Skocz do zawartości

Mocowanie astropudełek


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie juz kilka osob na forum widzialo te zdjecia.

 

zastanawiam sie czy mozna zoptymalizowac mocowanie astrohuba.

obecnie jest przyczepiany na rzep do montazu. do niego natomiast przyczepiany jest hub usb i zasilanie qhy.

powoduje to jego lekkie odrywanie sie na samych wloskach od haczykow.

nie to zeby odpadal, ale nie jest przymocowany na sztywno.

 

moze dac jakies magnesy?

podpowiedzcie cos prosze.

 

mocowanie1.jpg

 

mocowanie2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rzep ale taki:

http://www.konektor5000.pl/index.php?p507,rzep-montazowy-cb-3m-dual-lock-dlugosc-20cm-mocowanie-cb-radia

 

Właściwie to nie rzep tylko taśma z "grzybkami" które zatrzaskują się z sobą i bardzo mocno trzymają. Tylko pamiętaj o dobrym przygotowaniu powierzchni przed przyklejeniem (oczyszczenie, odtłuszczenie), jeśli się tego nie zrobi to rzep będzie trzymał mocniej niż klej którym jest przyklejony...

 

U mnie skrzynka trzyma się na trzech kwadracikach tej taśmy 2,5x2,5cm, połączenie jest tak mocne że ciągnąc za skrzynkę przesuwa się montaż, a rzep nie puszcza;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli masz miękkie kable to zdecydowanie nie na teleskopie. Każda dodatkowa masa na ruchomej części setupu to pogorszenie warunków pracy guidera. No ale nie wszyscy się ze mną zgadzają, wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie na rzep dual lock 3m. Jedyne słuszne asto pudelko - astrolink4mini. 

Kabelkologia jeszcze nie ogarnięta.

Dorobiłem 2x płytki z 2mm alu aby było do czego przyczepić pierwotne graty. Teraz kamera qhy695a ma usb hub wiec moja dlink 7 potr jest juz niepotrzebny. 

 

IMG_20190324_110140.jpg

IMG_20190324_110134.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 24.03.2019 o 11:04, Tayson napisał:

U nie na rzep dual lock 3m. Jedyne słuszne asto pudelko - astrolink4mini. 

Kabelkologia jeszcze nie ogarnięta.

Dorobiłem 2x płytki z 2mm alu aby było do czego przyczepić pierwotne graty. Teraz kamera qhy695a ma usb hub wiec moja dlink 7 potr jest juz niepotrzebny. 

 

IMG_20190324_110140.jpg

IMG_20190324_110134.jpg

Sorry za nekrofilię, do czego jest przykręcona płytka do której mocujesz AL ? Sam ją wykonałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.