Skocz do zawartości

Jak to obliczyć


BugsBunny

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci mierzyc wglebienia co cm . Cala robota jest na OKO .Tylko zebys za mocnego wglebienia nie zrobil . Tak samo na oko wystarczy okreslic ogniskowa np poprzez zmierzenie odleglosci robionego zmoczonego lustra od obrazu slonca w ognisku . Przeciez ogniskowa ulegnie zmianie przy polerowaniu o kilka cm . Pomijam figuryzacje bo jak tak wnikliwie i metodycznie robisz to wyjdzie sfera :mrgreen: Im bardzej chcesz szlifowanie i polerowanie rozbic na elementy tym wiecej treba bedzie z figuryzacja walczyc . Pomysl ze to lustro to dziewczyna i zatancz z nia płynnie . :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz nie chcesz sparawdzac wglebienia co 1/2 cm od brzegu do srodka lustra ?

Glownie na to odpisalem . Masz miec wglebienie niecaly mm . Przylozysz linijke wzdluz lustra i na OKO porownaj czy masz szczeline w srodku troche mniejsza niz 1 mm jaki pokazuje linijka . Szczelinomierzem mozesz zrobic rysy . Ja sprawdzalem ogniskowa poprzez pomiar odleglosci obrazu slonca od lustra . Jest prosta i wystarczajaco dokladna . Zrobilem tak 2 lustra 135/1320 i 235/ 1307 . Plamowalem oba na 1300 . Jak nie zrobisz za duzego wglebienia to prosto dojechac ogniskowa do zadanej wartosci . Amatorsko nie zrobisz tak dokladnego pomiaru wglebienia aby trafic w żądaną ogniskową . Wiland opisuje jak mierzyc ogniskowe . Nie przejmuj sie za bardzo wielkoscia wglebienia , mierz czesciej ogniskową . Jest to dokladniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar szczegolow zaslania istote sprawy . Moze zrob sobie stanowisko do pomiaru wglebien z czujnikiem mikrometrycznym i lustrem polozonym na przesuwanej płycie tez z pomiarem przesuniecia . Wynik takich pomiarów powinien cie zadowolic . Napisz na co ci sie to przyda . :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na utworzenie większej ilości połączeń pomiędzy komurkami w mózgu poprzez wysiłem umysłowy.

 

2) Przy początkowych stanach szlifowani będę mógł zniwelować poważne błędy w nierównościach.

 

3) Kolejne narzędzie w domu - hmmmmm - zawsze się gdzieś przyda. Chodźby do mierzenia średnicy tłoków :lol:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla cwiczen i wlasnego rozwoju zawsze warto uczyc sie choc osobiscie mase rzeczy boczkiem przeszlo kolo mnie i tylko niektórych mi żal .

Odnosnie "2: Przy początkowych stanach szlifowani będę mógł zniwelować poważne błędy w nierownosciach " jak zaczniesz szlifowac zobaczysz , poczujesz ,że metodą 2 płyt , ruchy i obroty tak jak w opisach to nie mozna wyszlifowac lustra na dowolny kształt . Musi wyjsc sfera . Inaczej widzisz miedzy plytami powietrze , sklejają się i to b. mocno . Nawet proszkiem 500 nie dasz rady szlifować . Jest przy tym ważna płynność ruchów i wyczucie oraz obserwacja . Medytuj dalej co wymyslić do rozwoju . Deformacje sfery czesto powstają podczas polerowania .Wiecej nie mam użytecznych dla Ciebie doświadczeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.