Skocz do zawartości

Bolid 31.10.2015


BartekP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dosłownie przed chwilą przez okno widziałem zielony błysk, widoczny na całe niebo, przez chwilę niebo zrobiło się całe zielone. Widziałem to w oknie siedząc sobie w kanapie przy włączonym świetle. Podejrzewam że to bolid. Błysk był łagodny (pojaśniało i zciemniało). Godzina zjawiska 19:05. Widział to ktos jeszcze? Lokalizacja - Wielkopolska

Edytowane przez BartekP
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - chwilę po 19stej - rozświecił niebo na niebiesko. Ależ mi się trafiło, akurat wyszedłem z samochodu i robi się jasno - oczy od razu w górę i jest - leci i robi się co raz jaśniej! :) Kierunek lotu południowo zachodni - piekna smuga pozostawiona na niebie która jeszcze po przelocie "świeciła"

 

Kto nie widział niech żałuje :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej informacji się pojawia o nim- podobno jasno jak w dzień się zrobiło w niektórych miejscach. Ja akurat nie widziałem, a szkoda. Z całej Polski chyba go było widać.

 

Może jest szansa, że dotrwał do ziemi, jak ten w Czechach rok temu- będzie ciekawie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem.

19:05

jasny, az widac bylo wlasny cien, jak w czasie spawania.

smuga pozostal 43s.

N52 21

E21 16

Wołomin

 

trajektoria przelotu

bolid.jpg

 

 

 

Coraz więcej informacji się pojawia o nim- podobno jasno jak w dzień się zrobiło w niektórych miejscach. Ja akurat nie widziałem, a szkoda. Z całej Polski chyba go było widać.

 

Może jest szansa, że dotrwał do ziemi, jak ten w Czechach rok temu- będzie ciekawie.

grzmotu nie bylo :-(

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat podjechałem pod dom na obrzeżach Aleksandrowa Łódzkiego. Niebo zrobiło się zimno zielone, może nie aż tak jasne jak w dzień, ale niewiele mniej. Bolid widziałem przelatujący przez wielki wóz miedzy Mizarem i Alkaid.
Ach... gdybym miał wideo rejstrator akurat byłby w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeleciał nad moją głową jechałem samochodem z żoną zrobiło się tak jasno pomyślałem że to koniec świata :D nogi jak z waty miałem pięknie pozostawił smugę dokładnie nad moją głową i jakieś 15 stopni na południe jasno jak w dzień tylko że najpierw kolor rozbłysku był niebieski później zielonkawy woj pomorskie

sprawdziłem na mapie i nie leciał na południe tylko z pn-wsch na poł - zach

 

Edytowane przez tulek16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.