Skocz do zawartości

Astropolis w liczbach


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że chciałoby się więcej w 2016 ale ważna też jest jakość i tematyka. Dlatego wrzuciłem suche liczby bez oceny.

Im lepsza pogoda, więcej obserwacji, zdjęć, fajnych zjawisk to i postów więcej i to cieszy. Z drugiej strony dobrze jest też gdy ktoś wchodzi na forum i znajduje to czego szuka bez wałkowania kolejny raz tego samego :)

Mamy niecałe 575.000 postów i czasem ciężko jest o coś nowego, ale liczę na kreatywność forowiczów :D

 

Jeszcze taka ciekawostka.

Ilość wyświetleń wszystkich tematów w 2015 roku: 3.980.092

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile "waży" w bajtach (razem z softwerem) całe Astropolis po 2015 roku (czyli praktycznie dziś).

Czy na tyle mało, że robiona jest czasem kopia całego ap na fizycznie inny nośnik?

Pozdrawiam

p.s.

Dodam, że tez myślałem ze dziennie postów jest mniej ale to złudzenie wynika z faktu, że większość postów pojawia się jako dyskusja i dlatego lista ruszonych tematów czasem jest względnie krótka.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam porównanie 20014 z 2015 rokiem. Jak widać, praktycznie wszystkie wskaźniki na zielono (czyli jest wzrost). To zawsze cieszy :)

Największy skok (blisko 10%) jest w odsłonach, a to bardzo ważny czynnik oznaczający, że było więcej kliknięć w wątki.

stat1.pdf

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Astropolis w liczbach

Z ciekowostek statystycznych - zakończony właśnie marzec 2021 okazał się być najbardziej obfitym w posty miesiącem w prawie 18-letniej historii Astropolis. Poprzedniego rekordzisty nie trzeba daleko szukać, ponieważ był nim listopad 2020 (7403 wpisy) ale dopiero w zeszłym roku udało się przekroczyć 6000/miesiąc, a wcześniejszy najlepszy wynik to...maj 2006 (5798).

 

marzec astropolis.jpg

 

marzec astropolis dziennie.jpg

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nieraz piszę, że Astropolis może przetrwać miliardy lat i nawet przenosiny na Marsa.

Ostatnio coś tu było o nowej formie funkcjonowania (fundacja chyba).

 

Czy forum staje się niezależne od pojedynczych osób - czyli z dużymi szansami na trwanie choćby przez kolejne sto lat?

 

Facebook ma swoje liczne wady. Przede wszystkim struktura jednej listy, po drugie wścibskość (sądzę że n.p. jeden z wybitnych naszych userów: S... )

nie chce tam się udzielać pod faktycznym imieniem i nazwiskiem ani nawet rejestrować jakkolwek i mnie to nie dziwi.

 

Siema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Aktywność na AP jest rewelacyjna. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy wieszczyli nam śmierć przez ugodzenie w serce nożem Fejsbuka, oraz brak „pompowania aktywności” (akcje, konkursy, kampanie), tym bardziej możemy się cieszyć. Mamy prawdziwą, organicznie rosnącą społeczność.

 

To forum broni się merytoryką i ciekawymi treściami. Ostatnio zauważyłem bardzo ciekawy trend - ludzie z grup facebookowych, którzy coś ogarniają w tematach astro lub chcą wskoczyć na wyższy poziom na przykład w astrofotografii podążają tutaj by szukać odpowiedzi. Grupy na FB mają to do siebie, że jeśli nie są odpowiednio moderowane to posty "nocnego nieba z telefonu z ręki i infantylne pytania" skutecznie zniechęcają do śledzenia tamtejszych treści. Tak trzymać, bo wiedza tej społeczności jest warta miliony. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo pamiętam jak mądrale w 2008r. wieszczyli internet 9.0 i koniec forów internetowych na świecie... aż szkoda że sobie nie zapisałem nazwisk tych wróżek. Z perspektywy czasu widać, że prędzej zatańczymy na katafalku facebooka :D

Szczerze mówiąc social media są ostatnim miejscem, gdzie szukałbym wiedzy. Pomijam że zasoby są nieprzeszukiwalne, a dyskusje to jeden bałagan.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lkosz napisał:

Noo pamiętam jak mądrale w 2008r. wieszczyli internet 9.0 i koniec forów internetowych na świecie... aż szkoda że sobie nie zapisałem nazwisk tych wróżek. Z perspektywy czasu widać, że prędzej zatańczymy na katafalku facebooka :D

Szczerze mówiąc social media są ostatnim miejscem, gdzie szukałbym wiedzy. Pomijam że zasoby są nieprzeszukiwalne, a dyskusje to jeden bałagan.

 

Polemizowałbym, akurat te prognozy sprawdziły się w przypadku sporej liczby for tematycznych - vide fora przyrodnicze, które są w tej chwili niemal w 100% zdominowane przez odpowiednie grupy na FB. No i zasoby w social media są przeszukiwalne, jest opcja przeszukiwania zarówno  całego FB jak i poszczególnych grup tematycznych pod kątem konkretnych fraz, działa to całkiem ok.

 

Żeby nie było - biorąc pod uwagę powyższe, jestem tym bardziej pod wrażeniem sukcesu AP i życzę mu dalszego ugruntowywania czołowej pozycji w polskim światku astro! Sam mam bardzo duży sentyment do for tematycznych i ogromnie mnie cieszy, że mam jeszcze możliwość się na takich udzielać!

Edytowane przez grogmir
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.