Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku, bardzo dobry materiał.

 

Ale obserwuję, jak wrzucasz i wrzucasz te przeskalowane obrazki/animacje... toć wystarczy wrzucić rozmiar normalny, a chętni zrobią sobie Ctrl-+ w przeglądarce, chyba na to samo wyjdzie ;) (w końcu przeglądarka też skaluje z interpolacją, jak programy graficzne).

 

 

 

I filmik, jak to wygląda nagranie z ADC.

O, jeszcze pokazałbyś filmik nagrany w trakcie strojenia korektora!

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy skalowanie przeglądarką da taki sam efekt, nigdy tego nie sprawdzałem. Proszę to sprawdzić i dać znać. Jeżeli tak, to nawet będzie dla mnie wygodniej.

Postaram się wrzucić filmik ze strojeniem korektora, tylko jest tak, że kiedy widzę dobrego Jowisza, to szkoda czasu na cokolwiek innego, ponieważ tak mało jest pogodnych nocy i człowiek ciągle jest nienasycony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby zakończyć etap przynudzania o ADC przy Jowiszu, zrobiłem bezpośrednie porównanie jak wyglądają avik z ADC i bez ADC. Odstęp czasowy między nagraniami to 6 dni, ale warunki pogodowe bardzo podobne. Jeżeli chodzi o filmik pokazowy jak wygląda strojenie ADC, o który prosił WielkiAtraktor, to postaram się zrobić rejestrując Marsa. Przy Jowiszu uważam, że nie ma już sensu.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj od 2 do 4 fociłem ale seeing był mega słaby. Kilka pojedynczych klatek może jest nawet niezłych ale większość kicha. Nie wiem też jak z kolimacją ale było tak zimno, że nawet nie próbowałem jej sprawdzać :( Fotki wrzucę później ale ogólnie z tego co widziałem na aviku to wyjdzie fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki fatalne. - 15 stopni, silny wiatr, mgła i seeing do niczego. Ale nagrałem 6 avików. Poniżej efekt z jednego. Animacja też będzie. Ale to tylko, będzie widać, że coś się tam rusza ;).

 

Ogniskowa 5875 mm, 100%.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Tele Vue Powermate 2,5x, ASTRO ELECTRONIC ADC-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.4, AutoStakkert v2.5.1.7, Corel PaintShop Pro X7.

Jup_024811_20160104_pipp_g3_ap30_conv.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andrzej

 

A czym teraz robisz aviki, to co w stopce czy coś innego?

Hej.

Fotki robię przerobionym SW 12", wymienione LW na minimalistyczne w celu zmniejszenia obstrukcji centralnej.

Kamerka ASI 120 mono bez zmian. Do tego ludesowski apochromatyczny barlow 2,5x...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.