Skocz do zawartości

Planetarki z planetarnej


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdy są tak małe naturalnie, nie zmniejszałem ich graficznie, i jeśli przyjąć że same w sobie są punktowe to patrząc na inne zdjęcia M57 nie trudno znaleźć przyczynę braku drobnego detalu, bo jeśli nawet średniej jasności gwiazdy zamiast być punktami są sporymi okręgami to inaczej być nie może i z elementami budowy mgławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Pierwsza fotka z 8" f/4 i ASI178MM-c :) Wersja cropowana, bowiem już przy tak małym pikselu i sensorze widać problem na brzegach kadru (brak korektora). Z pewnością to będzie jeden z najbliższych zakupów. Wyszło bardzo fajnie - zdecydowanie lepiej niż 2 lata temu z IMX224, gdyż złapało się teraz nieco więcej szczegółów :) Fajnie jest wziąć fotkę z HST i przyglądać się, jak małe szczegóły są widoczne na fotografii.

 

530x3s, gain 300/510 (100% klatek, bo to z czystego livestacka w SharpCapie). Brakuje mi PSa, przez co wersję w powiększeniu musiałem przedstawić zrzutem ekranu z programu do podglądania od Windowsa :P

 

M57 combined.jpg

M57 powiększenie.png

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LibMar napisał:

Brakuje mi PSa, przez co wersję w powiększeniu musiałem przedstawić zrzutem ekranu z programu do podglądania od Windowsa :P

Ja czasem stosuję tą metodę gdyż bywa że daje fajniejszy wynik niż skalowanie w PS :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MateuszW napisał:

A wiesz, że przy skalowaniu w PS możesz wybrać jeden z kilku algorytmów?

Wiem :D ale widzę że i Paint i przeglądarka fotografii nie są zrobione na odp... jako jedynie dodatek do windy i ktoś się postarał aby to co z siebie wyrzucają było dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LibMar napisał:

Pierwsza fotka z 8" f/4 i ASI178MM-c :) Wersja cropowana, bowiem już przy tak małym pikselu i sensorze widać problem na brzegach kadru (brak korektora). Z pewnością to będzie jeden z najbliższych zakupów. Wyszło bardzo fajnie - zdecydowanie lepiej niż 2 lata temu z IMX224, gdyż złapało się teraz nieco więcej szczegółów :) Fajnie jest wziąć fotkę z HST i przyglądać się, jak małe szczegóły są widoczne na fotografii.

 

530x3s, gain 300/510 (100% klatek, bo to z czystego livestacka w SharpCapie). Brakuje mi PSa, przez co wersję w powiększeniu musiałem przedstawić zrzutem ekranu z programu do podglądania od Windowsa :P

I świetnie wyszło :) jakieś filtr dawałeś czy full spectrum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to masz w opisie? :D Widzę, że nie ma full spectrum, bo środek za ciemny, nie ma OIII i pobocznych, stąd pytanie :) bo czy to żółty czy pomarańczowy to już się nie wyczuje :grin:

 

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, HAMAL napisał:

A gdzie to masz w opisie? :D Widzę, że nie ma full spectrum, bo środek za ciemny, nie ma OIII i pobocznych, stąd pytanie :) bo czy to żółty czy pomarańczowy to już się nie wyczuje :grin:

 

 

Zawsze z przyzwyczajenia go daję :D I faktycznie jest w tym racja, nie pomyślałem o niebieskim środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja planetarka z ASI 224

Powoli wydłużam czasy pojedynczych klatek i schodzę z gainem dla DS-ów

Tutaj jeszcze trochę za krótko bo 9 sekund - okienko obserwacyjne z balkonu na M57 mam krótkie i co za tym idzie mało czasu na dokładne ustawienie montażu metodą dryfu.

7.06.2018

ED80 / ASI 224

540 x 9 sekund

dark x 33

gain 440

 

M57_A.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.