Skocz do zawartości

Delta Optical - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Sprzedaż detaliczna to dla Delty, przynajmniej w przypadku produktów Baadera, po prostu bonus; głównie zarabiają na sprzedaży hurtowej. Ot i cała tajemnica.

Nie sądzę. Rynek sprzętu astronomicznego w Polsce jest mały i zdominowany przez DO. Inne sklepy kupujące u nich produkty Baadera można policzyć na palcach jednej dłoni doświadczonego drwala. To detal jest tutaj na pierwszym miejscu. W mojej opinii Detla jest zbytnio pazerna, dlatego wolę kupować w teleskopy.pl - ceny katalogowe niższe, a zawsze jeszcze coś się utarguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobrychemik napisał:

Nie sądzę. Rynek sprzętu astronomicznego w Polsce jest mały i zdominowany przez DO. Inne sklepy kupujące u nich produkty Baadera można policzyć na palcach jednej dłoni doświadczonego drwala. To detal jest tutaj na pierwszym miejscu. W mojej opinii Detla jest zbytnio pazerna, dlatego wolę kupować w teleskopy.pl - ceny katalogowe niższe, a zawsze jeszcze coś się utarguje.

Delta ma wyższe ceny, ale i daje wyższe rabaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku słowach, zanim się zrobi niepotrzebna krytyka:

1. każdy podmiot ma prawo do stosowania dowolnych marż - tak samo, jak żaden klient nie musi kupować

2. pozycja DO jest trochę patologiczna z innego powodu - jest importerem, do tego w niektórych markach (np. SW) wyłącznym, a więc z natury rzeczy musi sprzedawać do detalistów/resellerów. To typowa umowa B2B, która musi mieć jakieś podstawy biznesowe. Jednym z pryncypiów łańcucha dostaw jest to, że importer nie sprzedaje detalicznie, a jeżeli nawet dojdzie do takiej aberracji, to na pewno nie może konkurować ze swoim partnerem/resellerem ceną, bo to idiotyczne na każdym poziomie. Wyobraź sobie sytuację, gdzie DO oferuje produkt z ceną sugerowaną dla klienta 100 zł, swoim resellerom sprzeda ten produkt za 20% niżej, czyli 80 zł, po czym w swoim sklepie odpala promo na cenę 70 zł. Możę - bo sami bezpośrednio od importera kupują np. za 60 zł. Patologiczna sytuacja - prawda? Jeżeli więc importer bawi się w sprzedaż detaliczną (co wg mnie jest nienormalne), to wtedy POWINIEN trzymać się cen SRP, czyli katalogowych, a niżej niech sobie sprzedają jego resellerzy tracąc przy tym marżę.

3. Ustalanie cen to zmowa, czyli coś, co jest penalizowane prawem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też swoją opinie o tej firmie, ponieważ dokonałem tam kilkunastu zakupów (mikroskop techniczny, lornetka, 1 teleskop, akcesoria).

Pierwsze to kontakt z klientem i reklamacje - absolutnie wzorowe, reklamacje załatwiane natychmiast, oddzwaniają do klienta, żadnego unikania, przerzucania winy na klienta. Szybko i sprawnie.

Co do pomocy przez internet w doborze sprzętu, to tu znacznie gorzej, merytorycznie słabo i za każdym razem polecali mi artykuł, który nie był optymalnym wyborem. Chyba obowiązuje zasada, że skoro klient jest zainteresowany towarem, to należy potwierdzić że ma rację i sprzedać.

Salon firmowy pod Mińskiem Maz., dużo sprzętu wystawione, nie przeszkadzają w jego oglądaniu, nie są nachalni, duży komfort dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jako sklep to w porządku.

Nie rozumiem natomiast dlaczego część sprzętu SW jest w delcie niedostępna i muszę robić zakupy u Niemców czy Anglików (Filtr SW UHC czy Skywatcher Aero 2") To samo z dostępnością części serwisowych do SW- nie ma i nie wiadomo czy będzie (u sąsiadów dostępne od ręki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo zawsze mam problem z wysyłkami i oni o mnie zapomnieli heh. 

Folia Nd5 szła pięć dni ponieważ się upomnialem. 

Ale i w teleskopy.pl mialem taka sytuacje że dostałem nr przesyłki i zapomnieli wysłać, ale tak jak mówię często mam takie szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dobrychemik napisał:

Nie sądzę. Rynek sprzętu astronomicznego w Polsce jest mały i zdominowany przez DO. Inne sklepy kupujące u nich produkty Baadera można policzyć na palcach jednej dłoni doświadczonego drwala. To detal jest tutaj na pierwszym miejscu. W mojej opinii Detla jest zbytnio pazerna, dlatego wolę kupować w teleskopy.pl - ceny katalogowe niższe, a zawsze jeszcze coś się utarguje.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby dla Delty w ogólnym rozrachunku korzystniejsze były te twoje zakupy w Teleskopach - choćby z tego powodu, że wtedy i tak coś na tym pośrednio zarabiają, a przynajmniej nie mają kosztów związanych ze sprzedażą konsumencką, które wcale nie są niskie. Poza tym - jak już wyżej Adam napisał - nikt pod pistoletem nie trzyma, nie musisz u nich kupować, jeśli cena (czy cokolwiek innego) Ci nie odpowiada. Ale weź pod uwagę fakt, że to, że tak bezproblemowo obsługują reklamacje wynika m.in. z tego, że mają wysokie ceny detaliczne. Gdyby sprzedawali niemalże po kosztach, to gwarantuję, że nie byliby wcale tej materii tak przyjaźni konsumentom, bo po prostu nie byłoby ich na to stać. Coś za coś, możesz tę wyższą cenę traktować jako swego rodzaju ubezpieczenie.

Delta to nie jest to instytucja charytatywna, tylko przedsiębiorstwo nastawione na zysk - i nie jest to żadna pazerność, nie ma w tym fakcie niczego złego; taki jest nadrzędny cel działania każdego przedsiębiorstwa - przynosić zysk.

 

A, jeszcze jedno - nie wiem czy masz świadomość, ale 1/3 końcowej ceny sprzedaży detalicznej to podatki (zakładając, że towar sprzedawcy rośnie na drzewach i nic za niego nie płaci - bo realnie podatek stanowi mniejszą cześć, ale jest kosz zakupu/wytworzenia, nie mówiąc już w ogóle o innych, niezwiązanych bezpośrednio z samą sprzedażą kosztach). Nie wiem jak do tego tematu podchodzi Delta, ale ja prowadząc działalność gospodarczą wychodzę z założenia, że jej głównym beneficjentem nie powinien być skarb państwa, bo to nie skarb państwa odwala całą robotę, tylko ja.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie wiem jak do tego tematu podchodzi Delta, ale ja prowadząc działalność gospodarczą wychodzę z założenia, że jej głównym beneficjentem nie powinien być skarb państwa, bo to nie skarb państwa odwala całą robotę, tylko ja.

W ecommerce nie jest to takie proste - tzn. zarobienie więcej, niż skarb państwa. Sam VAT to 23% transakcji, a o takich poziomach w marżach można już pomarzyć. Generalnie słaby temat i dla DO astro to tylko dodatek (do sprzętu myśliwskiego, lornetek, etc.). Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak formalnie tylko - jeśli mówimy o końcowej cenie sprzedaży (tej, którą płaci klient), to VAT stanowi 18,7%.

Akurat też się zajmuję tzw. e-commerce, więc niestety wiem jak to działa. Robię co mogę, żeby zarabiać jak najwięcej, jak najmniej pracując i do tego co wyżej napisałem dążę (ale śmiesznie to słowo wygląda, jak się je napisze :D) - ale wychodzi różnie. Ludziom się wydaje, że jak sklep sprzedaje coś za stówę, to na czysto ma z tego ze 70zł - pamiętam, że kiedyś z jedną koleżanką taką rozmowę prowadziłem na ten temat i była bardzo zdziwiona, że to tak nie chce działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja z kolei miałem taką sytuacje, chciałem kupić złączkę w sklepie w Warszawie, na stronie sklepu była ale fizycznie jej nie było, poprosili mnie żebym podał nr telefonu to ją sprowadzą z centrali i powiadomią gdy będzie w sklepie. Zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Sebastian Ś.

Ja napiszę coś miłego :) Ostatnio miałem takie widzimisię żeby przerobić kątówkę GSO SCT na zwykłe 2", oryginalna tuleja na stronie Agena Astro to koszt 23$ + przesyłka i to jedyne miejsce w Internecie w którym ją znalazłem. Napisałem do Delty, sprowadzili mi to od GSO za 25 zł ... Zazwyczaj kupuję na giełdach, ale jak coś nowego biorę to pół na pół teleskopy/delta, czasem coś się trafi nawet taniej w delcie jak ktoś ma zniżki. 

 

Zamawiałem teraz Baader Q Barlow:

- na stronie producenta 49 euro,

- FLO  39 funtów,

- TS 49 euro,

- Delta 169 zł,

czyli w Delcie wychodzi najtaniej. Może teleskopy miałyby taniej ale nie ma w ofercie. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, piotrkusiu napisał:

W Delcie Morfeusze Baadera są droższe nawet po przecenie niż mają je teleskopy.pl i niektóre zagraniczne sklepy.

Ja też coś dodam. 

Kupowałem tam teleskop. Obsługa, dostawa pierwsza klasa (udało się urwać stówę:happy:). Właśnie o tych Morfeuszach pomyślałem czytając wasze wpisy. 

Jakiś czas temu z czystej ciekawości zadzwoniłem do nich w w/w sprawie. Wtedy były u nich po 999pln. Wyraziłem chęć kupna i prosto z mostu że cena za wysoka, w teleskopach.pl są po 799.

Bardzo miły Pan po krótkiej naradzie z kimś z boku stwierdził że mogą sprzedać po 799. :sleepy:

Toż nie lepiej na tyle wycenić od razu? 

Zdaję mi się że lepiej by sprzedaż szła. 

I nie tylko Morfeuszy.

W Astroshopie jest taniej. Nawet doliczając wysyłki. 

Edytowane przez Mariusz Psut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.