Skocz do zawartości

IC 5070 ze Zwardonia


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu jak zwykle dopracowana do bólu :D zastanowiłbym się tylko nad nieco większym nasyceniem koloru na gwiazdach. No ale może takie jak jest bardziej Ci się podoba?

 

Dzięki za dobre słowo. Chciałem bardzo dać mocniej nasycone gwiazdki, bo lubię tam różnorodność, ale niestety gdzieś się psuły. Dodałem w pierwszym poście wersję delikatnie mocniej nasyconą, ale ze zmienionym lekko balansem kolorów na gwiazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z waszymi wypowiedziami nie zgodzę.

 

Fotka nie jest "dopracowana do bólu" . Chyba że w sensie że autor nic więcej z niej nie "wycisnął".

Przyznaję że jest to bardzo trudny obiekt do fotografowania szczególnie canonem, ale jak na warunki

w Zwardoniu i ilość materiału można więcej uzyskać.

 

Nie twierdzę że zdjęcie jest złe, ale wypowiedziami w stylu :Super fota, Gratuluję. Widać, że dopracowana. lub jak zwykle dopracowana do bólu nie zmotywujecie autora bo

autor na tyle jest inteligentny że zdaje sobie sprawę że fotka nie jest dopracowana.

 

P.S. Oświadczam że moją wypowiedzią nie chcę obrazić autora zdjęcia i autorów wypowiedzi :no:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie obrażam. Jakbym miał się obrażać po krytyce, to bym nie wrzucał zdjęć na forum.

Co do warunków w Zwardoniu, to niestety były raczej słabe, tzn. oprócz latających cirrusów biła mocna łuna od granicy i niestety widać to po jasności tła. Pod tym względem dobrych klatek jest może połowa. 30 klatek dla Canona to też nie jest zbyt dużo, planowałem zebrać co najmniej 45, ale warunki nie pozwoliły. Materiał nie jest wyciągnięty do granic możliwości, z tła można jeszcze wydobyć trochę mgiełek, ale to już za dużo szumu się pojawi, a nie chciałem przesadzić. Tutaj nie mam też Ha, żeby wrzucić ją sobie jako luminancję i mieć genialny kontrast. Dodatkowo mam zamiar wyczyścić przednią soczewkę, bo już mocno brudna się zrobiła i może przy okazji poprawią się gwiazdki, tzn. znikną niektóre hala i niby-spajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z EXIFa podaje 16°C. Nie wiem, ile miałem na coldfingerze, bo nie miałem włączonego czujnika akurat.

 

Cieszę się że pozytywnie przyjąłeś moją opinię.

 

Cirrusy potrafią spieprzyć materiał , nawet całą sesję.

 

Co do temperatury to mam podobne odczyty. Przy temp. otoczenia około 18*, zejdę do max 10* .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.