Skocz do zawartości

Planetarki z planetarnej


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty nie robisz z reduktorem?

Robię z reduktorem Celestrona 6.3. Ale gdy go zdejmę to wielkiej różnicy nie ma. No w każdym razie nie 2x ale "odrobinkę". Może mam nie pomierzone odległości... Reduktor noskiem 1.25 do koła filtrowego (ATIK) i wkręcona do koła kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wkleić oryginalnego fit'sa ... Wklejam jpega ale wiadomo co się dzieje. To oczywiście crop bez żadnej obróbki.

Szukaj przyczyny czemu gwiazdki nie wyglądają jak hotpixele bo w tej skali powinny, ucieka Ci w ten sposób detal. Albo jest złe prowadzenie, albo zła kolimacja, albo zła ostrość, trzeba ja co chwila korygować czasem, albo niedostateczne wystudzenie, lub kołysanie obrazem z powodu zębatek napędu, wibracje silników napędu, wibracje wentylatorków kamerek. Ja trzy lata sukcesywnie eliminowałem wszystkie szkodniki :)

 

Trochę nie to miejsce, ale...

Zrobiłem wczoraj fotkę HAMAL'a (13 Ari, HIP 9884). LRGB.

Z pozdrowienia dla imiennika z forum :Loveit: .

Widać gwiazdkę o 13.4 Mag .

Dzięki ^_^ Bellatrix by też była urzeczona ^_^

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hamal.

Myślę, że wszystko po trochu...

1. Montaż jest przeciążony, to pewne. Choćbym pół nocy ustawiał polar aligment to i tak nie pociągnie więcej niż kilka czasem 10-12 sekund (montaż pokazuje na pilocie, że jest ustawienie idealne dokładnie na zero, a obraz i tak płynie).

2. Kolimacja... nigdy nie ustawiałem ale sprawdzałem na rozjechanej gwieździe i wyglądało nieźle. Ale może się mylę. Do sprawdzenia.

3. Ostrość, dzięki koledze z forum ustawiam DreamFocuserem + maska Bahtinowa. Tu jest różnie. Ciągle się uczę ustawień DF.

Walka trwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr 2 do tematu jest znacznie lepiej i właściwie jestem zadowolony :D To najlepsza fotka planetarki jaką zrobiłem SCT. Nie wiem czy był odpowiedni seeing, ale gwiadki jak nigdy wychodziły ładne punktowe - to przełożyło się na detal w mgławicy.

NGC 7662.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś czytałem że głównie Baslery na tym jadą, Ani Atik ani ZWO się pchają się w to rozszeżenie.

To nie zależy od kamery, tylko od programu, bo to autor programu musi mieć zgodę na implementację SER. FireCapture potrafi nagrywać SER i dowolna obsługiwana w FC kamera może SER zapisać. Autostakkert i inne aplikacje stackujące potrafią to dalej obsługiwać - jak zwykłe klipy.

 

SER wywodzi się od aplikacji obsługującej Lumenery a powstał by rozwiązać problemy klipów AVI: tylko 8-bitów i ograniczony rozmiar pliku.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.