Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, wyglada na odpad/wynik działalności czlowieka. Ale szukajac meteorytow, wlasnie takiego widoku zewnetrznego mozna byloby sie spodziewac, silnej reakcji na magnes. To na pewno dobry pseudometeoryt :) Jeden z lepszych kamieni, ktore można by bylo posądzać o nieziemskie pochodzenie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się nie pisać postów jeden pod drugim, kliknij edytuj, żeby coś dodać :)

Moim zdaniem powinnaś/powinieneś wrzucić zdjęcia dodatkowo na jakieś forum meteorytowe - brak gazów w strukturze, coś podobnego do skorupy obtopieniowej oraz regmagliptów jest wystarczającym dla mnie powodem, żeby podrzucić to komuś, kto się dużo lepiej na tym zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lala551 napisał:

 Wiesz sidiouss  nie znam nikogo kto na takim czym się zna i nie wiem gdzie to dalej podesłać dlatego do was tutaj  wczysko było dodawane a jak sądzisz czy to  regmagility ?   co ty o tym sądzisz 

Ja niestety nie jestem ekspertem, mam w domu kilka meteorytów i są podobne w strukturze, ale tak naprawdę to chyba tylko analiza chemiczna może powiedzieć w 100 % czy to meteoryt czy nie. 

Astropolis to głównie forum astronomiczne, o meteoryty chyba najlepiej zapytać na forum meteorytowym: http://meteorytomania.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia innych okazow na niewiele sie przydadza. Sa rozne grupy meteorytow, kamienne, zelazne... Itd. O roznym stopniu zwietrzenia, czasem z widoczna jeszcze skorupa obtopienna, czasem pordzewiale... Niestety porownywanie jednego meteorytu z drugim a potem z wlasnym kamieniem nie jest sposobem kwalifikacji meteorytow. Gdyby to bylo takie proste, nie byloby tysiecy pytan o kosmiczne pochodzenie znalezionych kamieni...

 

Tak, napisalem, ze brak pecherzy powietrza w srodku bedzie dobrym znakiem. Spodziewalem sie ich w srodku, poniewaz to co widac w dziennym swietle, na powierzchni obiektu, to pozostalosci bardziej pecherzy gazowych niz regmagliptow. To struktura powierzchni i jednorodnosc srodka przekonuje mnie, ze mamy do czynienia z odpadem. Nie ma zadnych wtracen, żelazo wyglada na bardzo jednolite. 

 

Ten kamien ma jak najbardziej wiele cech meteorytowych. Niestety nie oznacza to, ze jest meteorytem. Jest za to jednym z najblizszych mi znanych przykladow z Polski, jak moglby wygladac meteoryt zelazny. 

 

Jeśli znalazca znajdzie naprawde drobny papier scierny i bedzie szlifowal, najpierw powiedzmy 200, potem 500 i na koncu 1000, ukaza sie mu linie Neumanna albo figury Wildmanstattena, to jak bedzie chcial, podrzuce mu adres kogos kto zna sie na meteorytach.

 

Podsumowujac - szukajac meteorytow zelaznych, tak, takich obiektow nalezy szukac, lekko zardzewialych z wglebieniami, silnie przyciagajacych magnes. Przypominam ze w Polsce w ciagu roku na jej terytorium spada jeden, gora dwa meteoryty. Statystycznie. Nie dotyczy Pultuska :)

 

Edycja:

P. S. Mam zelazny meteoryt z Polski z grupy IAB-AG... Nazywa sie Morasko. Oczywiscie maly fragment. 

Edytowane przez Huncyt
Dodanie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzialem odpady pelne wewnatrz. 

Naprawde chcialbym, zeby okazal sie kolejnym polskim meteorytem... Mamy ich naprawde malo.

Widzialem tez odpady ze strukturami o ktorych pisalem. Sa w stanie powstac w niektorych rodzajach stali, ale sa raczej wada wytopu. :)

Jak mozesz i chcesz to go troche zeszlifuj. Jak nie, poczekaj na jakas gielde mineralow w Twojej okolicy.

Tylko go nie wypoleruj na lustro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć   co to za minerały  wrzuciłem zdjęcie do przetworzenia  na program aby tak się nie błyszczał i  wyszły  jakieś kolorowe minerały nie widoczne gołym okiem a na zdjęciu już tak  proszę mi uwierzyć  ze one są rozsiane po całym okazie tylko zdjęcie kiepskiej jakości dlatego nie widać ich  wszystkich 

IMG_2035_res.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jestemtunowa napisał:

Witam, meteoryt? 

DSC_1612.JPG

DSC_1585.JPG

Netykieta i kultura wskazuje, że miło byłoby się przywitać, kiedy odwiedza się nową społeczność. Witamy na forum, tak czy siak :)

Co skłania Cie do sądzenia, że jest to meteoryt? Czy szukałaś informacji na temat tego jak się rozpoznaje meteoryty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.