Skocz do zawartości

Tematyka Astro w "moim" pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego już czasu, w moim pokoju, nad biurkiem wisi taki obraz. Właściwie to nie obraz tylko plakat w ramie. Co do ramy, to ona pochodzi ze starego obrazu, który niestety został zniszczony i pozostała po nim drewniana rama z otworkami po kornikach. Ma ona pewnie już z około 100 lat. Pomalowałem ją na czarno i umieściłem w niej Układ Słoneczny :).

 

 

PS. Jeżeli wątek Wam odpowiada, to zachęcam do umieszczania zdjęć, z tym co jest w waszym pokoju z tematyką astronomiczną :).

 

 

 

Obraz.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój kącik.

W oknie nie ma firanki, a bibeloty są przesunięte na jedną stronę parapetu - zachowana jest stała gotowość bojowa.

Siły szybkiego reagowania to Skylux 70/700 mod (z wyciągiem i szukaczem od SW 80/400) na AZ3. Na zbliżeniu widać, że nad całością czuwa anioł :D

Dwie z czterech szuflad w komodzie wypełniają astroakcesoria (a połowę trzeciej ciepła astrobielizna :P)

P1050077.JPG

P1050080.JPG

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ten gumowany to chyba wydruk solventowy na ceracie z oczkami, jak ma się dobry plik można zlecić coś takiego w drukarni wielkoformatowej, z oczkami albo bez. Ale z doświadczenia wiem że lepiej sobie zamówić druk na płótnie - canvas printing, z nabiciem na krosno i pokryciem matowym lakierem chroniącym przed UV (np tetenal ma takie coś w sprayu), solvent śmierdzi :( tkaniny PCV też nie pachną różami. ewentualnie druk termosublimacyjny na tkaninie poliestrowej - tego nic nie ruszy. Plakaty bez ramy szklanej albo w ramie z akrylu (PMMA) czyli popularnie zwane plexi, też lepiej zapryskać werniksem tetenala, no chyba że drukowane na oryginalnych tuszach epsona - ale to nie jest częste w drukarniach.

 

promieniowanie UV zjada pigment z wydruków w dość szybkim czasie, w zależności od jakości użytego tuszu.

 

A u mnie w pokoju jest aluminiowa pokaźna skrzynia na sprzęt i w sumie tyle.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.