Skocz do zawartości

Szerokie kadry z Polarie


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wszedłem w posiadanie tego mini montażu :)

Zaczynam więc walkę z szerokimi kadrami. Długa droga przede mną ale myślę, że ze zdjęcia na zdjęcie będzie coraz lepiej.

Muszę tylko doposażyć się jeszcze w adapter Lacerty z zewnętrzną lunetką biegunową bo ustawianie na tą dziurkę w korpusie to trochę loteria.

 

Na drugiej sesji połapałem fotony z Drogi Mlecznej między Łabędziem a Perseuszem. Wyszło jako tako :)

 

45 x 240s ISO800 (Canon 500D) + Samyang 14mm/2,8 @4 na Vixen Polarie

 

mleczna f3 (2).jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze podciągniesz kolory, żeby nie było takiego zafarbu sepii, to będzie przyjemniej.

 

chętnie, ale jak wiesz to podpowiedz jak ;)

 

Skąd to pojaśnienie między Kasjopeją a Perseuszem?

 

blik/odblask w obiektywie od pobliskiej lampy - niestety nie wiem jak to usunąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię korekty balansu, to w Photoshopie przez Color Balance. Przy czym ciężko na 8 bitach coś sensownego zrobić, bo tło się od razu wycina. Ale coś takiego można jeszcze wyciągnąć.

Aczkolwiek specjalistą od szerokich kadrów nie jestem, więc mogłem przesadzić w drugą stronę z kanałem niebieskim.

posta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wiesz - ja miałem taki oryginał :) i zjechałem z niebieskiego bo mi mówili że jest go za dużo

Jak widać kwestia gustu :D

Ale dzięki pobawię się jescze w PS na 16 bitowej wersji i zobaczę co wyjdzie

 

mleczna f3.jpg

 

i jeszcze nieco podostrzona wersja :)

 

mlecznas copy2.jpg

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjécie przyjemne w odbiorze, ale chyba troché zamglone niebo bylo? Albo to wina obróbki, brakuje ostrosci jak dla mnie.

 

To była wina obróbki. Starałem się jeszcze trochę pobawić materiałem.

Tym razem poradziłem sobie z gradientem ale chyba przesadziłem z wyostrzaniem :)

 

amleczna copy2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyostrzanie i odszumianie zmasakrowały ci tło. Ale już jest lepiej.

 

tak masz rację - wyciągnąłem wnioski :)

Zatem ostatnie już podejście do materiału - tym razem udało mi się zrobić lepszego sztucznego flata i pozbyć tego sześciokątnego odblasku na prawo od Kasjopei.

No i nie odszumiałem zdjęcia ale tylko bardzo delikatnie podostrzyłem przez unsharp mask :) Na razie odpuszczam - przy następnym zdjęciu muszę nazbierać więcej klatek żeby bardziej wygładzić tło :)

 

Wersja mniejsza (35% oryginału)

 

35%.jpg

 

i większa żeby sobie postudiować szum i wady optyczne :P (50% oryginału)

 

50%.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tym zdjęciu nie leży - jest kapkę przeprocesowane - widać to na jasnych gawiazdach i na M31. Tło jest zaszumione kapkę ale to nie przeszkadza w odbiorze - równie dobrze mogą to być słabutkie gwiazdy. Ścinanie go pozbawi zdjęcia uroku wg mnie.

 

2-3 kroki wcześniej w wyciąganiu i było by miodzio wg mnie.

:-)

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tym zdjęciu nie leży - jest kapkę przeprocesowane - widać to na jasnych gawiazdach i na M31. Tło jest zaszumione kapkę ale to nie przeszkadza w odbiorze - równie dobrze mogą to być słabutkie gwiazdy. Ścinanie go pozbawi zdjęcia uroku wg mnie.

 

2-3 kroki wcześniej w wyciąganiu i było by miodzio wg mnie.

:-)

Paweł

 

a co myślisz teraz - wyciągałem tylko dwa razy krzywymi, dość delikatnie

tła nie wycinałem do "czarności" bo wg mnie to zabiłoby kilmat tego zdjęcia, już wolę mieć trochę szumu :)

 

46.jpg

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.