Skocz do zawartości

Astrokrak - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Opinia powinna zawierać informacje o produkcie, który został zakupiony oraz w miarę możliwości wszystkie elementy robienia zakupów w tym sklepie (stopień skomplikowania procesu zakupowego, doradztwo, ocena obsługi, szybkość wysyłki, możliwość i skuteczność reklamacji).

 

Opinie powinny dotyczyć konkretnych przypadków. Opisuj tylko swoje doświadczenia związane z konkretnym zakupem, nie publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

 

Bez względu na to, czy opinia jest pozytywna czy negatywna – dodaj ją. Każda recenzja, opisująca prawdziwą sytuację jest bezcenna dla pozostałych kupujących.

______________________________________________________
W tym temacie oceniamy zakupy w sklepie Astrokrak.
astrokrak.jpg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie zrobiłem poważne, swoje pierwsze zakupy. Za ponad 6 tys zł, ponad 5 lat temu. Prawie wszystko było w porządku, oprócz terminu dostawy oraz zwlekania z kilkoma drobnostkami, na które się nie doczekałem. Ale po pewnym czasie okazało się, że nie były mi potrzebne. Do tej pory mam montaż Orion Atlas EQ-G, zakupiony w tym sklepie. Po tuningu w Astromarkecie, działa idealnie do Planet. Jak wygląda teraz obsługa w tym sklepie nie wiem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tam kilka rzeczy filtry, wyciąg i ostatnio kamerę, do tego kilka złączek ich produkcji i delikatne modyfikacje wyciągu...fachowo, profesjonalnie - jednym słowem jak należy, zawsze mogłem liczyć na pomoc i wykonanie złączek idealnie. chyba jedyny z tego typu sklepów (chyba, że coś przeoczyłem) gdzie ogarniają dorabianie elementów, przeróbki itp...jedynie do czego mogę się przyczepić to czas realizacji - ostatnio troszkę się naczekałem na kamerę i złączki do niej ale mimo wszystko było warto bo wszystko przynajmniej dopasowane jak należy :) polecam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaak... jak dla mnie zdecydowanie największa i unikalna zaleta astrokraka to wykonywanie dowolnych nietypowych złączek na zamówienie (toczenie, gwintowanie, wyczernianie).

niedawno miałem przyjemność skorzystać z tej usługi i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie - po kilku dniach zamówiony element był już u mnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten sklep to klasyka pod kątem astronomicznych zakupów. Kupuję tam od co najmniej siedmiu lat, zwykle wysyłkowo. Nie było żadnej wpadki. Zawsze najpierw dzwonię i rozmawiam na temat tego co chcę zakupić i do czego ma mi służyć (zwykle są to nietypowe zastosowania) i za każdym razem dostaję fachową pomoc, porady, nowe pomysły. Warto też dzwonić i pytać o różne usługi, można się (pozytywnie) zdziwić, co potrafią wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem u Janusza złączki wszelkiego rodzaju, z nietypowymi gwintami... Tanio, szybko i BARDZO DOKŁADNIE. Nic nie kupowałem ze sklepu. Polecam każdemu kto ma kłopot z nietypowymi gwintami, złączkami etc.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam na opozycję Marsa w 2001r. swoje pierwsze dodatkowe okulary astro i soczewkę barlowa za 300-400zł (nie pamiętam dokładnie) oprócz tego, że termin dostawy znaaacznie się przedłużył zamówienie dotarło w całości. Poza tym nie więcej nie kupowałem potwierdzam profesjonalizm w dorabianiu i anodowaniu złączek, gwintów itp - znajomy prosił mnie o namiar potem dzwonił i dziękował jednak wspomniał że nie obyło się bez małego telefonu "wspomagającego" - cóż odczułem wrażenie że tak tam jest standard..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Astrokraku dokonałem zakupu mojego teleskopu (8 calówka na Dobsonie). Co prawda było to w 2010 roku a moja wiedza na temat optyki i astronomii była dużo skromniejsza niż jest teraz. Pamiętam że przed zakupem długo zastanawiałem się co i jak kupić. Moje wątpliwości rozwiał Pan Janusz przez pewne forum internetowe. Cały proces zakupu przebiegł pomyślnie. Na tyle że kilka razy jak byłem w Krakowie odwiedziłem ten sklep. Co ciekawe P. Janusz rozpoznał mnie i razem dobieraliśmy jakieś dodatki do obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka rzeczy np. kątówkę przystosowaną do bezpośredniego dokręcenia do MAKa 127, złączkę do koła filtrowego, aby ostrzyło z okularami w Syncie 8, przejście z kamery przemysłowej na 1,25". Nie znam Pana Janusza osobiście, nie byłem u niego w sklepie. Zakupy przebiegły na czas i profesjonalnie. Polecam.

Edytowane przez PiotrN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astrokraku wykonywałem (i ciągle to robię, bo zawsze coś zmieniam w setupie) wszelkiego rodzaju złączki, redukcje i adaptery. Przez te wszystkie lata uzbierało się tego kilkadziesiąt sztuk. Mam taką małą kolekcję. Pan Janusz wykonywał dla mnie nawet bardzo egzotyczne złączki i adaptery. Ostatnio dorabiał mi regulowaną bazę pod wyciąg o średnicy 160mm. A wszystko to bardzo szybko, precyzyjnie i tanio. Czasem mógł bym kupić jakiś nietypowy adapter, który jest dostępny w zachodnich sklepach. Ale wolę zamówić u p.Janusza, bo i tak będę go miał wcześniej i za kwotę kilkukrotnie niższą niż na zachodzie. Jedno mogę powiedzieć: nie ma takiej złączki czy adaptera, której p.Janusz by nie zrobił. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam


Wiem, że bardzo stary temat, ale moja sprawa bardzo aktualna.


Wystawiłem na tym forum, jak i na sąsiednim wiadomym na sprzedaż Celestrona Omni 120. Nikt się nie odzywał, aż do czasu, gdy napisał właściciel serwisu(czego na początku nie wiedziałem) z chęcią zakupu na nienormalnych moim zdaniem zasadach, a mianowicie miałem mu wysłać teleskop, a ten po oględzinach miał mi wpłacić pieniądze. Przyznał, że chce sam go sprzedać. Nie zgodziłem się na taką formę transakcji, więc doszło do tego, że jeśli nie zgodzę się na taką formę, to chce go oszukać. W porządku, stwierdziłem, że wolę sprzedać teleskop komuś, kto chce mieć dobry sprzęt w dobrej cenie, a nie handlarzowi, w dodatku tak się zachowującemu. I co? I dziś dowiedziałem się, że za nazwanie go handlarzem zaraz dołączę do grona jego "sponsorów", gdyż jest handlowcem. Uznałem, że dość tej bezczelności, kim by ten Pan nie był, nie będę tak traktowany i zrobię mu reklamę. Dowiedziałem się, że jestem tylko nic nie znaczącym kimś w porównaniu do niego i jego firmy i zabrania mi udostępniania rozmowy, bo prawnicy zaraz spiszą oskarżenie. Zapewniam, cała korespondencja była znacznie bardziej zabawna i żenująca, niestety nie chcę ponosić konsekwencji upubliczniania jej. Po chwili moje konto zostało usunięte. Niestety nie zdążyłem zrobić zrzutów ekranu, bo nie sądziłem, że tak to się skończy, ale widocznie Pan i Władca przestraszył się, że może jednak nie jest już czyściutki, ale na szczęście większość tekstu wiadomości skopiowana ;)


Do meritum... To już daleko idący wniosek, ale skoro ten Pan skupuje używane rzeczy i potem nimi handluje, to zapewne w sklepie, jako nowymi. Jeśli tak nie jest-np. jest dział z rzeczami używanymi- to proszę o info, gdyż nie chcę bezpodstawnie go o to oskarżać. Jednak sam wyznał, że ma setki takich okazji-czytaj kupienie tanio używanego sprzętu i sprzedaż go-i z tego po części się utrzymuje.


Jestem naprawdę zniesmaczony tą sytuacją, ostrzegam ludzi, którzy chcieliby robić z nim jakiekolwiek interesy. Człowiek jest zakompleksiony, ale zadufany w sobie, myśli, że mając sklep i forum jest władcą świata, po czym usuwa niewygodne sprawy i wygrywa.


Pozdrawiam


  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak:

dostajesz pieniadze, wysylasz sprzet, jezeli sprzet nie spelnia pokladanych w nim nadzieji zostaje odesalny , a t zwracasz pieniadze.

prosto, szybko i logicznie.

 

Nie wiem czy wiesz ale astro amatorzy często pozyczaja sobie sprzęt i po testach odsylaja. Wszystko za free. Tak moglo być również w tym przypadku, ale zapewne poczules się ze możesz być oszukany.....

 

Ja w Astrokraku dorobiłem zaliczki, oddałem montaż na regulacje i ZEZRO problemów.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to również tak widzę, jednak tu było dokładnie odwrotnie.

Jeśli chodziłoby o pożyczenie, to inna sytuacja, ten Pan chciał sprzęt kupić-na dalszą odsprzedaż.

Być może tylko mi się to przydarzyło, chociaż były również inne tematy o podobnych sytuacjach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena (skala 1-6, gdzie 1- bardzo źle oceniam, 6-bardzo dobrze oceniam):

 

stopień skomplikowania procesu zakupowego (łatwość zakupu) - 6

doradztwo - 6

ocena obsługi - 5

szybkość wysyłki - 2/3

możliwość i skuteczność reklamacji - 6

 

Dodam z własnego doświadczenia, że Astrokrak to firma jedna z niewielu, która posiada swoje "zaplecze" techniczne na dodatek tak elastyczne i niemarudzące.

W najbliższym czasie mam zamiar wykonać małę nietypowe zamówienie w AK i dam znać jak poszło :)

Pozdro

PS

Zakupłem wyciąg okularowy marki własnej AK 2", zostałem uprzedzony przez Pana Janusza że będę czekał i doczekałem się w przyzwoitym czasie.

Zakupiłem oprawę do okularu 2" marki własnej AK i otrzymałem w ciągu kilku dni dostawę.

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złego słowa powiedzieć nie mogę. Kupowałem tam sporo drobnych gratów, ale jeszcze nigdy nie zamawiałem nic na stronie :) Albo dzwonię do Janusza z pytaniem, czy złączka X jest dostępna i jeśli tak(czyli zazwyczaj), to jadę sobie autobusem do sklepu i odbieram. Druga opcja, to jak zamawiam nietypową złączkę (a takich zamówiłem już chyba dziesiątki). Wysyłam PW na Astromaniaku i uzgadniam szczegóły. Najczęściej wszystko idzie szybko i sprawnie i w ciągu tygodnia mam moje nietypowe dziwolągi. Nigdy nie naciąłem się na wpadkę sklepu. Owszem, drobne błędy się zdarzały, jak pomyłka jakiegoś wymiaru, inny otwór, niż miał być, czy wyczernienie, jak nie miało być czernienia, ale generalnie są to najczęściej mało istotne rzeczy. Rozumiem to, bo z tymi nietypowymi złączkami to zawsze jest zabawa, a rutyna prowadzi czasem do błędu. Od czasu do czasu zdarzy się, że Janusz coś przeoczy - zapomni o zamówieniu na złączkę. Ale delikatne przypomnienie przynosi żądany skutek. Przeoczyć rzecz ludzka. Ja ostatnio zderzyłem się z problemem korespondencji z 20 osobami na PW i wierzcie im - łatwe to nie jest :) Generalnie oceniam jakość wyrobów na 85-90%. Kilka lat temu zamawiałem tam dwa naglery i było wszystko ok (jednego z nich nie było w ofercie, ale to nie przeszkadzało, a oferta została uaktualniona). Później już droższych zakupów nie robiłem.

Astrokrak jak kupuje na giełdzie to bierze najpierw towar, potem gotówka.

Z tą giełdą to po prostu oczywiste nieporozumienie. Każda ze stron nie ufa drugiej i nic dobrego z tego nie wychodzi. Janusz uznaje, że jemu można ufać i dlatego stosuje taką nietypową kolejność transakcji. Kto go zna, ten wie że jest uczciwy, a jak nie zna to z uwagi na to, że jest sprzedawcą sprzętu astro to już samo daje gwarancję, że nikogo nie oszuka. Tak więc taka transakcja jest bezpieczna dla obu stron. Ale niestety nie każdy wie, że Janusz to Janusz i może wyjść, jak tutaj :) Faktycznie dla osoby, która widzi tylko losowy nick, taka propozycja może się wydać więcej, niż podejrzana. A potem już poszło lawinowo, bo niestety Janusza potrafi ponieść czasem :( Wiem z własnego doświadczenia, że można się z kimś pokłócić bez żadnego powodu na skutek "martwej" komunikacji internetowej - złej interpretacji słów rozmówcy. Spirala się nakręca i już sobie idzie dalej spór...

 

Co do podejrzenia, że Janusz sprzedaje używany sprzęt z giełdy jako nowy, to nie myślałbym tak pochopnie. Nie słyszałem dotąd żadnych sygnałów, jakoby ktoś kupił taki używany sprzęt jako nowy, ani sam czegoś takiego nie doświadczyłem. Jeśli istniałby taki proceder, to na pewno by aż huczało na forach.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.