Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
15 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Wygląda jak jakiś krzemień czy coś.

Przyłączam się do powyższej opinii. W latach szkolnych prowadziłem "poszukiwania" meteorytów i tego typu bryły krzemienne, też imponujących rozmiarów, regularnie udawało mi się odnaleźć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:
18 godzin temu, Limax7 napisał:

Czy to może być meteoryt ? ?

 

Na 99% nie. Wygląda jak jakiś krzemień czy coś.

 

3 godziny temu, Grzegorz85 napisał:

Przyłączam się do powyższej opinii. W latach szkolnych prowadziłem "poszukiwania" meteorytów i tego typu bryły krzemienne, też imponujących rozmiarów, regularnie udawało mi się odnaleźć.

 

Dziękuję Wam za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam poszukuje informacji na temat tego okazu ponieważ nie mogę dowiedzieć się co to jest sprawdzałem go magnesem neodymowy i delikatnie przyciąga przełupał się młotkiem więc chyba to nie stop jest bardzo ciężki po po nacięciu ma kolor srebrnoszary znalazłem go wykrywaczem metali wskazywało na kolor plus 10 Silver jeżeli ktoś coś wie to proszę o info w całości jest 2 razy większy

16790369174648985492722968386965.jpg

16790369492284353642591421471581.jpg

16790369828791502677869969194150.jpg

16790370105605704346558556760384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z aodpowiedz ale to raczej nie bazalt po przerysowaniu papierem szlifuje się na kolor srebrny i brudzi na szaro ale nic z niego nie kruszy się jak go naciołem szlifierką iskrzy na czerwono znalazłem go w świętokrzyskim na polu w pobliżu nie znalazłem czegoś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie sądziłem,że kiedykolwiek znajdę się w tym wątku, meteoryty to nie moja działka. A jednak!

Pewien  znajomy poprosił mnie o pomoc w weryfikacji swojego znaleziska. Załączam przesłane zdjęcia artefaktu oraz wyniki analiz składu pierwiastkowego (w takiej formie, w jakiej dostałem).

 W skrócie: obiekt zawiera żelazo, ale niewiele niklu.  Na magnes nie reaguje. Na moje laickie oko, nie jest to na pewno meteor żelazny, pytanie, czy w ogóle jest to kamień z kosmosu innego typu). Wypytałem nieco o miejsce znaleziska: Puszcza Białowieska, z dala od dróg szutrowych/gruntowych. Raczej więc nie jest to współczesny przemysłowy odpad hutniczy użyty do utwardzania dróg itp. W grę wchodzi jakiś naturalny twór mineralny, bądź produkt starodawnej działalności hutniczej związany z rudami darniowymi.

 Moje pytanie do znawców tematu: czy możecie na podstawie tych informacji orzec co to jest/nie jest i w ogóle czy sens mają dalsze badania znaleziska. No i (ewentualnie) gdzie/do kogo z tym?

Pozdrawiam

-J.

IMG_20230628_211124_472.jpg

IMG_20230628_211127_003.jpg

IMG_20230628_211135_549.jpg

IMG_20230628_211200_076.jpg

informacja.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, Kuba1989 napisał(a):

Nie wiem czy to ma znaczenie ale tam gdzie go znalazłem nie ma w pobliżu żadnej huty było to w środku lasu...

 

Pierwszy akapit :) https://www.meteoryty.pl/pseudometeoryt-002/

 

Może to być bryła pochodzenia geologicznego. Może być też stworzona przez człowieka i przeniesiona przez niego w to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba1989 napisał(a):

Nie wiem czy to ma znaczenie ale tam gdzie go znalazłem nie ma w pobliżu żadnej huty było to w środku lasu... ale może i masz rację.

Też podbijam, że odpad hutniczy. Skąd się wziął w środku lasu? Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo co chwilę na grupach o minerałach widzę, że ktoś znalazł odpad hutniczy w lesie, na plaży itp. Dowiedziałem się, ze jest to spowodowane tym, że takie odpady tego typu są powszechnie wykorzystywane od lat do utwardzania dróg, zasypywania różnych dziur i stąd biorą się w miejscach gdzie nie ma zakładów przetwórczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.