Skocz do zawartości

Przesuwające się okienko podczas odpowiadania na post


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

czy ktoś ma podobny problem? Podczas pisania / cytowania odpowiedzi na czyjś post, wiersz nie jest "łamany" - kiedy dochodzę z tekstem do brzegu okienka, ono przesuwa się w prawo w miarę pisania, oczywiście wtedy nie widzę początku tekstu. Zachowuje się to jak Notatnik z wyłączoną opcją "zawijanie wierszy.

 

Objaw na dwóch różnych Firefoxach, na Win7 i WinXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest

 

no rzeczywiście :)

 

ps. na dodatek podgląd też wychodzi poza ramki. :whaaaaa:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss...jak Wy to robicie? :D

 

Edit: O rzeczywiście :wassat:

 

db: mój jest dłuższy :rofl:

Edytowane przez Paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy doświadczam dokładnie tego problemu.
Tak czy inaczej - mam przypuszczenie dotyczące tego, jak to można rozwiązać dla wszystkich. Pomijając problem u Darka, bo on akurat wynika chyba z tego, że nie ma żadnej spacji, po której można by było tego posta podzielić i zawinąć. ;)

Jak sądzę, problem występuje w trybie odpowiadania BBCode?

Jest taka właściwość, która definiuje defaultowe zawijanie (lub nie) na białych znakach.
Nazywa się ona:

white-space

http://www.w3schools.com/cssref/pr_text_white-space.asp

Przypuszczam, że dla "edytora i okolic" trzeba by było ją zmienić w którymś miejscu tutaj:

http://astropolis.pl/public/js/3rd_party/ckeditor/skins/ips/editor.css

obstawiam, że w okolicach linii 55.:

.cke_skin_ips textarea
{
	white-space: pre;
}

wymienić na:

.cke_skin_ips textarea
{
	white-space: wrap;
}

i w podobny sposób w okolicach linii 194., pod (nie cytuję całości, ale wiadomo o co chodzi):

.cke_skin_ips textarea.cke_source

Zrobiłem mały test, cytowałem i opowiadałem w trybie BBCode, tekst się nie zawijał, użyłem opcji "Zbadaj element", podmieniłem sobie kawałek CSSa jak wyżej i zaczęło zawijać. Stąd zakładam, że modyfikacja powyższego może pomóc. ;)

Pozdrawiam,

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem Dawida (naszego technicznego).
Odnośnie wyjeżdżania Darka i mnie poza ramy, to nic niezwykłego. Policzyłem i okazało się, że dopiero 167 znak u Darka wyjeżdża poza normalny obszar wpisu :) Znacie jakieś słowo, albo inny tekst (nawet długie linki) na ponad 150 znaków bez spacji? ;)

 

Co do przesuwania się podczas edycji, to podobno zawsze tak się dzieje gdy edytuje się w trybie BBCode (tym bardziej z długim ciągiem znaków - tutaj piszę o screenie, który dziki mi wysłał).

Nigdy nie piszę postów w trybie BBCode, zdaję się na tą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem Dawida (naszego technicznego).

Odnośnie wyjeżdżania Darka i mnie poza ramy, to nic niezwykłego. Policzyłem i okazało się, że dopiero 167 znak u Darka wyjeżdża poza normalny obszar wpisu :) Znacie jakieś słowo, albo inny tekst (nawet długie linki) na ponad 150 znaków bez spacji? ;)

 

Co do przesuwania się podczas edycji, to podobno zawsze tak się dzieje gdy edytuje się w trybie BBCode (tym bardziej z długim ciągiem znaków - tutaj piszę o screenie, który dziki mi wysłał).

Nigdy nie piszę postów w trybie BBCode, zdaję się na tą opinię.

 

No dobra... jak w nie-trybie-BBCode podzielić odpowiadany tekst na dwie części - dwa osobne cytaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.