Skocz do zawartości

Polska Agencja Kosmiczna nadal bez logo


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

To logo ekologa nawet nie głupie
post-17880-0-19898100-1457621824.jpg
a to Paether-a jeszcze lepsze
post-19663-0-81268300-1457622813.jpg

pewnie jak zwykle ważniejsze były jakieś priorytety i naciski niż prawdziwy uczciwy wybór. Jest kasa do wzięcia tylko teraz musi wygrać kto trzeba. U nas za grube pieniądze oczywiście publiczne na podobnej zasadzie powstało takie gówno http://s17.flog.pl/media/foto/10550883_fryga-plzamenhofa-szczecin.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo w tym logo Paethera trójkąt jest już tylko kawałkiem nieba akurat przykrojonym do litery a Księżyc w nowiu śmiga po literze K.

Pozdrawiam

p.s.

poważnie, Danielu & Piotrku zastanówcie się nad przedstawieniem opinii Astropolis komu trzeba! (i te dwa loga lub tylko Twoje pokażcie jako przykład, a zastanów sie Danielu nad odskosowaniem czerwieni żeby była jak u mnie poziomo jak na fladze!)

dan.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, ... niech on już sobie weźmie tę kasę ale nabywaca logo może przecież je zmienić wg naszych podpowiedzi .... mam nadzieję :-/

Pozdrawiam

 

EDIT

 

to nich się dogadają albo biorą moje :(:)

Za Paethera się nie wypowiadam jakby co ale jego jest (też) OK!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nabywca nie może modyfikować utworu, chyba, że autor wyraźnie na to pozwolił w umowie licencyjnej - co nie jest praktyką zwłaszcza, gdy twórcą jest zawodowy artysta. Wyobraź sobie, że nabywcy obrazu Matejki (nie porównując tych "dzieł" do siebie) nie spodoba się coś w obrazie, poprzestawia postacie i sprzeda jako swój :).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały czas zastanawia autorska interpretacja tego logo... Polska w trójkącie zadziera głowę do góry i patrzy na coś okrągłego (blue dot - to skojarzenie z Ziemią)? Ma ktoś pomysł czym w intencji autora miał być ten trójkąt? Bo chyba nie czubkiem rakiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo w tym logo Paethera trójkąt jest już tylko kawałkiem nieba akurat przykrojonym do litery a Księżyc w nowiu śmiga po literze K.

Pozdrawiam

p.s.

poważnie, Danielu & Piotrku zastanówcie się nad przedstawieniem opinii Astropolis komu trzeba! (i te dwa loga lub tylko Twoje pokażcie jako przykład, a zastanów sie Danielu nad odskosowaniem czerwieni żeby była jak u mnie poziomo jak na fladze!)

 

No i może chociaż z 5 tysiaków skapnie ;)

A tak bardziej poważnie - podobają mi się!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

No dobra Hamal, wątek o astronautyce, to przyznam Ci rację! Za bardzo pochwaliłem Hermaszewskiego:

 

http://astropolis.pl/topic/40605-ciekawostki-ze-swiata-nauki-i-techniki-doniesieniakomentarzewnioski/page-8?do=findComment&comment=612603

 

Przepraszam.

To jednak (dla nas) nie taki bohater jak Gagarin dla Rosjan. Pan zrobił sobie trochę reklamy i pogłaskał niewolnika, żeby (bardziej?) go kochał.

Niemniej mimo pewnego niesmaku dobre choć to, że Polska zaliczyła kosmos i teraz PAK może znowu coś wywalczy (wyśle kolejnego Polaka).

 

Mimo tego logo bez sensu. Jakbyśmy musieli je bronić to jest to chyba Ziemia i Księżyc tylko które jest które to Bóg raczy wiedzieć! :)

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospacerowawszy w necie możecie z przerażeniem stwierdzić że PAK już "chwali się" tym logo z okrągłą kupką :)

 

Pejczu , Piotrku ratujcie. Napiszcie może ze my mamy dla nich gratis lepsze (po solidnej dyskusji) ... PAK ma jakąś oficjalną stronę ... chyba gov.pl i tam podane emaile --- w sam raz dla takiej misji naszego admina.

 

A jaka fajna "motywacja" do kochania PAK-u :) Żaden obcy czołg się nie prześliźnie ;)

 

hmm, to może to niebieskie okrągłe to jest kula wystrzelona z armaty :P

 

A co to jest "rolnictwo precyzyjne" ? :o :O :o

 

Pozdrawiam

p.s.

http://pak.bip.gov.pl/

pakkkkkk.png

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde logo jest z początku brzydkie.

no bo... mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem (cytat) :P

za tydzień dojdziemy do wniosku że właściwie nie jest takie złe a za rok uznamy że to może nawet jest najładniejsze logo ze wszystkich agencji kosmicznych na świecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo tego logo bez sensu. Jakbyśmy musieli je bronić to jest to chyba Ziemia i Księżyc tylko które jest które to Bóg raczy wiedzieć! :)

 

 

Czyli Polska z zazdrością zadziera głowę w niebo i biernie patrzy co tam się dzieje?

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł czym w intencji autora miał być ten trójkąt? Bo chyba nie czubkiem rakiety...

 

Ten trójkąt z boskim gradientem miał być czymś, co poinformuje, że Polska ma Agencję Kosmiczną. To logo za 15 klocków jest wszędzie. Żadna kampania za grube miliony nie dotarła by tak błęboko w media. Mamy PAK, każdy to wie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to jest "rolnictwo precyzyjne" ? :o :o :o

 

Jest kilka zastosowań. Najważniejsze chyba w nawożeniu i ochronie roślin. Już od kilkunastu lat stosuje się nawożenie przy wspomaganiu systemu GPS. Masz mapkę pola z naniesionymi precyzyjnie pomiarami/poziomami poszczególnych składników odżywczych roślin. Jedziesz polem a system wie gdzie jesteś i gdzie sypnąć więcej a gdzie mniej. Masz też naniesione rodzaje gleb i system wie gdzie nadmiar dostanie się do wód gruntowych lub jezior i rzek a gdzie zostanie zatrzymany. Podobnie z ochroną roślin - można z satelity monitorować stan upraw, gospodarki wodnej, lasów chociaż to już wychodzi chyba poza rolnictwo.

Ogólnie w naszej sytuacji gospodarczej na tym skorzystają chyba tylko instytucje państwowe a rolnicy będę to traktować jako przerost formy nad treścią.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w naszej sytuacji gospodarczej na tym skorzystają chyba tylko instytucje państwowe a rolnicy będę to traktować jako przerost formy nad treścią.

 

Dziś może tak, ale za kilka-kilkanaście lat każdy szanujący się rolnik będzie pewnie korzystał z tego typu rozwiązań...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde logo jest z początku brzydkie.

no bo... mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem (cytat) :P

za tydzień dojdziemy do wniosku że właściwie nie jest takie złe a za rok uznamy że to może nawet jest najładniejsze logo ze wszystkich agencji kosmicznych na świecie :D

 

Nie ma brzydkiego loga - tylko czasami wina brak ;) Parafrazując pewien utwór :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie POLSA

 

"Odpowiadając na wiele z Waszych pytań chcielibyśmy poinformować, że autorem projektu logotypu jest profesor Mieczysław Wasilewski – uznany grafik i plakacista, laureat wielu nagród, m.in. Złotego Medalu i Srebrnego Medalu na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie.

Pierwszy ogłoszony przez nas konkurs nie został rozstrzygnięty, dlatego zdecydowaliśmy się tym razem zaprosić do współpracy konkretnego twórcę. Wybór profesora Wasilewskiego poprzedzony był konsultacjami w środowisku artystów plastyków i twórców grafiki użytkowej oraz analizą portfolio różnych twórców w obszarze identyfikacji wizualnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle znalazłem:

 

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Kosmiczna z siedzibą w Gdańsku. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować logo Polskiej Agencji Kosmicznej.

W regulaminie czytamy: Logo będące przedmiotem pracy konkursowej powinno spełniać następujące kryteria:

a) składać się ze znaku słowno-graficznego (grafika i stylizacja literowej nazwy Polskiej Agencji Kosmicznej w wersji w pełnym brzmieniu w języku polskim i angielskim),

b ) nawiązywać do sektora kosmicznego i przestrzeni kosmicznej,

c) nie powinno budzić skojarzeń ze znakami towarowymi zagranicznych agencji kosmicznych,

d) spełniać funkcję promocyjną i informacyjną PAK,

e) prezentować wysoki poziom artystyczny,

f) cechować się oryginalnością pomysłu.

Prace należy dostarczyć w postaci wydruku oraz w wersji elektronicznej.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10.000 zł.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 15.10.2015 r.

Strona konkursu:

http://pak.bip.gov.pl/konkurs-na-logo-pak/regulamin-konkursu-na-logo-pak.html

 

Wiem, że był PDF ze szczegółami...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten trójkąt z boskim gradientem miał być czymś, co poinformuje, że Polska ma Agencję Kosmiczną. To logo za 15 klocków jest wszędzie. Żadna kampania za grube miliony nie dotarła by tak błęboko w media. Mamy PAK, każdy to wie ;)

 

Świetne! Nic dodać nic ująć. No może to ...

Pozdrawiam

p.s.

Niemniej jak się nie zmieni trzeba będzie tego logo bronić. Przypuszczam, że profesor był cienki z astronomii skoro tak to "ustawił" ale czy zawsze góra musi być na górze.

A ten trójkąt to ściemniajmy, że takie okno w kabinie rakiety i tyle !

paczek.png

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.