Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń? Słyszałem kilka złych opinii o innych sklepach z tej branży ale nie będę ich tutaj przytaczał zgodnie z tym o co prosiła osoba zakładająca ten wątek. Tylko sprawdzone informacje :)

Znam Janusza od lat. Mieszkam w Krakowie i od wielu lat również zajmuję się astrofotografią. Zamówiłem i wykonałem u Janusza dziesiątki projektów bardziej i mniej zaawansowanych.

Dziesiątki skomplikowanych złączek gdzie bez pomysłów i zaangażowania Janusza nigdy by nie powstały.

Wielu moich znajomych bardzo szanowanych i uzdolnionych astrofotografów miało by problem z uprawianiem swojego hobby bez pomocy Janusza.

Oczywiście zdarzało się wielokrotnie, że terminy realizacji się opóźniały ale jak wszędzie może zdarzyć się taki problem. Janusz to specyficzny i bardzo indywidualny człowiek ale jedno mogę o nim z całą pewnością powiedzieć: nie jest oszustem i zawsze można na nim polegać. Trochę dystansu i wszystko będzie w porządku.

pozdrawiam,

Bogdan Jarzyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwię się, że powstał osobny temat dotyczący tylko i wyłącznie firmy ASTROKRAK???

Co z innymi sklepami czy wszystkie działają bez zastrzeżeń?

Pisałem to w poprzednim poście, napiszę jeszcze raz, tym razem wyraźniej - ten wątek znajduje się w dziale "Sklepy Astronomiczne":

http://astropolis.pl/forum/159-sklepy-astronomiczne/

W którym każdy sklep ma swój oddzielny wątek. Poniżej zrzut ekranu:

sklepy.png

Jak widzisz, jest tam wątek dot. tylko i wyłącznie firmy Astrokrak, Fotozakupy.pl, Delta Optical, Astrozakupy, Teleskopy.pl i Astroshop.

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym razie jak się kogoś po nazwisku 'szkaluje' trzeba mieć odwagę się podpisać również własnym imieniem i nazwiskiem... (Niezależnie od nazwy sklepu!)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz szansę zapoczątkować ten piękny trend, proszę czekamy, w profilu nie masz nawet wieku a przecież jest anonimowy. Proszę imię, nazwisko, wiek, wykształcenie :)

Nie wpisać nawet miejscowości....?

"Skąd:13 km na południe od Poznania"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, Janusz jest specyficzny i trzeba się do niego przyzwyczaić, ale również robiłem u niego sporo zakupów i zawsze było jak trzeba. Nawet podwozi mi kupiony sprzęt prawie pod dom. Ostatnio czekał chyba z pół godziny bo się nie dogadaliśmy. Zawsze był życzliwy. Nikt nie zakazuje kupić sprzętu, a potem go dalej odsprzedać. Nie wierzę, że sprzedaje takie rzeczy jako nowe.

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby Tomasz6 odpisał coś w stylu "dziękuje, nie jestem zainteresowany taką formą transakcji" to pewnie i dalszej dyskusji by nie było. Ale że postanowił "oświecić" Janusza co myśli o takiej formie sprzedaży to i lawina ruszyła.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie HAMAL i DominikRD - ja nie zauważyłem abym kogoś obrażał po Nazwisku w swoich wpisach - nie czuje się zatem w obowiązku podawać swojego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie zauważyłem abym kogoś obrażał po Nazwisku

Ale to nie jest wymóg wykluczający powyższe?

Dodatkowo wpadasz tu sobie niegrzecznie do społeczności znającej się wiele lat, mającej wiele wspólnych przygód z wyżej rzeczonym panem J.P. i śmiesz nas pouczać w jakiej formie mamy się wymieniać informacjami na jego temat? Jakim to prawem?

• Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem co myślałem każdy zrobi z tym co chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry nie zauważyłem, że są wątki dotyczące innych sklepów :(

Tak czy inaczej nie widzę tutaj niczego złego co mogłoby zrobić z Janusza oszusta i handlarza.

Jego sprawa co robi w swoim biznesie!

p.s. Właśnie odebrałem z Astrokraka złączki, które Janusz zaprojektował poświęcając na to prawie trzy godziny.

Pomysł projektu złączki powiedział bym genialny!!! Nigdy sam bym na to nie wpadł.

Złączka mocuje w focuserze FLI PDF korektor Wynna i kamerę w krytycznych odległościach. Widziałem jak ma to rozwiązany Orion Optics. Dużo lepsze rozwiązanie Janusza zapewnia osiowe i stabilne mocowanie korektora. Co tu dużo pisać - rewelacja!!!! o cenie nawet nie wspomnę.

Ponad tydzień temu wysłałem maila do ASA z prośbą o wycenę wykonania takiej złączki. Do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi!!!!????

pozdrawiam,

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tu się męczę z tulejkami ^_^ a że nie byłem pewny swoich sił robić rys. tech. a nuż się pomylę i dostane co chciałem ^_^

Jakie musiałeś podać informacje aby mógł zrobić projekt?

Rozumiem, że za samo projektowanie nic nie doliczył bo tak wynika z kontekstu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę rzeczy tam kupiłem i trochę też sprzedałem. Gdybym miał oceniać sklep i w ogóle działalność AK, to generalnie na plus. Tylko paczki szły trochę dłużej niż z DO,ale to nie ma aż takiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niedawno rozmawiałem z Płeszką na temat zakupu kilku drobiazgów oraz dorobienia złączki do MAK-a 180. Stwierdził, że takie złączki robi standardowo po czym zażyczył sobie abym wysłał mu teleskop. Później zaproponował bym zrobił zakupy gdzie indziej ... chłop ma naprawdę zryty beret

natomiast z faktu, że tokarz potrafi toczyć nie wyciągałbym wniosku, że jest uczciwym handlowcem i serwisantem. Tym bardziej, że wszyscy wiedzą jakie ma podejście do cudzej własności i że traktuje powierzony sprzęt jako źródło części zamiennych

interesujące jest jednak co innego. Na temat każdego innego sklepu można wyrazić swoją opinię ale nie na temat Astrokraka. Od razu włącza się grono złączkowców zarzucających nieuczciwość osobom poszkodowanym przez Płeszkę. Kiedyś stwierdziłem, że to jakaś sekta i zdania nie zmieniam

pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze, że nie robiłem tam złączek :icon_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z chęci przytrzymania przy sobie bogatego klienta dba o niego zapewniając wszelkie niezbędne elementy łączące dla sprzedanych podzespołów lub też innych z domniemaniem zbycia w przyszłości także swoich, jednak jak widać nie dla każdego kilkugodzinne poświęcenia w gratisie i to należy wszelkim potencjalnym klientom uzmysłowić, bo właśnie dla takich celów ten wątek (jak i inne) został stworzony a może ich potem czekać spore rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w ogóle nie rozumiem tego o czym piszecie. Znam Janusza juź parę lat i oczywiście jak każdy miewa potknięcia - no ale

pokażcie mi sklep bez skazy???

I żeby od razu taki hejt i to w dodatku bo " some cowboys talk to some vaqueros" ( cytat z " Alamo" ) ???

• Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest sedno całego problemu, każdy wydający pozytywną opinię zaczyna ją słowami "znam Janusza od lat" pewnie że znasz, macie dobry kontakt finansowy, jesteś w stanie załatwić u niego każdą potrzebę na telefon, ale nie takie osoby maja wątpliwości co do jakości jego usług lecz doraźni przypadkowi klienci. Planuje niebawem jak sprawa przygaśnie, wtedy do niej wrócimy, dokonać anonimowo pewniej skomplikowanej kontrolowanej usługi, gwarantujesz mi że potraktuje mnie jak swoich stary znajomych ?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Beze mnie,niczego nie gwarantuję i nic mnie to nie obchodzi. Nie bawi mnie to. I dziwię się że dorośli ludzie tak się zachowują.

Edytowane przez wessel
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi