swiat Nauki" trzyma niezmiennie dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak Radek. To jest bardzo elementarny poziom. I sporo elementarnych co najmniej nieścisłości. Ot tak, na poziomie doniesień ze świata nauki i techniki w GW.

 

Ale oczywiście - przy założeniu zupełnie elementarnych wymagań - znajdzie czytelników więc niech sobie będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem raz jeszcze wrześniowy numer i stwierdzam, że przynajmniej w przypadku artykułów na tematy,na których się znam nie ma tam błędów merytorycznych. Nie wiem jak wyglądały wcześniejsze numery (1 i 2) numer 3 jest OK.

 

Doadam może jeszcze, ze nawet w przypadku czasopism w których publikuje się wyniki badań naukowych zdarzają się błędy merytoryczne, a takze dyskusje nad wynikami eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.