Skocz do zawartości

pierwsze pudelko


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

dzis zrobilem swoje pierwsze pudelko do astro.

zasilane z aku rozdzielone na regulacje potencjometrem do grzalki i zasilanie canona z przetwornicy.

 

na plytce (1) jest maly switch, ale ja chce miec guzik wciskany na obudowie (2).

mam problem, bo nie wiem gdzie kupic przycisk do przelaczania parametrow ktore mi sie wyswietlaja.

on musi miec dluga nozke.

 

pod jaka nazwa szukac tego w necie?

SAM_1090a.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ILU.

Przemyslelem koncepcje i pewnie dolutuje przewody do istniejacego i dam taki na obudowe

http://allegro.pl/przycisk-chwilowy-zwierny-metalowy-2a-250v-wypukly-i5613950003.html

 

lub ostatecznie taki http://allegro.pl/przycisk-chwilowy-z-lampka-mini-12v-ac-dc-3-kolory-i5685996367.html chociaz ta lampka jest zbedna

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Akumulatorki do Canona to są 2 ogniwa Li-Ion połączone szeregowo. Takie ogniwo w pełni naładowane ma ok. 4,1 - 4,2V, przy czym szybko spada do 4V, a potem już prawie liniowo się rozładowuje. Przedział 6,8 - 8,4 jest na moje oko trochę przesadzony, bo przy 6,8 będziesz już pewnie mieć wskaźnik za słabej baterii. W zasilaczach, które robiłem, wstępnie zawsze ustawiam na 8V, na korpusie masz napisane 8,1V DC, 8,25V powinno jeszcze być ok, ale to już raczej górna granica, więcej bym tam raczej nie dawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat z drobnym pytaniem. Ilu, może masz pomysł, o cho chodzi w moim Nikonie. Normalny akumulator ma w zasadzie takie same napięcia, jak te Canonowe, to też dwa ogniwa. Ale zasilacz sieciowy, który podłącza się oddzielnym złączem (nie wpina atrapy baterii, jak w Canonie) ma napisane 9V. Mi wydaje się to raczej dużo, ale tak jest oryginalnie przewidziane. Masz pomysł, z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niepotrzebnie straszyłem. Znalazłem w książce serwisowej dla Canona 400D, że VBAT dla DC-DC BLOCK może być z przedziału 5,3 - 11,5, aczkolwiek są to tylko napięcia dla przetwornic, jakie są napięcia, przy których elektronika się odłącza, to nie wiem. Może 9V jest jeszcze w zakresie.

Przy okazji znalazłem jeszcze taki schemat napięć dla wyświetlania stanu baterii

Bez tytułu.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.