Skocz do zawartości

Koniunkcja Księżyca, Wenus i Marsa z Kataliną w tle


Pawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie się udało! W sobotę i niedzielę pogoda jak zwykle - chmury ale już wczoraj prognozy były obiecujące wiec wstałem kilka minut po 5. Po takim czasie stabilnej wiecznie zachmurzonej pogody widok gwiazd i planetarno-księżycowego spektaklu wywołał oczywiście amnezję dotyczącą odruchu oddychania połączoną z ewidentnym skurczem mięśni szyi. Zacząłem od podstaw wdech-wydech wdech-wydech. Do teraz nie wiem jak dotarłem na z góry upatrzone pozycje z głową zadartą do góry :) uff Jakie to ... niesamowite! Tu pośpiech, praca,praca życie uśmiechy, łzy a One TRWAJĄ przez eony wobec nich jesteśmy nic nie znaczącym mgnieniem.. Dosyć bo się rozmarzyłem :) Sami widzicie miejscówka nie jest za specjalna, ale nie ma czasu żeby gdzieś dalej jechać bo zaraz trzeba iść do pracy ciężko pracować w pocie chleba na kawałek ... teleskopu :)

 

Zdjęcie wykonano aparatem Canon EOS 450D i kitowym obiektywem 18-55 ISO 400 exp. 6s o godz 6:16

IMG_1691.JPG

 

Zdjęcie wykonano aparatem Canon EOS 450D i obiektywem Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm 2.8 ISO 100 exp. 5s o godz 5:45

IMG_1576.JPG

 

Zdjęcie wykonano aparatem Canon EOS 450D i kitowym obiektywem Pentacon 135/2.8 ISO 100 exp. 2s o godz 5:50

IMG_1590.JPG

 

Zdjęcie wykonano aparatem Canon EOS 450D i obiektywem Helios-44M 2/58mm ISO 400 exp. 3s o godz 6:04

IMG_1650.JPG

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowała się za komin, tylko warkocz wystaje

 

Warkocz "przy okazji" Ciech zafundował ..

 

W Warszawie z tarasu CAMK-u zdarza się czasami widzieć Kometę Siekierki, mającą nieraz 3 warkocze ciągnące się przez całe niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W Warszawie z tarasu CAMK-u zdarza się czasami widzieć Kometę Siekierki, mającą nieraz 3 warkocze ciągnące się przez całe niebo.

 

Moja całoroczna kometa nazywa się PEC i co nie dość, że macha ogonem po całym niebie, to jeszcze przysyła mi co drugi miesiąc fakturę i każe płacić za swoją działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.