Skocz do zawartości

Co w tle Astropolis?


Paether

  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak powinno wygl?da? t?o naszego forum?

    • Tak jak obecnie, bez zmian
    • Inny jednolity kolor (jaki? - w komentarzu)
    • Zdj?cie o tematyce astronomicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy zauważyli, zmieniłem nieco tło forum. W tym momencie jest tylko nieco (po namowach niektórych) ciemniejsze niż było.

Docelowo chciałbym jednak wrzucić w tło jakieś zdjęcie.

 

W tym momencie pytanie do Was:

Jakie zdjęcie byłoby najbardziej odpowiednie?

 

Czy ma być to jakaś znana, ogólnodostępna fotografia z jakiegoś Hubble'a, itp, czy dzieło naszego forowicza (oczywiście warunkiem koniecznym byłaby zgoda autora)? Czy jakiś konkretny obiekt, czy szeroki kadr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc w pełni (fragment na cały ekran - bez czarnego nieba) lub coś wszędzie jasnego.

Może kawał tej składanki zrobionej przez sondy.

 

Bo tło powinno być jasne a nie ciemne, inaczej będzie ewidentnie wadliwe ergonomicznie (niezdrowe i denerwujące dla oczu - w zestawieniu z białym środkiem)

 

Przykład (barwy) załączam.

 

Pozdrawiam

p.s.

Jak raz na jakiś czas ten fragment Łysego zostanie zmieniony na inny jasny fragment Łysego wykrojony z czyjegoś zdjęcia za jego zgodą to pewnie nic złego ;)

aa3.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się zrobić taki zabieg żeby tło się zmieniało co tydzień? Zrobić galerię gdzie lądowałyby zdjęcia czekające w kolejce oczywiście wybrane już z zaproponowanych przez forumowiczów.

 

Nie znam się za bardzo na kwestiach technicznych. Mógłbym to podmieniać ręcznie co jakiś czas, nie powinno to sprawić problemu.

 

 

Problem polega na tym, że widoczne byłyby tylko boczne fragmenty, więc same Plejady byłyby schowane. Dlatego też ta propozycja:

 

Może Hubble UDF? Mnie osobiście zawsze fascynowało to zdjęcie.

 

...wydaje się być lepszą drogą ;)

 

Ewentualnie jakieś dzienne niebo/chmury. Kolor niebieski lub błękitny powinien dobrze współgrać z brązowym paskiem na górze, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Mamy też nocne zdjęcia w kolorze niebieskim, np kolegi loki_p ;)

 

A ja proponuję to:

 

 

Nawet autora nie trzeba będzie pytać o zgodę :D

 

Od tego czasu trochę się zmieniło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, teraz jest bardzo estetycznie. IMHO zdjęcie w tle uroku nie doda.

 

 

Dlatego zaproponowałem coś spokojnego, jasnoszarego - jasny fragment Księżyca w pełni

 

Ryzyko jest, że ktoś nowy uzna nas za lekko-średnie "bezguście" ;)

Ale najlepiej spróbować.

 

Jak łatwo widać jakby to co jest na dole mojego obrazka znalazło się na bokach to byłby już kicz i cyrk masakryczny :D(tło musi być w miarę spokojne)

 

Czarne boki z nielicznymi gwiazdkami są jeszcze jako tako choć nieergonomiczne dla wzroku ale jakby tam poleciały te barwne smugi Veila to ... :P

 

Pozdrawiam

rrrrrrrrrrrrr.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dałoby się zrobić, że codziennie zmienia się zdjęcie, np. codzienny APOD. :)

 

To jest o tyle niebezpieczne, że boczki Apoda zwykle tak wyglądają jak pokazuję, a nasza obecność na ap to głownie czytanie postów - jak widać - i nie sądzę, żeby taki boczek to ułatwiał?! :-/

 

Pozdrawiam

p.s.

I tyle ode mnie raczej w tym temacie - oddaję głos młodszym - może jestem nienowoczesny :)

apod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki mądrze prawi, tło jest stonowane, ale w razie wątpliwości proponuje dać na choćby jeden dzień jakieś tło i w kodzie ustawić, żeby było statyczne względem zawartości. Szybko zobaczycie, że gdy zmieni się tylko po bokach, to raczej efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Można dać tło treści postów, jako przeźroczyste, i będzie wtedy ładniej, ale będzie forum nieczytelne. Ja mam na blogu statyczne tło http://nighstars.pl ale jest wszystko ze sobą spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.