Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia są nieostre, poruszone.

Mi to wygląda na odpad z jakiejś huty.

 

Wewnątrz ma puste otworki?

To janse coś na nim to beton?

 

Bardzo dobrze ze opisales gdzie i jak się go znalazłes.

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są nieostre, poruszone.

Mi to wygląda na odpad z jakiejś huty.

 

Wewnątrz ma puste otworki?

To janse coś na nim to beton?

 

Bardzo dobrze ze opisales gdzie i jak się go znalazłes.

 

Witam,

 

Nie, nie jest to beton a jakiś kamień coś podobnego hm.. do Piaskowca... jak mocniej go potrę to zaczyna się kruszyć.. kamień jak na swoją bryłę bardzo ciężki.. Nie wiem co to może być.. Tak jak w opisie napisałem, że podejrzewam, że to odlew ale nie do końca jestem tego pewny.. Szkło raczej to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę, że przydałoby się ostrzejsze zdjęcie. Stąd proponuje skałę położyć na jakiejś stabilnej powierzchni. O ile to możliwe - aparat też na jakimś stojaku lub czymś podobnym. To powinno trochę pomóc nam w identyfikacji - ale z góry uprzedzam, że to amatorska identyfikacja :)

Pierwsze wrażenie może być słuszne - to może być odpad hutniczy np. z huty szkła - szklista powierzchnia to rzadki widok w naturalnych skałach. Taką powierzchnie ma obsydian - skutek gwałtownego kontaktu gorącej magmy z wodą.

Jeśli widać gdzieś w skale pęcherze - to zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest odpad hutniczy.

Pozdrawiam

Huncyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najłatwiej rozpoznać meteoryty żelazne. Zawierają one bardzo dużo żelaza dlatego mocno przyciągają magnes i są wyjątkowo ciężkie jak na swoje wymiary. Po przecięciu, wyszlifowaniu i wytrawieniu – widać strukturę krystaliczną oraz najważniejszą cechę – chondryty, których nie mają skały ziemskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-NOTmeteorites.htm

http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-Identification.htm

http://www.ptmet.org.pl/old/psm/rozpoznaw.htm

Tutaj pare przydatnych linków.

A co do tej skały to ciężko jednoznacznie powiedzieć czy jest to meteoryt. Do dobrej identyfikacji zdjęcia to troche zamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wyspach rok temu myślałem, że znalazłem skamielinę lub rzeźbę Małży, 2m długości, 1m wysokości. Przytachałem to do siebie i napisałem do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Niestety nie wiedzą po dzień dzisiejszy co z tym zrobić:grin:

IMG_1555.JPG

IMG_1554.JPG

IMG_1553.JPG

Edytowane przez HAVAJ
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pkurek napisał:

Najłatwiej rozpoznać meteoryty żelazne. Zawierają one bardzo dużo żelaza dlatego mocno przyciągają magnes i są wyjątkowo ciężkie jak na swoje wymiary. Po przecięciu, wyszlifowaniu i wytrawieniu – widać strukturę krystaliczną oraz najważniejszą cechę – chondryty, których nie mają skały ziemskie.

Trochę pomyliłeś pojęcia. Przede wszystkim chondryty nie są cechą meteorytow żelaznych. Chondryty to rodzaj meteorytow kamiennych zawierających chondry w odróżnieniu od achondrytow które ich nie zawierają. Żadne meteoryty żelazne nie zawierają chondr. Po wytrawieniu kwasem azotowym na wypolerowanej powierzchni powinny ukazać się figury Widmanstattena.

Edytowane przez Niki
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zaciekawiony napisał:

Nie jestem pewien, ale niektóre fragmenty dość się błyszczą, jak piryt. Kamień wydaje się też zawierać ziarna różnej twardości. Może to fragment rudy żelaznej? Szukałeś na terenach pokopalnianych?

Nie sądze by były to tereny pokopalniane. Zwykłe podlondyńskie pola uprawne a dookoła osiedla domów jednorodzinnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HAVAJ napisał:

Na Wyspach rok temu myślałem, że znalazłem skamielinę lub rzeźbę Małży, 2m długości, 1m wysokości. Przytachałem to do siebie i napisałem do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Niestety nie wiedzą po dzień dzisiejszy co z tym zrobić:grin:

IMG_1555.JPG

IMG_1554.JPG

IMG_1553.JPG

 

 

5 godzin temu, HAVAJ napisał:

Na Wyspach rok temu myślałem, że znalazłem skamielinę lub rzeźbę Małży, 2m długości, 1m wysokości. Przytachałem to do siebie i napisałem do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Niestety nie wiedzą po dzień dzisiejszy co z tym zrobić:grin:

IMG_1555.JPG

IMG_1554.JPG

IMG_1553.JPG

Kawał kamyka! Ale świetnie wyglada :icon_cool:  Mam coś podobnego tylko mieści sie w dłoni :D

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to na meteoryt. Zbyt porowata struktura, brak regmagliptów, zwietrzelina nie przypomina "meteorytowej" rdzy, a na powierzchni jest mnóstwo ziemskich wtrąceń. Można odciąć piętkę i pokazać zdjęcie przekroju, ale na 99% nie będzie to kosmiczny kamień.

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 02/11/2017 o 08:18, Snejk napisał:

Nie wygląda to na meteoryt. Zbyt porowata struktura, brak regmagliptów, zwietrzelina nie przypomina "meteorytowej" rdzy, a na powierzchni jest mnóstwo ziemskich wtrąceń. Można odciąć piętkę i pokazać zdjęcie przekroju, ale na 99% nie będzie to kosmiczny kamień.

Dzięki za info. Jak tylko go przetnę to wrzuce fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,Znalazłem dziwne znaleziska jak na normalne kamienie to mi nie wygląda ale chciał bym sie dowiedzieć co wy otym sądzicie na dole wrzucam zdjęcia chciał bym jeszcze dodać że jeden przyciąga magnes i zdjecia nie oddają tego jak wyglądają w prawdziwym życiu 

20180312_204944.jpg

20180312_204946.jpg

20180312_204952.jpg

20180312_205000.jpg

20180312_205018.jpg

20180312_205209.jpg

20180312_205035.jpg

20180312_205018.jpg

20180312_205217.jpg

20180312_205236.jpg

20180312_205255.jpg

20180312_205255.jpg

20180312_205314.jpg

20180312_205324.jpg

20180312_205344.jpg

20180312_205359.jpg

20180312_205423.jpg

20180312_205431.jpg

20180312_205446.jpg

20180312_205502.jpg

20180312_205449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.