Skocz do zawartości

Polskie legendy w wersji Sci-fi


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do efektów, trochę się tym interesuję, więc mam do tego duże wymagania :D
W smoku te efekty były momentami trochę kiepskie (np dym przy rozbiciu statku, oraz woda).
W pierwszej części Twardowskyego było ciut lepiej, jednak też trochę mnie raziło niedopracowanie efektów.
W drugiej części było o niebo lepiej, i jedyne do czego mogę się przyczepić, to ten hełm na końcu, w trochę słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sci-Fi to bajki dla dorosłych więc czy powinno sie od nich oczekiwać realizmu ?

 

To straszne uproszczenie żeby nie napisać bzdura. Sci-Fi to cały zakres podgatunków począwszy od Hard Sci-Fi, które stara się wrzucić do wykreowanego świata jak najwięcej nauki i nawet nieistniejące rozwiązania zdają się być możliwe opierając się na obecnym stanie wiedzy.

Z drugiej strony nawet najbardziej "radosne" Soft Sci-Fi, mimo że może być całkowicie oderwane od rzeczywistości nie powinno łamać podstawowej logiki i powinno być wewnętrznie spójne (jeśli wymyślamy jakieś zjawisko, staramy się go trzymać).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście "Wywiad z Borutą"?

tak jak poprzednio, obok filmu pojawiły się też treści literackie (ebook i audiobook).

budowa uniwersum trwa! czy to znaczy że zmierzamy w kierunku pełnometrażowej produkcji o twardowskym? :zakochany:

chociaż akurat pomysł z ciągnięciem tej historii setki i tysiące lat wstecz jest według mnie przekombinowany... (och, spojlerek ^_^)

poprzedni ebook z opowiadaniami był jednak o wiele lepszy!

 

wszystko to na legendy.allegro.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

można powiedzieć że jest to taki kilkanastominutowy zwiastun filmu.

są różne kawałki, których trzeba się domyślać, niedopowiedziane elementy historii.

są wybuchy. są chwytliwe teksty. dokładnie jak w zwiastunie!

ale nie ma fabuły, bo to zwiastun! :D

fabuła będzie w gotowym filmie jak już go zrobią.

sądząc po długości zwiastuna będzie pewnie trwał z 10 godzin ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kompletny film, bo posiada wszystko co potrzeba w dodatku trzyma się klasycznego układu. Występują w niej wszystkie części na których opiera się dramaturgia filmu (wg klasycznych podwalin stworzonych jeszcze w XIX wieku):

1. Ekspozycja

2. Rozwinięcie akcji

3. Punkt kulminacyjny

4. Rozwiązanie

5. Finał

 

To tyle teorii filmu :) Oczywiście, Ktoś może nie mieć o tym bladego pojęcia i wtedy będzie pisał: "że nie ma fabuły" :D

Ale oczywiście nie ma racji :) co zresztą powyżej udowodniłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w filmologów. Jale, przyznasz że trochę mu brakuje do świetnego Twardowskyego i do jego drugiej części. I pewnie przez ten pryzmat postrzegamy Bazyliszka.

Jest też nawiązanie do Twardowskiego, bo Boruta, jest nawiązanie do kilku innych polskich wątków, nie wspominając o Piszczałce ;)

Natomiast nie bardzo kumam skąd ta muza na koniec MR Zooba (z drugiej strony fajnie było sobie przypomnieć stary kawałek :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być nieznana dziś technologia, ale równie dobrze może to być zwykły zaczarowany telefon :D

 

A potwór mógł być nasłaną przez wrogie mocarstwo maszyną z elementami bionicznymi, wysyłającą przez "oczy" nanoboty powodujące natychmiastowe wapnienie komórek u człowieka ;) Nieprzypadkowo nie użyto lustra tylko telefon, ponieważ tylko łącząc się przez wifi można było "wyłączyć" cybernetycznego potwora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.