Skocz do zawartości

Co możecie powiedzieć o 170/900 Uniwewrsał?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi to o tzw. 5-letnią gwarancję i komentarz jednego z panów "U". Po dłuższej korespondencji napisał mi on w końcu, że zakupiłem sprzęt za takie pieniądze, że nie powinienem od niego wymagać aby spełniał moje podobno wygórowane wymagania :o. Dał mi do zrozumienia, że wie co wysłał i do czego to się nadaje, ale za takie pieniądze to może zaoferować właśnie taką jakość.

 

No to teraz wiadomo dlaczego w tej chwili dają 10 lat gwarancji. Mogli by dawać nawet dożywotnią. Jak znajdę swoją kartę gwarancyjną to ze mną im tak łatwo nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis aukcji na allegro znalazłem żóltego teleskopu:

Teleskop astronomiczny NEWTON 120/900 praktycznie niebyl uzywany lezal w szafie lekko podrapany w komplecie wszystkie akcesoria stan dobry... e-mail:grabarz-....

Podkreślenia moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz! Jestem posiadaczem Ósemki U. Teleskop zakupiłem z 6 lat temu. Wówczas nie miałem jeszcze możliwosci "wyboru". Nie umiem powiedzieć czy ten Szukacz jest spartaczony do końca czy nie, ale jedno napiszę:

- to ten "złom" pozwolił mi zobaczyć kilka planetek, zrobić kilka zdjęć, podziwiać zaćmienie w 99, ostatnio Marsa (nawet, nawet) itd. Za to mogę być wdzięczny.

Jak bedę miał kasę i mozliowści, to kupię coś innego. Szkoda, że nie mogę porównać możliwości mojej tuby z mozliwościami innych porównywalnych modeli. Ciesze się tym co mam.

Ale to jest cięzka przyjaźń (ja i moja tuba)l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była ciężka przyjaźń ale się skończyłą w końcu. Przyjaciele muszą być wobec siebie lojalni. No i trudno o pratnerstwo było z U. Teraz mam Tała, ale to nie jest przyjaźń. Po prostu wykorzystuję go ile mogę i dobrze mi to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, dołóż 480pln do tego co masz i kup Syntę dobsona 200/1200 a będziesz bardzo zadowolony. Na forum znajdziesz kilka wypowiedzi dobrze oceniajacych ten teleskop. A w komplecie dostajesz dobra optykę, wyciag 2' z adapterem 1,25 i okulary 2' oraz 2 szt 1,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Syncie Bociana proszę, jeśli łaska. Jaka jest zewnętrzna średnica tuby [Dobson 200/1200]? Tego wymiaru akurat nie ma na stronie Fotoclassica, jest tylko długość tej rury. Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne info

-Jarosław

P.S. Tubus jest ze zwijanego aluminium chyba? Dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.