Skocz do zawartości

okolice Lutni


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

,,Nie licz na to że pokażesz byle fotkę to ktoś będzie Ci gratulował,,- no chyba nie myślisz iż oczekiwałem gratulacji z powodu tego zdjęcia :?:

Kamerke mam chyba 2 miesiące i na razie nie mam zamiaru ją przerabiać(podobno takie przeróbki różnie się kończą)

a nie mam zamiaru kupować nowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie licz na to że pokażesz byle fotkę to ktoś będzie Ci gratulował,,- no chyba nie myślisz iż oczekiwałem gratulacji z powodu tego zdjęcia  :?:  

Kamerke mam chyba 2 miesiące i na razie nie mam zamiaru ją przerabiać(podobno takie przeróbki różnie się kończą)

a nie mam zamiaru kupować nowej

 

Nie ma co się tak denerwować, ja też robie przeciętne zdjęcia jak napisał Meteor więc czekam teraz cierpliwie na jego Plejady.

 

Więcej luzu :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się tak denerwować, ja też robie przeciętne zdjęcia jak napisał Meteor więc czekam teraz cierpliwie na jego Plejady.

 

Więcej luzu :Beer:

 

Na Plejady pewnie jeszcze troszke poczekasz, bo plan mam nieco inny. Starrannie zaplanowalem sobie liste obiektow, ktore niebawem i jak wreszcie dopisze pogoda zrealizuje :salu: Plejady zapewne tez stana sie jednym z celow :) MTO do najjasniejszych nie nalezy, ale juz pierwsze testy wykazaly, ze DSO wcale nie musi byc dla tego sprzetu obce.

 

A co do przecietnych zdjec caly czas sie uczymy, no nie? Nie bierz tego az tak bardzo do siebie. Dobrze popracowac troche bardziej nad obrobka bo ta co zaprezentowales jest calkiem przecietna :)

 

Cierpliwosci, gdy zbiore juz niezbedny material, zadecyduje jaki, gdzie i kiedy opublikowac. Od pewnego czasu bardzo z dystansem spogladam na moje zdjecia. Np. moja Wenus o ktorej wspomniales, tez jest niestety bardzo przecietna, choc moze juz cieszyc. Niemniej MTO potrafi znacznie, znacznie wiecej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przecietnych zdjec caly czas sie uczymy, no nie? Nie bierz tego az tak bardzo do siebie. Dobrze popracowac troche bardziej nad obrobka bo ta co zaprezentowales jest calkiem przecietna :)

 

 

Z obrabiania fotek moze bym dostał 3 no ale staram sie :mrgreen: jest jeszcze problem z winietowaniem jakie wnosi Optisan i tu zaleta MTO zachwalana przez Janusza się kłania (płaskie pole).

 

Jakim montażem poprowadzisz MTO do DS?

 

A tak odbiegając trochę od tematu, to czemu na twoim zdjęciu Plejad widać "gwiazdki" przy najjaśniejszych gwiazdach? Zastosowałeś jakąś specjalną przesłonę?

 

Bo HAMAL ma pająka na trzech nogach, czy tak?

 

A ma, ale co to ma do rzeczy :roll: tylko tyle że ma sześć ramion dyfrakcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak odbiegając trochę od tematu, to czemu na twoim zdjęciu Plejad widać "gwiazdki" przy najjaśniejszych gwiazdach? Zastosowałeś jakąś specjalną przesłonę?

 

Bo HAMAL ma pająka na trzech nogach, czy tak?

 

A ma, ale co to ma do rzeczy :roll: tylko tyle że ma sześć ramion dyfrakcyjnych.

To pytanie "czemu na twoim zdjęciu Plejad widać "gwiazdki" przy najjaśniejszych gwiazdach" zadałem przez własną nieuwagę. Myślałem, że zdjęcia robiłeś przez jakiś obiektyw fotograficzny a nie teleskop. Bo żeby uzyskać takie gwiazdki przy obiektywach trzeba by było zwiększyć przesłonę? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie "czemu na twoim zdjęciu Plejad widać "gwiazdki" przy najjaśniejszych gwiazdach" zadałem przez własną nieuwagę. Myślałem, że zdjęcia robiłeś przez jakiś obiektyw fotograficzny a nie teleskop. Bo żeby uzyskać takie gwiazdki przy obiektywach trzeba by było zwiększyć przesłonę?  :?

 

To mnie ciezy ze przypadkiem wychodzą piękne 6 ramienne gwiady a co do Twojego pytana to przy obiektywie aby uzyskać taki efekt trzeba stosować specjalne przystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.