Skocz do zawartości

Grzeje się Konik przy Płomyku podejście II


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Za wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął piąty spajk na Alnitaku stawiam piwo. Bo ja nie wiem.

 

Spajk występuje na pojedynczych klatkach - a najdziwniejsze jest to, że jest niesymetryczny, a powinien być po obu stronach gwiazdy. Jedyne co mi przychodzi na myśl to jakiś śmieć na filtrze Ha - ale to sprawdzę dopiero przy okazji wyjazdu w teren, jak go zdejmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ten niestandardowy kąt jak i zakres (kadr) dały zdjęcie bardzo żywe i bardzo urozmaicone. Jestem pod wrażeniem (sic!)

 

Ten fragment, który załączam, wygląda, jak dla mnie, bajecznie. Można zastanawiać się co to jest. Ja widzę to jak obraz spod wody w oceanie, widziany przez nurka, nad którym, pod powierzchnią wody płynie coś dużego. Super :)

 

Pozdrawiam

ocean.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RGB rozłóż od razu, a nie debayryzuj. Tak przynajmniej wydaje się bardziej sensownie. Bo debayeryzacja wprowadza jakieś bliżej nieokreślone interpolowanie pikseli, a rozłożenie od razu na kanały tego unika.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Maxima na razie nie mam.

 

Czyli tak:

- surową klatke debayeryzowac

- rozdzielic na rgb

- stackowac tylko kanal R + darki, biasy, flaty.

 

Czy darki,biasy, flaty tez musza byc tylko w kanale R?

- surową klatkę skalibrować (darki, biasy, flaty)

- potem zdbeayeryzować

- rozdzielić RGB

- sam kanał R: wyrównanie, stack

 

Klatki kalibracyjne są "zwykłe", RGB. Flaty robiłem naświetlając z filtrem Ha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie taki obrazek o połowie rozdzielczości powinieneś dostać! Pikseli czerwonych w kamerze masz tylko 1/4. To, że po debayeryzaji i split tricolor masz zdjęcie w pełnej rozdzielczości to małe oszustwo. Szczegółowość tego obrazka jest na poziomie 1/4, bo tylko tyle pikseli zostało wykorzystanych do utworzenia tego zdjęcia. Reszta to interpolacja, a więc takie drizzle 2x. Moim zdaniem lepiej sobie to drizzle zrobić świadomie w którymś momencie procesu obróbki, niż używać interpolacji, nad którą nie masz kontroli.

Extrract bayer plane to idealna funkcja do wydzielenia kanału R z klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął piąty spajk na Alnitaku stawiam piwo. Bo ja nie wiem.

 

Spajk występuje na pojedynczych klatkach - a najdziwniejsze jest to, że jest niesymetryczny, a powinien być po obu stronach gwiazdy. Jedyne co mi przychodzi na myśl to jakiś śmieć na filtrze Ha - ale to sprawdzę dopiero przy okazji wyjazdu w teren, jak go zdejmę :)

UFO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.