Skocz do zawartości

Planetarki z planetarnej


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

NGC 2371. Prawdę mówiąc nie wiedziałem czego się spodziewać, po tym obiekcie. Podczas zbierania materiału sadziłem, że te części mgławicy, które są wyraźnie widoczne stanowią jej zewnętrzne powłoki. tymczasem uważny obserwator dostrzeże u góry i u dołu części mgławicy dalej położone :)

 

Tak, tam jeszcze jest słaba otoczka. Próbowałem to jakoś tak rok temu zarejestrować, ale bez filtru odcinającego LP słabo wyszło. Może zdążę w tym oknie pogodowym ( oby się utrzymało). Wtedy wyszło tak, 1x10 min.

 

(To nie jest kamerą planetarną tylko Atik 314L+ jak zwykle)

 

ngc2371.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, tam jeszcze jest słaba otoczka. Próbowałem to jakoś tak rok temu zarejestrować, ale bez filtru odcinającego LP słabo wyszło. Może zdążę w tym oknie pogodowym ( oby się utrzymało). Wtedy wyszło tak, 1x10 min.

 

(To nie jest kamerą planetarną tylko Atik 314L+ jak zwykle)

 

Nałożyłem Twoją luminację na mój kolor :) Teraz nie ma wątpliwości :) Jeszce taka ASI174 do łapania luminacji i byłoby ciekawie :)

 

Ryszardo.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę się wtrącę :D też wycelowałem w trapez na próbę, szkoda tylko że Księżyc spory i tak blisko...ale spróbować musiałem;) GSO 10" + asi224

 

 

Nieźle! A na czym stał dobson? Platforma czy GOTO?

I podziel się też parametrami ekspozycji bo to zawsze się przydaje :) Ja wciąż czekam na pogodę żeby przetestować swój nowy setup :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt teraz zauważyłem że wpada w zieleń, zapomniałem HLVG kliknąć...

No tak w parametrach nie podałem najważniejszych rzeczy. Dobson stał w pokoju:D tuba wisiała na Neq6, jest to około 1000 klatek po 1s.

Był to wieczór pierwszego światła kamerki, jak poobrabiam to wrzucę, jakieś zakamarki Księżycowe.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Miałem podobnie dlatego ją olewałem tyle czasu, ale zachęcony Waszymi fotkami postanowiłem poświęcić na nią chwilę. Wyszło całkiem, całkiem, może dorobie materiału.

 

Newton 305/1500, ASI120MM, UHC-S, oryginalna skala z matrycy

 

 

Super detal, jednak lustro robi swoje. Już nie mogę doczekać się 20" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem podobnie dlatego ją olewałem tyle czasu, ale zachęcony Waszymi fotkami postanowiłem poświęcić na nią chwilę. Wyszło całkiem, całkiem, może dorobie materiału.

 

Newton 305/1500, ASI120MM, UHC-S, oryginalna skala z matrycy

 

NGC2371_NGC2372.jpg

 

 

Świetnie wyszło, UHCs chyba optymalny dla tej mgławicy w mono!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.