Skocz do zawartości

Delta Optical - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem w DO pentaxa 7 xw jakie było zaskoczenie jaka znalazłem drobną nitkę pomiędzy soczewkami. Takiej rzeczy nie spodziewałem się w tej klasie okularów a jednak szybki kontakt z Deltą okular poszedł na serwis do wyglądu. Gwarancja szybko rozpatrzona i już idzie do mnie nowy jak zwykle szybko i sprawnie. Wolę kupić  Delcie czasem dać parę złotych więcej i mieć spokój niz denerwowac sie w TPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Delty tu zagląda, to podpowiem, że warto skorygować coś na stronie sklepu. Otóż, chodzi o zwroty typu "w miesiącu listopad". Słowo "listopad" wystarczająco jasno informuje, że chodzi o miesiąc. Co więcej, nazwy miesięcy można odmieniać przez przypadki, np. " w listopadzie".

Podobnie, nie należałoby pisać, że pracuje się od dnia poniedziałek do do dnia piątek od godziny numer 8 do godziny numer 16.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Delta Optical to dał bym ocenę5/10

 

Zakupy przebiegają bez problemów (kupowałem u Delty teleskop, napęd, kamerę, filtry, złączki, szukacze, wskaźniki, okulary, barlowa i inne akcesoria i nie było żadnych problemów)

Na plus przy zakupach jest to, że gdy kupowałem teleskop to w pudełku był egzemplarz Uranii, oraz kalendarz astronomiczny na 2022 rok. Dodatkowo łatwo iidzie się dodzwonić do sklepu (wiele razy dzwoniłem i zawsze odpowiedzieli na pyanie, doradzili jaki teleskop wybrać, i wiele innych rzeczy). Jeszcze jeden plus to szybka wysyłka

 

Gorzej u mnie było z serwisem. Kupiłem SynScan do Dobsona 10'' (to był produkt powystawowy) i jak przyjechał to go złożyłem, próbuję jak działa i nagle silnik rektascenscji przestał działać (w tym samym dniu to mi przywieźli montaż). Wysłałem do serwisu, naprawili i wszystko było ok. 

Jakieś 2 miesiące później podczas obserwacji gdy szukałem czegoś na niebie montaż zaczął się obracać do okoła . Obrócił się raz, dwa, trzy,..., dziesięć,...,piętnaście,..., dwadzieścia razy  i nie chce przestać. Patrzę co się dzieje i widzę, że pilot nie przeliczał stopni (podczas jednego obrotu montażu pilot pokazywał, że teleskop przesunął się tylko o 11''!) Wysłałem, naprawili, napisali, że wymienili pilota na nowego, ja rozkładam teleskop na zewnątrz w ten sam dzień co montaż wrócił z serwisu, robię alignację i... teleskop znowu obrócił się raz, dwa, trzy,..., dziesięć,...,piętnaście,..., dwadzieścia razy  i nie przestaje. Znowu nie przeliczał stopni. następnego dnia wysłałem montaż do serwisu, wrócił, poskładałem i działało. 1-2 miesiące później zrobiło się coś takiego, że przez pilota nie dało się nic zrobić (przez aplikację na telefonie montaż działał prawidłowo, a z pilotem nie mogłem ustawić nic). Odesłałem. Po przyjeździe montażu sobie składam i widzę, że nie ma kilku elemmentów (między innymi siodła do zamontowaniia teleskopu w montażu). Napisałem maila do sklepu. Przeprosili za taką sytuację i następnego dnia reszta zestawu już była.  Teraz znowu montaż przestaje działać i trzeba będzie pewnie odesłać do serwisu. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spieszę donieść, że wjechały nowe okulary TPL od Takahashi :) Sporo zachwytów na Cloudy Nights, ciekawe jak wypadną na lokalnym podwórku. 33mm jeszcze nie są u nas dostępne, może w następnej dostawie będą, są w preorderze.

https://deltaoptical.pl/s?q=takahashi+tpl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.