Skocz do zawartości

Co w tle Astropolis?


Paether

  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak powinno wygl?da? t?o naszego forum?

    • Tak jak obecnie, bez zmian
    • Inny jednolity kolor (jaki? - w komentarzu)
    • Zdj?cie o tematyce astronomicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę tu kadzić twórcom tego forum, ale ja najchętniej korzystam z Astropolis właśnie ze względu na spokój i porządek jaki tu panuje. Męczy mnie miszmasz, jarmarczność i przaśność jaka jest na wielu forach (nie tylko o tematyce astro). To właśnie świadczy o profesjonalizmie twórców tego forum. Popularność Astropolis, wysoki poziom jego użytkowników i liczba fanów świadczy o tym, że oprawa graficzna nie jest czynnikiem determinującym. Delikatne zaakcentowanie w tle typu "znak wodny" po bokach może nie będzie "pstrzył" ale na pewno nie polecałbym w tle bloku głównego bo to rozpraszałoby i męczyło.

Znam się na grafice i marketingu i wiem, co mówię :)

Pozdro

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 'planetarium'... Czyli co jakiś (nie za długi) czas wybierać piękne zdjęcia (użytkowników) przedstawiające aktualnie królujące, bardziej ogólne widoki nieba - gwiazdozbiory, czy jak teraz np.- sąsiadujące planety. Byle nie królujące chmury :upset:

 

Cały problem w tym, że (tak jak poniżej trafnie napisał Krzychoo) - dla zdjęciowego tła zdecydowanie nie ma tutaj miejsca - więc o wiele lepsza na to oddzielna galeria pt. "planetarium", czy inna...

 

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak osoby optujące za zdjęciem wyobrażają sobie jego umiejscowienie ;)

Patrząc po innych forach - to zdaję się, ze z tego braku miejsca pomysł ze zdjęciem w tle nie jest jednak najlepszy.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum powinno przede wszystkim być lekkie i szybko się ładować. Ja na smartfonie wolę oglądać pełną wersję niż mobilną, ale wiele osób ma słabszy Internet albo korzysta na wyjazdach więc waga ponad wszystko. Akcenty astro OK ale oprogramujcie to tak żeby ładowało się ładnie. Forum to nie sklep internetowy i nie musi wrzeć od logotypów i towarów. Cieszę się, że Astropolis nie jest przeładowane reklamami ani mrygającymi gadżetami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum powinno przede wszystkim być lekkie i szybko się ładować. Ja na smartfonie wolę oglądać pełną wersję niż mobilną, ale wiele osób ma słabszy Internet albo korzysta na wyjazdach więc waga ponad wszystko. Akcenty astro OK ale oprogramujcie to tak żeby ładowało się ładnie. Forum to nie sklep internetowy i nie musi wrzeć od logotypów i towarów. Cieszę się, że Astropolis nie jest przeładowane reklamami ani mrygającymi gadżetami :)

Przecież Astropolis nie jest lekkie. Lekkim i prostym forum jest Astromaniak. Tło dużo nie zmieni.

 

Opinia dj_peterki aż mnie rozśmieszyła. Dokładnie taki argument pada na Astromaniaku, który jest kilka lat do tyłu, żeby nic nie zmieniać, bo zrobi się jarmark jak na Astropolis, które jest takim strasznie skomplikowanym forum pełnym wodotrysków :)

 

Moim zdaniem dodanie tła nic w tym aspekce nie zmieni, jedyny problem to bardzo wąskie miejsce na to zdjęcie, szczególnie jak ktoś nie ma monitora fullHD(nawet na nim jest mało miejsca). Moim zdaniem jedyna rozsądna grafika to jakieś ładne pole gwiazd z szerokiego kadru, bo żaden DS, czy planeta się nie zmieści. Pasek Ksieżyca to też niezła myśl. APOD to bezsens, bo na tym pasku się nawet nie rozpozna, co to za obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również optowałbym za jaśniejszym odcieniem szarości tła, ten jakoś tak mi nie pasuje do reszty, zwłaszcza góry forum.

Co do zdjęcia - patrząc na przykład ze strony nr 2, gwieździste niebo też prezentuje się całkiem całkiem :icon_smile: Inny motyw raczej nie miałby sensu przy małej szerokości paska tła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu kadzić twórcom tego forum, ale ja najchętniej korzystam z Astropolis właśnie ze względu na spokój i porządek jaki tu panuje. Męczy mnie miszmasz, jarmarczność i przaśność jaka jest na wielu forach (nie tylko o tematyce astro). To właśnie świadczy o profesjonalizmie twórców tego forum. Popularność Astropolis, wysoki poziom jego użytkowników i liczba fanów świadczy o tym, że oprawa graficzna nie jest czynnikiem determinującym. Delikatne zaakcentowanie w tle typu "znak wodny" po bokach może nie będzie "pstrzył" ale na pewno nie polecałbym w tle bloku głównego bo to rozpraszałoby i męczyło.

Znam się na grafice i marketingu i wiem, co mówię :)

Pozdro

 

Miło to słyszeć, że komuś się podoba :) Dokładnie takie przesłanki kierowały mną, kiedy robiłem branding do tego forum.

Dla mnie już nawet to jest zbyt mocne. Teoretycznie dałoby się pewnie zrobić tak, żeby tło dało się definiować samodzielnie z profilu. Wtedy każdy będzie miał takie, jakie chce. W tej chwili takie tło można ustawić właśnie dla stron profilowych. Stosunkowo prosto da się to zaadoptować też na główną.

Paether, może to jest rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd forum powinien być jak Kosmos. Mroczny i surowy - tło i wygląd, z piękną zawartością różnych rzeczy - treść forum :).

 

 

 

A to nie jest tak, że wygląd nie może być "mocniejszy" od treści i przez to dominować nad nią? Moja ex.wizja dla forum polegała na kolejnych uproszczeniach, a nie dokładaniu elementów :P W idealnym świecie w takim projekcie są tylko i wyłącznie posty i dobry UX. Poza tym - zero grafiki :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dałoby się pewnie zrobić tak, żeby tło dało się definiować samodzielnie z profilu. Wtedy każdy będzie miał takie, jakie chce. W tej chwili takie tło można ustawić właśnie dla stron profilowych. Stosunkowo prosto da się to zaadoptować też na główną.

Paether, może to jest rozwiązanie?

 

Przeszło mi to przez myśl, jednak nie chciałem komplikować, tym bardziej że Dawid ostatnio pisał, że nie jest ekspertem od skinów gdy zapytałem o zmianę tła. Jeśli jednak jest jak piszesz "stosunkowo prosto", to byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Przy okazji byłby mały problem do naprawienia. Ja mam w profilu ustawione tło i widać, że pasek na górze trochę "głupieje" przy indywidualnym tle:

http://astropolis.pl/user/19663-paether/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.