Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Super to wyszło.

Makówki mają tę "plastykę", raczej niedostępną dla newtonów.

 

 

A może wina leży w stosowanych przez Niutonowców większych powerach? Każdy wraz z rosnącym doświadczeniem i zwiększeniem rozmiaru optyki poweruje coraz bardziej to i kontrast maleje :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczorajszy Jowisz po derotacji. Skorzystałem z instrukcji pmamota (dzięki!) i wyszło tak:

 

attachicon.gifJowisz1_24.05.16_4500mm_derot.png

 

Popracowałem nad nim trochę. Efekt poniżej. 100 i 125%.

 

attachicon.gifJowisz1_24.05.16_4500mm_derot_v3.png

attachicon.gifJowisz1_24.05.16_4500mm_derot_v3_125%.png

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że to mój najlepszy dotychczasowy Jowisz! :D

Fajnie że pomogła instrukcja. Planetka wygląda jak co najmniej z lustra 200 . SUPER. :)

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Warunki fatalne, bardzo gęsty cirrus. Ale chciałem sprawdzić modyfikację napędu wyciągu. A fotka to tylko testowa. Po niej niewiele widać ale modyfikacja działa super.

 

Ogniskowa 4500 mm, 100%.

 

Orion Optics UK VX8, Orion Atlas EQ-G, Meade S5000 TeleXtender 5x, ASTRO ELECTRONIC ADC-Type2, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture v2.5beta, PIPP v2.5.4, AutoStakkert_2.6.1.4, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7.

Jup_220302_20160526.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby tak sobie pojechać .

Sobie już wyobrażam wyprawę z SW300 , neq6 przeciwwagi i te inne pierdoły . Roczne dziecko wózki pampersy i te ekwipunki. :rofl:

Nikt nie mówił ze będzie lekko ^_^ ale skoro Ci ostatnio takie foty od nas wychodzą to sobie wyobraź co byś tam nałapał :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Świetne te zdjęcia Wam wychodzą.
Z racji tego, że pracuje w radomskiej Astrobazie to powoli się uczę tego i owego w astrofotografii;)
Ostatnio próbowałem się z Jowiszem i Saturnem (w innym temacie zdjęcie) - za pomocą planetarnej kamerki Atik oraz Meade LX600 - Niestety póki co takich okazałych jak Wasze zdjęć nie udało mi się zrobić.
Głównym problemem (tak mi się wydaje) jest to, że mamy problem z filarem (najprawdopodobniej), na którym stoi nasz LX600 - otóż przenosi duże drgania i jest duży problem by złapać ostrość :(
Na szczęście ludzie, którzy zbudowali naszą placówkę w tym tygodniu mają zlikwidować problem - oby....
A zdjęcie poniżej - kilkaset klatek z centrum miasta wyszło takie coś:jowisz4czerwiec.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę swoją fotę. Jest to moje 3cie zdjęcie jakie kiedykolwiek wykonałem. Długo się zastanawiałem skąd ta czarna kropa na Jowiszu :o

 

Fotka wykonana z balkonu za pomocą Clestrona 127 z GOTO i kamerki astro noname - 1600x1200. Niestety Jowisz "wisi" mi nad sąsiednim domem, z którego unosi się ciepło. Max zoom jakim dało się oglądać Jupka wizualnie to 100x. Czas wyjść do ogrodu :)

 

22_12_33_g3_b3_ap24.jpg

Edytowane przez Jap
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dużo lepiej :) Przepalenie w środku też wyrównałeś. Barwa pasów to już niestety kwestia kamery. Bardziej naturalne kolory to dodatkowa korzyść jaką uzyskasz z nowej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.