Skocz do zawartości

Vesta SC3.2 Sony ICX424AL


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeróbka jest dostępna dla wszystkich (najprawdopodobniej) kamer internetowych z chipem ICX098, czyli np. Vesta, TouCam i Logitech QC3000.

 

W zeszłym tygodniu zamówiłem w niemieckim sklepie z CCD Framos Sony ICX424AL. Ojjj... było znacznie taniej niż myślałem, bo tylko 74 Euro. Czekałem 4 dni na dostarczenie pocztą (i tak krótko :wink: ) No i dziś o 13 zapukał listonosz z wielkim :!: pudłem. Chip był zapakowany jak chinska porcelana :) . Opakowanie było wypełnione grubum styropianem, a gdzieś w głębi znalazłem to malutkie pudełeczko.

 

CCD było zabezpieczone jeszcze gąbką:

1

2

 

Do przeróbki kamerki muszę jeszcze zrobić obwód drukowany, bo idea Steve'a Chambersa z bezpośrednim przylutowaniem chipu, nie podoba mi się za bardzo. Potem dam chip i kamerkę do przylutowania technikowi z Obserwatorium Piwnickiego. Obudowa zostanie ta sama, tylko że wprowadzę parę małych zmian mających na celu zwiększenie przestrzeni dla nowego CCD.

 

Teraz trochę danych na temat chipu ICX424AL:

1/3''

B/W,

Ilość efektywnych pikseli: 659 x 494,

Całkowita Ilość pikseli: 692 x 504,

Rozmiary CCD: 5.79mm x 4.89mm,

Rozmiary piksela: 7.4 mikrona x 7.4 mikrona,

Anti-Blooming (trochę nie jestem z tego zadowolony),

 

Chip charakteryzuje mała wrażliwość na elektroluminescencje, czyli jest low-noise.

Nie ma problemu z długimi czasami. Standardowa przeróbka SC1 i nic więcej (nawet obędzie się bez wyłączenia wzmacniacza). Jest możliwość załóżenia hardware'owego binningu 2x1, ale po co się tak męczyć :oops:

 

Na koniec dla porównania dane standardowego chipu vesty (i nie tylko) ICX098:

1/4''

Color,

Ilość efektywnych pikseli: 659 x 494,

Całkowita Ilość pikseli: 692 x 504,

Rozmiary CCD: 4.60mm x 3.97mm,

Rozmiary piksela: 5.6 mikrona x 5.6 mikrona,

 

Jak widać zawsze jakaś kożyść jest, ale na testy to będzie trzeba poczekać gdzieś do weekendu albo i trochę później jak pójdą chmury i łysol. :mrgreen: :wink:

 

Aaa... jeszcze mi się przypomniało! Jak ktoś chce mieć kolorowego cama to jest dostępny ICX424AQ, tylko uprzedzam: Stewe Chambers z moich wiadomości nie testował takiego "combo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten adres co podał Piniu. Szukaj go w "progressive scan".

No i masz dwie drogi do wyboru: SC3 albo SC4.

SC3 to webcam z ICX424, a SC4 to webcam z ICX414. Ten drugi jest jeszcze większy (pix 9.9 mikrona), ale kosztuje ponad 200 euro. Jak chcesz otrzymać instrukcje do przeróbki (uwaga! tam jeszt strasznie namotane z przyłączaniem pinów do padów(wszystko na krzyż będziesz musiał podłączyć :) ) !) to musisz wysłać tam jakiegoś maila o odpowiedniej treści (jest opisane na dole stron).

 

PS. Jeszcze nie uporałem się z przeróbką. Płytka drukowana gotowa, ale facio "od lutownicy" jest trochę zajęty i zrobi to raczej po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakaś oszczędność jest, bo znalazłem na:

Dalekohledy ATK-2HS z tym samym chipem za cene ok. 2500 zł (17900 Kc).

I jeszcze jakąś tam w framosie za 2000 E (jak się nie mylę, bo już nie podają ceny). :mrgreen:

SBIG z tego nie wyjdzie, ale zawsze coś :razz: . Oglądając darki z tego chipu odnoszę wrażenie, że raczej nie trzeba chłodzenia, a przynajmniej do czasów poniżej 10 minut... Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.