Skocz do zawartości

Czego Ci najbardziej brakuje na AP/co jest zbędne?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny (po giełdowym) temat sondażowy :) Dawno takich tematów nie było, więc można zrobić rozpoznanie :)

 

Tym razem bardziej ogólnie, na luzie pytam o propozycje (oczywiście w miarę rozsądku i możliwości technicznych - IPBoard nie ma aplikacji rozganiającej chmury).

 

Co wywalić? Co dołożyć?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny (po giełdowym) temat sondażowy :) Dawno takich tematów nie było, więc można zrobić rozpoznanie :)

 

Tym razem bardziej ogólnie, na luzie pytam o propozycje (oczywiście w miarę rozsądku i możliwości technicznych - IPBoard nie ma aplikacji rozganiającej chmury).

 

Co wywalić? Co dołożyć?

 

ok, to ja zacznę chociaż mało tu piszę... :-)

 

nie wiem czy sie nie powtarzam bo być może gdzieś na forum ten temat został poruszany.

Ale do rzeczy:

 

patrząc na takie wpisy:

 

Powiem Wam że ostatnio to jest mój ulubiony okular ^_^ Kupiłem go na forum za grosze i odstawiłem te za 400zł. Może i nie ma on gwiazdek szpileczek po same brzegi ale ma niebywały kontrast obrazu. Aż sam jestem zdumiony i nie potrafię tego uzasadnić. Wydaje się mieć bardzo dobrą transmisję światła a gwiazdki szklą się w nim niczym iskierki. Dostrzegam tez w nim o wiele lepiej DS niż w innych o podobnej ogniskowej. Obraz wydaje się być niebywale klarowny. Ma ktoś podobne spostrzeżenia?

 

PS. nie biorę odpowiedzialności za to co napisałem jeśli potencjalny kupiec zwróci się do mnie o zwrot kasy bo kupił powyższy egzemplarz i niczego takiego nie dostrzegł :):P

 

albo na takie wpisy:

 

http://astropolis.pl/topic/51607-jak-obliczyc-winietowanie-okularu/?do=findComment&comment=600329

 

i ze swojego skromnego doświadczenia obserwacyjnego zauważyłem że subiektywna ocena jakości obrazu z okularu używanego z danym teleskopem nie do końca może się pokrywać z jego opisem / rekomendacjami / ceną jakie widzimy w internecie.

Zachwalane przez sprzedawców okulary czasem okazują się kompletną klapą (nie mam na myśli tu żadnego konkretnego okularu) a poza tym często sporo kosztują.

 

Ja na przykład mam w swoim zestawie kilka okularów z wyższej półki ale zawsze bardzo chętnie wracam do Celestrona OMNI 40 mm. I mogę z nim siedzieć długie godziny z okiem przyklejonym do muszli czego niestety nie mogę powiedzieć o okularach Televue.

Swego czasu też miałem problem z uzasadnieniem sobie dlaczego mój Televue winietuje z moim SCT. Może brak mi wiedzy i czasu żeby to zgłębiać i wyliczać więc się poddałem.

 

To o czym pomyślałem czytając zacytowane wpisy to temat w rodzaju:

 

"Subiektywna ocena obrazu dawanego przez okulary z danym teleskopem"

Innymi słowy: podaj co używasz z czym i jak to oceniasz i dlaczego.

 

Myślę że dla początkujących adeptów którzy planują zakupy sprzętu taki wątek mógłby być pewnego rodzaju hitem.

 

Jeszcze raz zaznaczam "SUBIEKTYWNA ocena" :-)

do uszczegółowienia zasady co trzeby by było podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "oceń temat" wydaje się zbędna, skoro mamy tutaj system reputacji.

Otrzymanie powiadomienia, gdy ktoś polubi dany post (da się to gdzieś włączyć?).

Taki drobny błąd: gdy na stronie głównej klikniemy, aby dodać nowy temat, to w niektórych działach pokaże, że nie mamy uprawnień (usunąć te niedostępne z listy).

Lista tematów danego użytkownika (na profilu wyświetla tylko kilka ostatnich, to samo jest z postami).

Możliwość zajrzenia do listy tematów, które aktualnie śledzimy.

Opcja śledzenia tematów danego użytkownika (dostajemy powiadomienie, gdy dany użytkownik dodał nowy temat).

Możliwość dodania pod miniaturkami informacji o wadze zdjęcia (czasami niektórzy dodają PNGi ważące po kilka megabajtów - zajrzenie stanowi problem dla osób ze słabym połączenia lub ograniczeniach.

Opcja dodania zdjęcia sferycznego jak w Google (np. dodać zdjęcie miejscówki obserwacyjnej w widoku 360°).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Opcja dodania zdjęcia sferycznego jak w Google (np. dodać zdjęcie miejscówki obserwacyjnej w widoku 360°).

 

panoramy sferyczne to już byłby wypas, ale na początek fajnie byłoby móc wyświetlać w sensowny sposób zwyczajne zdjęcia o rozdzielczosci większej niż ekran - z przesuwaniem, zoomowaniem, tak jak to dzieje sie na przykład w google photos lub google drive.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoramy sferyczne to już byłby wypas, ale na początek fajnie byłoby móc wyświetlać w sensowny sposób zwyczajne zdjęcia o rozdzielczosci większej niż ekran - z przesuwaniem, zoomowaniem, tak jak to dzieje sie na przykład w google photos lub google drive.

 

Bardzo popieram, bardzo! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Otrzymanie powiadomienia, gdy ktoś polubi dany post (da się to gdzieś włączyć?).

 

Teraz da się...wyłączyć ponieważ domyślnie włączyłem :) Jeśli ktoś nie potrzebuje takich powiadomień to najprościej kliknąć w "dzwoneczek" i "opcje" w prawym górnym rogu (albo wejść przez ustawienia profilu) i w opcjach powiadomień odznaczyć "Powiadom mnie, gdy ktoś 'polubi' mój post".

 

 

Brakuje mi działu o nazwie Testy (lub Recenzje) w dziale sprzętowym. NP. w Stargazer's Lounge jest taki cały dział i jest to dla mnie genialne miejsce i żałuję tylko, że pojawiające się tam wpisy są czasami dość egzotyczne w porównani z naszymi polskimi realiami.

 

Świetny pomysł! Subforum już jest, teraz muszę się przekopać przez prawie 300 stron tematów sprzętowych i powyławiać odpowiednie. Kilka już przerzuciłem. Niestety nie wszystkie mają łatwe do wychwycenia tytuły.

Przy okazji zachęcam do dodawania recenzji posiadanego sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Świetny pomysł! Subforum już jest, teraz muszę się przekopać przez prawie 300 stron tematów sprzętowych i powyławiać odpowiednie. Kilka już przerzuciłem. Niestety nie wszystkie mają łatwe do wychwycenia tytuły.

Przy okazji zachęcam do dodawania recenzji posiadanego sprzętu :)

Genialnie! Dziękuję! [emoji3]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi takiego paska z miniaturami ostatnio dodanych zdjęć - który kiedyś był i został zdjęty !! Jeżeli nie na frontowej stronie to może przynajmniej w kategorii Astrofotografia ??

Forum przerabia (kompresuje) fotki powyżej 2200px i nie jest istotne jaki mają rozmiar - ale to już było wałkowane i to chyba raczej polityczna decyzja żeby to tak zostawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przerabia (kompresuje) fotki powyżej 2200px i nie jest istotne jaki mają rozmiar - ale to już było wałkowane i to chyba raczej polityczna decyzja żeby to tak zostawić ??

 

Forum nie kompresuje fotek powyżej 2200px. Robi to z fotkami powyżej 10000px. Zmieniałem to jakiś czas temu i Adam Tomaszewski potwierdził swoim ogromnym Księżycem ;)http://astropolis.pl/topic/10275-ksiezycowe-zakamarki/?p=598148

Nie miałem sygnałów, żeby coś było nie tak.

 

 

Nie wiem jak inni, ale jeśli chodzi o mnie to jeśli zniknie lista osób rekomendujących dany post to będzie lepiej. Wystarczy jak się pokazuje cyferka ile osób post lubi.

 

Jakiś czas temu były prośby żeby to przywrócić bo nie pokazywało od kogo są "lajki" ;)

 

P.S. Odpisuję na to, czym mogę się zająć "od ręki". Reszta trafia na listę do przeanalizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiś czas temu były prośby żeby to przywrócić bo nie pokazywało od kogo są "lajki" ;)

 

P.S. Odpisuję na to, czym mogę się zająć "od ręki". Reszta trafia na listę do przeanalizowania.

 

Z jednej strony jest to dobre, bo przy konkretnej dyskusji wiadomo kto podziela czyje zdanie, ale z drugiej strony może się tworzyć dzięki temu kółko wzajemnej adoracji. Nie jestem bezwzględnie za usunięciem/ukryciem tej funkcji forum, ale w moim odczuciu było by lepiej gdy było bardziej anonimowo przy ocenianiu postów, zdjęc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł! Subforum już jest, teraz muszę się przekopać przez prawie 300 stron tematów sprzętowych i powyławiać odpowiednie. Kilka już przerzuciłem. Niestety nie wszystkie mają łatwe do wychwycenia tytuły.

Przy okazji zachęcam do dodawania recenzji posiadanego sprzętu :)

 

Przekopałem 200 stron tematów. 112 tematów znalazło się w nowym subforum, do końca już blisko - zostały najstarsze. Jest trochę perełek testowych, np zapomniany już test Synty:

http://astropolis.pl/topic/1669-synta-2001200-dob-recenzja-live/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może tryb nocny? :)

Jestem za tym, aby można było wybrać czy chce się dzienny, nocny czy aby automatycznie się zmieniało po zmierzchu na nocny.

 

Czy można w łatwy sposób otrzymać listę swoich wszystkich postów od czasu rejestracji konta?

Tak, tutaj masz swoje: http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=3420&sid=27a8c21937b40f888fe7778bc6a1b47d&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.