Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny pukają do naszych drzwi ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ kolejna cześć GW nadchodzi, to i w sieci pojawiają się podobne tematy. Tym razem zestawienie, co jest już jest a co dopiero zbliża się do tego co znaleźć można w GW.

 

Źródło : http://www.dobreprogramy.pl/Swiat-z-Gwiezdnych-wojen-blizej-niz-myslicie-przeglad-gadzetow-ktore-nie-sa-juz-fantastyka,News,67343.html

 

 

PS. Przy okazji przypomnę, że już jest prawdziwy, odrzutowy plecak (pokazany kilka tygodni temu), który wznosi nas na wysokość do 100 m, prędkość do ponad 100 km/h i zasięg do 50 km. Obecna cena ponad 100 tys. $. Taki plecak (choć o wiele większy od tego co jest) pojawił się kilkadziesiąt lat temu w filmie 007, ale wtedy to była czysta fikcja.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat :) Nie wiem, czy mieliście okazję zapoznać się z Hanem Solo, pilotem rakiety "Tysiącletni Sokół"? Jeżeli nie, to zapraszam tutaj :D Odrobina historii :)

 

Edit: Już się ucieszyłem, że ten miecz kosztuje $99,95. Jestem starym koniem, ale kupiłbym. Byłoby dla ewentualnego potomka oczywiście :P A potem przeczytałem dalszą część zdania :(

Edytowane przez emeł
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eeee, 30 lat temu też był...

 

Podejrzewam, że na tym filmiku mieliśmy okazję obejrzeć maksymalny zasięg i czas pracy tego plecaka ;) Nadałby się ewentualnie, żeby skoczyć do sklepu po drugiej stronie ulicy po jakiś trunek albo dla Straży Pożarnej, żeby zdjąć kotka z drzewa (chociaż kotek słysząc ryk silników prawdopodobnie sam by spierniczył). ;) Poza tym chyba do niczego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tą "fikcją" to przesadziłem, ale na pewno wtedy ten plecak miał pełno wad, a teraz można sobie taki kupić (?). Ja tylko chciałem zauważyć, że pełno rzeczy, które są pokazywane w filmach, w okresie swojej premiery, może są i nie realne, ale po pewnym czasie stają się dostępne. I to nie tylko dotyczy technologii. Również tzw, sprawy filozoficzne, psychologiczne, duchowe, itp, które były również poruszane w filmach i wydawały się fantazją, też można dostrzec, że pojawiają się w życiu. Ale o tym to nie będę pisać. Niech Każdy, kto chce, sam je odkrywa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam, że na tym filmiku mieliśmy okazję obejrzeć maksymalny zasięg i czas pracy tego plecaka ;)

 

no prawie :) nie twierdzę przecież że w ciągu tych lat nie udało się wprowadzić kilku ulepszeń :D

 

ale pokazując ten film nie wiedziałem że najnowszy jetpack, reklamowany jako pierwszy i jedyny prawdziwy :P (JB-9) i ten którym popisywano się na olimpiadzie to dzieło tego samego zespołu

mają cierpliwość, sku.....syny! :flirt:

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.