Skocz do zawartości

DreamFocuser - zamówienia


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wysłałem kilka paczek. Dałem znać na PW. Jutro postaram się wysłać już prawie wszystkie. Niestety 3 osoby będą musiały jeszcze troszkę poczekać, bo nastąpiła pomyłka przy zamawianiu mocowań i trzech brakuje.

Paczki idą pocztą priorytetem, a tutaj można śledzić przesyłkę: http://emonitoring.poczta-polska.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro (poniedziałek) wysyłam już wszystko, co mogę wysłać.

Tak, jak mówiłem, dla trzech osób niestety brakło mocowań (zamówiłem ile trzeba, a przysłali co innego i nie zauważyłem tego od razu). Chodzi konkretnie o użytkowników Łukasz_K, tasti i piod. Jest szansa, że mocowania będą gotowe do końca tygodnia. Bardzo przepraszam za tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W tej chwili zrobiłem mocowania do SCT NexStar 8i oraz 8" EdgeHD (identyczne) jak i SCT11" XLT (wszystko jest większe). Przeniesienie napędu jest za pomocą paska, bo oś focusera jest dużej średnicy. Daj znać, jaki masz konkretne teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W tej chwili zrobiłem mocowania do SCT NexStar 8i oraz 8" EdgeHD (identyczne) jak i SCT11" XLT (wszystko jest większe). Przeniesienie napędu jest za pomocą paska, bo oś focusera jest dużej średnicy. Daj znać, jaki masz konkretne teleskop.

 

Mam klasyczny SCT 9.25 taki jak tu: https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-celestron-advanced-vx-925-sct,d3270.html .

Focuser przydałby się do focenia. Już samo dotknięcie pokrętła przy tej ogniskowej powoduje poruszenie obrazu...

Jakby powstało odpowiednie zamocowanie to chętnie kupiłbym takie ustrojstwo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak dla kolejnych chętnych stworzyć tutaj mini galerię tego, co Mateusz wyprodukował :-). Oczywiście za zgodą autora :-)

 

Myśle że nowym chętnym da to pogląd na możliwości mocowań, które Mateusz do tej pory wykonał a dla Mateusza będzie taką mini promocją na przyszłość.

 

Wykonanie mojego mocowania trwało długo bo nie chciałem wiercić żadnych dodatkowych otworów w wyciągu do SCT.

Po długiej wymianie maili i wymiarów Mateusz zaproponował mini podstawkę, która przytrzymywana jest śrubą blokującą wyciąg. Przy motofocuserze śruba jest zbędna więc nadawała sie idealnie, żeby ją jakoś wykorzystać

Wykonanie podstawki jest bardzo dokładne, przylega jak ulał :-), chociaż obawiałem się jak to będzie i kilkakrotnie sprawdzaliśmy pomiary.

 

Bardzo dobrym pomysłem jest też przegub na osi silnika, niwelujący minimalną nieosiowość, która może być wynikiem błędnie zdjętych pomiarów.

Z wyniku jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim pracę z Mateuszem.

 

Dzieki.

 

A poniżej zdjęcia dla posiadaczy SCT.

 

20160419_222804.jpg

20160419_222738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pki za wpis :) Cieszę się, że udało się ostatecznie ładnie spasować, bo łatwo nie było. Właśnie miałem prosić o wrzucanie zdjęć, żeby dać ogląd dla przyszłych zainteresowanych :) W ciągu najbliższych dni postaram się zrobić podsumowanie mocowań, żeby było wiadomo, co jest już gotowe. A jest ich 16 :)

 

Hej,

czy lista jest jeszcze otwarta?

Jeśli tak to chętnie się dopiszę :)

Pozdrawiam,

Jarek

Ta lista jest zamknięta, ale na dniach dam znać o stałej produkcji. Muszę sobie tylko wszystko ułożyć i uporządkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu silnik, metalową obejmę i to "coś" z czerwonym "korkiem". Ciekawi mnie to "coś". Rozumiem, że to nakłada się na "pokrętło" regulacji ostrości w SCT? Czy ten element także jest wykonywany przez Kolegę ?

Przepraszam za infantylność pytania... po latach wizuala i podejścia analogowego, od kilku miesięcy się cyfryzuję a to dla mnie sprawy całkowicie obce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pki za wpis :) Cieszę się, że udało się ostatecznie ładnie spasować, bo łatwo nie było. Właśnie miałem prosić o wrzucanie zdjęć, żeby dać ogląd dla przyszłych zainteresowanych :) W ciągu najbliższych dni postaram się zrobić podsumowanie mocowań, żeby było wiadomo, co jest już gotowe. A jest ich 16 :)

 

Ta lista jest zamknięta, ale na dniach dam znać o stałej produkcji. Muszę sobie tylko wszystko ułożyć i uporządkować.

 

Ok. To jak ruszysz z produkcją to ja jestem zainteresowany. Daj znać.

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Rozumiem, że to nakłada się na "pokrętło" regulacji ostrości w SCT? ...

nie.

ten wyciąg wkręcasz tam gdzie Ty prawdopodobnie wkręcasz kątówkę - bezpośrednio do tuby.

W miejsce czerwonego korka wkładasz kątówkę ale inną, 2 calową lub 1.25''.

 

Wracając do motofocusera - nie wiem czy sie nie mylę ale gdzieś mi przemknęło że Mateusz robił motofocuser do standardowego pokrętła focusera SCT, o którym ty piszesz.

Może jak wszyscy dołączą zdjęcia to zobaczysz.

U mnie pokrętło focusera SCT służy tylko do wstępnego ustawienia pozycji lustra. Potem ostrość ustawia ten wyciąg ze zdjęcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do motofocusera - nie wiem czy sie nie mylę ale gdzieś mi przemknęło że Mateusz robił motofocuser do standardowego pokrętła focusera SCT, o którym ty piszesz.

Może jak wszyscy dołączą zdjęcia to zobaczysz.

U mnie pokrętło focusera SCT służy tylko do wstępnego ustawienia pozycji lustra. Potem ostrość ustawia ten wyciąg ze zdjęcia.

Dokładnie. 4 osoby brały mocowanie do pokrętła lustra SCT. Także tutaj sprawa jest rozpracowana, choć dla 9,25" trzeba jeszcze sprawdzić wymiary, bo są zapewne nieco inne.

 

Dzisiaj dostałem brakujące mocowania. W poniedziałek wyślę zestawy.

 

Jak ja się wyrobię... Już kolejne 10 osób jest chętnych, a ja ledwo poprzednich kończę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 4 osoby brały mocowanie do pokrętła lustra SCT. Także tutaj sprawa jest rozpracowana, choć dla 9,25" trzeba jeszcze sprawdzić wymiary, bo są zapewne nieco inne.

 

Dzisiaj dostałem brakujące mocowania. W poniedziałek wyślę zestawy.

 

Jak ja się wyrobię... Już kolejne 10 osób jest chętnych, a ja ledwo poprzednich kończę :)

Mógłby ktoś wkleić fotkę jak to wygląda? Ja osobiście wolałbym nie montować dodatkowego wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz zrób listę i zamknij bo się na koło filtrowe nie doczekamy ;)

Co ja mam robić, jak mi się ludzie dobijają :)

 

Jakość może nie powala ale widać jak pracuje focuser :)

Warto dodać, że mago to taki beta tester :) Zrobiłem dla niego urządzenie na długo przed powstaniem tego wątku. Dzięki niemu wychwyciłem kilka ważnych rzeczy.

 

Właśnie stworzyłem nowy wątek: http://astropolis.pl/topic/53348-dreamfocuser/. Proszę nowych zainteresowanych o pisanie tam. Podałem zaktualizowane informacje i dokładny cennik.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak napisałem. Zrób listę i daj termin do wpisu np do końca maja czy czerwca i koniec z chwilą wytchnienia. Możesz się brać w tym czasie za inne projekty (kolo filtrowe) :) za kilka miesięcy znowu zrobisz listę na focusera itd. Tak to się nigdy nie odrobisz a robisz to przeciez sam wiec inni zrozumieją. Albo seriami wypuszczaj po 10, 20 czy 30szt. Będzie Ci łatwiej ogarnąć to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już dużo lepiej, niż na początku, bo mam wiele rzeczy gotowych w kawałku i nie wszystko trzeba robić. Do tego przy pierwszej serii sporo zeszło na dokończenie projektu, szukanie części itp. Teraz powinno pójść już z górki. Odrobię się z bieżącymi zamówieniami, zrobię kilka sztuk na zapas i biorę się za koło :) Docelowo będę robił serię urządzeń na zapas i sprzedawał przez jakiś czas, także nie będę musiał nad tym ciągle siedzieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.