Jump to content

Recommended Posts

Opinia powinna zawierać informacje o produkcie, który został zakupiony oraz w miarę możliwości wszystkie elementy robienia zakupów w tym sklepie (stopień skomplikowania procesu zakupowego, doradztwo, ocena obsługi, szybkość wysyłki, możliwość i skuteczność reklamacji).

 

Opinie powinny dotyczyć konkretnych przypadków. Opisuj tylko swoje doświadczenia związane z konkretnym zakupem, nie publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

 

Bez względu na to, czy opinia jest pozytywna czy negatywna – dodaj ją. Każda recenzja, opisująca prawdziwą sytuację jest bezcenna dla pozostałych kupujących.

 
______________________________________________________
 
W tym temacie oceniamy zakupy w sklepie Astroshop
 
as-logo.jpg
 • Like 1
Link to post
Share on other sites

W listopadzie kupiłem u nich kamerkę ASI120MM.

Kontakt jest doskonały: telefonują w razie problemów, e-mailują.

Śledząc przesyłkę, mogę powiedzieć, że z okolic Monachium do mnie wędrowało to 7 dni!

UPS nie ma w zwyczaju zbytniego pośpiechu...

Link to post
Share on other sites

Jestem właśnie na etapie zakupu lornetki 28x110 Omegon. Zamówienie zostało złożone jeszcze 22 grudnia 2015, później po świętach i nowym roku, bo w okresie świątecznym i międzyświątecznym był problem z dodzwonieniem się. Telefonicznie uzgadnialiśmy sposób zapłaty, ponieważ bank w którym mam swoje konto chciał za przelew na niemieckie konto Astroshop prawie 200 zeta dodatkowo. W końcu tuż po nowym roku zamówienie zostało przyjęte w formie za pobraniem. I tak oczekuję już od tygodnia na przesyłkę, na razie nic się nie dzieje, żadnych e-maili. Tłumaczę sobie że, może jeszcze świeto trzech króli opóźnia i czekam! Poinformuję jak sprawa się wyjaśni, jutro będę jeszcze dzwonił do miłej pani z Astroshop, która to obsługuje polskie telefony.

 

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Żeczywiście PayPal byłby dobrym rozwiązaniem. Jednak moje obawy związane z zakupem czegoś z zagranicy, blokowały mnie. E-maila dostałem od razu po złożeniu zamówienia. Po moim telefonie i e-mailu sprawa ruszyła. Lornetkę wysłano w środę, a w poniedziałek kurier zawitał u mnie (18.01.2016). Pierwsze wrażenia odnośnie tego sprzętu w innym poście. Wspomnę tylko, że lornetka była dobrze zabezpieczona, choć brak było naklejek na opakowaniu "uwaga szkło" lub soś podobnego. Podsumowując: myślę że w przyszłości moje obawy zakupu w Astroshop będą mniejsze. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Wysyłają UPS-em. Bo jak mi powiedziano tylko do nich mają zaufanie. Śledząc drogę przesyłki, to w pierwszych dniach przesyłka przewędrowała całe Niemcy. W Polsce szybko dotarła do celu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Telefonicznie uzgadnialiśmy sposób zapłaty, ponieważ bank w którym mam swoje konto chciał za przelew na niemieckie konto Astroshop prawie 200 zeta dodatkowo.

 

A pytałeś w swoim banku o przelew SEPA? W banku, w którym mam rachunek oszczędnościowy w PLN koszt takiego przelewu (na zagraniczne konto sklepu za zakupy, których cena wyrażona jest w EUR) to 9,90 zł.

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Znalazłem na astroshop.pl napęd do focusera za 1186 zł czyli ok 285 euro. Ten sam napęd na astroshop.eu kosztuje 345 euro i nie wiem ile finalnie zapłacę. Czy jak klikne 1186 to dokładnie tyle zapłacę czy ściągnie mi równowartość 345 euro po przeliczeniu z danego dnia? Jak sądzicie? Czy obowiązuje cena z momentu kliknięcia "kup" ?

Link to post
Share on other sites

Po co Ci taki drogi fokuser? Znacznie taniej kupisz u MateuszaW. Super wykonanie, super jakość, super funkcje, super działanie, super.... itd.itp.

 

Właśnie , muszę się z nim skontaktować. Też o tym myślałem, chociaż nie lubię chałupnictwa to może się przekonam ...

Link to post
Share on other sites

 

Właśnie , muszę się z nim skontaktować. Też o tym myślałem, chociaż nie lubię chałupnictwa to może się przekonam ...

 

Mówiąc o chałupnictwie, obrażasz :icon_wink: dobrego rzemieślnika jakim jest Mateusz.

Jego fokuser to absolutnie pełen profesjonalizm!

 

A propos chałupnictwa: dowiadywałeś się w jakich warunkach powstają inne tego typu niskonakładowe produkcje?

Tam to jest dopiero chałupnictwo!

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • 11 months later...

Dodam świeże wiadomości:

Zamówienie po południu w poniedziałek. Towar dostępny od ręki. Płatność pay-pal.

Wtorek 13.00 paczka nadana z Gersthofen.

Środa 3,00 paczka opuszcza Norymbergię

Środa 14.00 paczka dociera do centrum kuriera k. Łodzi

Czwartek 11.00 paczka u mnie.

Gumisie zjedzone.

Nie znać, że to paczka z zagranicy.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Przy okazji, jak przed zakupem klikniecie w baner Astroshop u nas na forum, to Astroshop dorzuci dużo złota do skarbca Astropolis (od każdego takiego zakupu). Z góry dzięki :)

Samo wejście z Forum też punktuje, czy tylko zakończone zakupem ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 131 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 247 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.