Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie to co zwykle, materiał chyba nie jest zły https://www.dropbox.com/s/t5f620lmyb7vz8j/teles0001%2016-05-08%2021-28-12.avi?dl=0, a po stackowaniu wychodzi rozmazane. Kamera bezpośrednio w wyciągu. Nie wiem skąd te drgania. To raczej wyglada na drgania teleskopu a nie atmosfery.

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakie parametry nagrywania chodzi? W iCap nie za dużo można ustawić jedynie gain i exposure. I tak ładnie wyszło. Mam jeszcze wiecej materiału. Z tego co widzę to problemem jest to, że nie mam zielonego pojęcia o stackowaniu. Kolimacja sprawdzona na gwieździe przy barlow x3.

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek_P

W iCap nie za dużo można ustawić jedynie gain i exposure. I tak ładnie wyszło. Mam jeszcze wiecej materiału. Z tego co widzę to problemem jest to, że nie mam zielonego pojęcia o stackowaniu. Kolimacja sprawdzona na gwieździe przy barlow x3.

 

A co z SharpCapem? Próbowałeś?

Nie wyszło ładnie. To jest bardzo kiepski materiał podobnie jak poprzednie. Z tej mąki chleba nie będzie..

Problemem nie jest brak pojęcia o stackowaniu, ale o zbieraniu materiału. Musisz jeszcze dużo poćwiczyć i wyciągać wnioski z tego co robisz. Tu nie da się dojść do efektów metodą prób i błędów bez wnioskowania. A wnioskujesz kiepsko. Skoro z Twojego materiału innym osobom nie udało się wyciągnąć więcej detalu (pomijam wykończenie), to wniosek powinieneś mieć taki, że błędy popełniasz na etapie avikowania.

Kolimację sprawdziłeś piszesz, ale czy dobrze to zrobiłeś? Upewniłeś się na różne sposoby? Poczytałeś o tym wcześniej by wiedzieć na co masz zwrócić uwagę? Jak nie będziesz dbał o takie szczegóły to nie dojdziesz do efektów.

 

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też zrobiłem eksperyment na dwa Barlowy, a dokładniej Meade S5000 TeleXtender 5x i Barlow z okularu Vixen SLV 10 mm. Nie wiem ile on ma dokładnie krotności. Nie oczekiwałem jakichkolwiek rewelacji. Bez opcji Bin 2x Jowisz ogromny na monitorze. Ale prawie nic nie widać. Z opcją bin 2x o wiele lepiej. Ten eksperyment powtórzę z Marsem. Dałem też PrtScn, widać jakie były ustawienia kamerki.

 

Ogniskowa 4500 mm + Barlow z okularu Vixen SLV 10 mm, 100%.

 

 

Jup_215327_20160510_bin2x.jpg

Jup_220126_20160510_100%.jpg

h.jpg

ht.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też zrobiłem eksperyment na dwa Barlowy, a dokładniej Meade S5000 TeleXtender 5x i Barlow z okularu Vixen SLV 10 mm. Nie wiem ile on ma dokładnie krotności. Nie oczekiwałem jakichkolwiek rewelacji. Bez opcji Bin 2x Jowisz ogromny na monitorze. Ale prawie nic nie widać. Z opcją bin 2x o wiele lepiej. Ten eksperyment powtórzę z Marsem. Dałem też PrtScn, widać jakie były ustawienia kamerki.

 

Ogniskowa 4500 mm + Barlow z okularu Vixen SLV 10 mm, 100%.

 

 

 

Dlaczego tło jest takie jasne? Masz zmienioną gammę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna instrukcja, a czy można cos takiego do PIPP, SharpCap i AS2? :) Wczoraj testowałem Sharpcapa i mam strasznie rozciągnięty histogram. Jak ustawiam wszystko na 90% to zielony wylatuje mi za skalę. Kolimacja wczoraj sprawdzona w dwie strony na gwieździe. Obręcze mam idealne.

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tła, to gammy nie ruszam. Tak mi się robi przy gain większym od 100. Aha, ale przypomniałem sobie, że daję na maksa opcję blacklevel, to sprawia właśnie, że tło robi się maksymalnie jasne ale za to gain mogę dawać mniejszy. A wiadomo, mniejszy gain, mniejszy szum. W mniejszych ogniskowych i trudnych warunkach, daje to dobre rezultaty. Planeta jest jaśniejsza. Jowisza tak zawsze nagrywam i jest dobrze naświetlony. Marsa i Saturna tak samo.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.