Skocz do zawartości

Astroshop - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Jako, że w Polsce chyba już nie idzie kupić okularu Tele Vue Plossl 8mm ( 3 duże sklepy internetowe oddały mi pieniądze) postanowiłem spróbować z Astroshop.pl. Nie chciałem się bawić w przelewy zagraniczne w Euro więc wybrałem przesyłkę kurierem za pobraniem. Wszystko prosto i intuicyjnie. Zamówienie złożyłem w czwartek wieczorem a w piątek odpisali, że paczka została nadana. We wtorek okular był u mnie. Paczka solidnie zapakowana. Jestem zadowolony z zakupów. W pudełku okularu mała paczuszka złotych miśków Haribo :)

Co do samego okularu to pozwolę sobie porównać sposób pakowania Tele Vue z niedawno kupionym okularem Wiliam Optics (nie w astroshop).

WO miażdży TV !! pudełeczko na okular firmy WO jest piękne, wewnątrz świetnie dopasowana gąbka, piękne zatyczki po prostu klasa. TV kartonik tylko ładny wewnątrz sam okular w folii plus "dizajnerska" naklejka (od razu znalazła się na syncie:)) zatyczki zwykłe. Brakuje tego wow jak w WO. Dla mnie lekki niedosyt. Co do wykonania samych okularów widać, że to jakiś kosmos. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawlik napisał:

Sam już nie wiem co mam myśleć o cenach w tym sklepie: 

Ale co tu jest winny sklep? Przecież to jest super hiper produkt dedykowany do astronomii :) Jeśli DayStar dostarcza im ten powerbank pod swoim brandem, to cena będzie taka jaką chce DayStar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank nie jest brandowany, stąd moje zdziwienie że taka cena. Patrząc na niektóre ceny (np stopka szukacza za 86 zł, w DO za 10zł) mam wrażenie, że nie do końca sklep chyba weryfikuje te ceny. 

Ogólnie sklep jest ok, kupowałem u nich okular TeleVue- wysyłka sprawna i szybka. Niestety kiedy chciałem go zareklamować, uprzejma Pani z Astrohop poinformowała mnie telefonicznie, że będę musiał odesłać okular na własny koszt do producenta do USA. 

Edytowane przez Pawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawlik napisał:

 Patrząc na niektóre ceny (np stopka szukacza za 86 zł, w DO za 10zł) mam wrażenie, że nie do końca sklep chyba weryfikuje te ceny. 

Jeśli widzisz taką różnicę, to im powiedz. Teoretycznie mają taką politykę, że sprzedadzą Ci po najniższej cenie, w jakiej znajdziesz w innych sklepach. Nie testowałem tego.

1 godzinę temu, Pawlik napisał:

Niestety kiedy chciałem go zareklamować, uprzejma Pani z Astrohop poinformowała mnie telefonicznie, że będę musiał odesłać okular na własny koszt do producenta do USA. 

No w tym wypadku to już się zachowani nie w porządku. Próbowałeś drążyć sprawę, czy odpuściłeś bez walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam szczegółów rozmowy, ale do wszystkiego doszło jeszcze że muszę liczyć się z dodatkowymi opłatami przy wysyłce do USA (cło itp). Wada okularu nie była znacząca więc stwierdziłem że lepiej odpuścić. Tak czy inaczej pewien niesmak pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawlik napisał:

Wada okularu nie była znacząca więc stwierdziłem że lepiej odpuścić.

Odpuścić? To nie jest kwestia odpuszczania, ale gwarancji i gwaranta. Taka sytuacja może się zdarzyć jedynie po upłynięciu czasu gwarancji. Szczerze, nigdy nie słyszałem o podobnej sytuacji, choć to branża astro, więc wszystko może się zdarzyć ;). Akurat jako Astropolis mamy dobre relacje z tą firmą, więc jak ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, to odezwijcie się do mnie i będę mediował. Mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam . 

Ja w astroshop kupowałem montaż CGEM Celestron , Refraktor TS152/900 i refraktor Ts 72/432 a teraz 2 tygodnie temu kupiłem Newtona OOUK VX8".

Z zamówieniem i przesyłką nie miałem problemu.Obsługa super wszystko ok. Ale co do produktów to trochę słabo Montaż się nie udał ,łożyska wszystkie wymieniałem

ale i tak nie chodzi jak potrzeba za duże luzy na ślimacznicach a jak je zbliżę to w niektórych miejscach się zacina . NIE polecam tego montażu .Teraz opiszę zakup słynnego OOUK VX8 powiem tak lustra super , ale reszta to ble.Teleskop składany przez dzieci i chyba w szopie , taka moja opinia i wrażenia . Siodełko do lustra wykonane nie precyzyjnie tz.śruby 

kontrujące regulacje lustra nie wpadały w odpowiednie miejsca wszystko było krzywe .Otwory 3 szt.te co trzymają całość siodełka lustra nawiercone na oko 2 miały odległość inną od 3 , różnica 0,5cm. Wszystko poprawiane i ustawiane kolimowane według Hamala . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2018 o 08:40, Pawlik napisał:

Nie pamiętam szczegółów rozmowy, ale do wszystkiego doszło jeszcze że muszę liczyć się z dodatkowymi opłatami przy wysyłce do USA (cło itp). Wada okularu nie była znacząca więc stwierdziłem że lepiej odpuścić. Tak czy inaczej pewien niesmak pozostał. 

A jaki okular i co było z nim nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że i ja brałem udział w tym wątku. 

Z "większych" zakupów:

CEM25P- montaż dostałem bez kulki w śrubie dociskowej (ja jej nie zgubiłem). Stanowisko robocze dokładnie sobie przygotowuję. Montaż miał luzy, wrócił do naprawy

Celestron Powertank Pro- po kilku tyg się zepsuł, został wymieniony na nowy.

Sharpstar 71SDQ- temu to jest poświęcony osobny wątek. Nie do naprawienia przez serwis Astroshop. Po ok pół roku został wymieniony na nowego TS, dokładnie takiego, jak deklarował producent. 

 

AS niebawem otworzy Polski sklep w Warszawie przy Kruszewskiego 2. Sklep pod względem cen, terminowości moim zdaniem ok. Bardzo dobry tez jest kontakt z klientem. Niestety mają problem z jakością dostarczanego produktu i powinni nad tym popracować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

A jaki okular i co było z nim nie tak? 

TV Delos 14mm. Po kilku miesiącach pojawił się ubytek w warstwach na soczewce od strony oka. Żadnego wpływu na obraz raczej nie ma, ale takich rzeczy spodziewałbym się bardziej po tanim chińskim kitowym plossl`u niż po TeleVue. Zrozumiałe jest, że wpadka może zdarzyć się nawet najlepszym producentom, tylko że takiego podejścia sklepu do kwestii rozwiązania problemu się nie spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubytkiem warstw na soczewce ocznej to jak z reklamacją butów:

- Podeszwy mi się poprzecierały się po miesiącu noszenia

- Źle Pan chodzi!

 

Musiałbyś mieć eksperyzę, że to nie uszkodzenie mechaniczne...

Ewentualnie Zrób dobre zdjęcia soczewki i napisz do Televue - może, wymienią tą soczewkę jak wyślesz im bezpośrednio.

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie mechaniczne nie wchodzi w grę. Mógłbym napisać bezpośrednio do TV, ale odpowiedź prawdopodobnie będzie oczywista: "contact your dealer for support" czy coś w tym stylu. Nawet jeśli chcieli by pomóc, to wysyłka, ubezpieczenie, czas oczekiwania, a na koniec nie wiadomo czy uznali by reklamację. Do tego jak to pani z Astroshop powiedziała - muszę też liczyć się z koniecznością zapłacenia cła oraz podatku. Podsumowując, przy tak niewielkim defekcie nie warto w to wchodzić, a od tamtej pory zakupów w Astroshop nie robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc do nich podkreśliłbym, że dealer nie uznaje reklamacji. Generalnie obsługa klienta w USA jest raczej na innym poziomie niż w Europie. Cła i VAT nie zapłacisz jeżeli deklarujesz, że towar będzie naprawiany i wróci do Polski. Głupio mieć topowy okular z uszkodzonymi warstwami, albo odsprzedawać go za pół darmo, jako uszkodzony.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pawlik napisał:

Mógłbym napisać bezpośrednio do TV, ale odpowiedź prawdopodobnie będzie oczywista: "contact your dealer for support" czy coś w tym stylu.

To zależy pod tego na kogo akurat trafisz, zdarzały mi się bardzo różne reakcje ze strony tego samego producenta. Ale to również kwestia tego, co mają w głowie aktualnie urzędujący marketingowcy w tej firmie. Jeśli są w miarę przytomni to pilnują właściwej obsługi takich sytuacji bo mają świadomość, że dzisiaj każdy może łatwo narobić marce koło pióra. Zwłaszcza w wypadku takiego niszowego produktu nie wymaga to wiele zachodu. A wówczas jest to przede wszystkim problem producenta, a nie dealerów. Nie przesądzaj z góry tylko spróbuj napisać - zasada jest prosta: dostaje tylko ten, kto prosi...

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartolini napisał:

Pisząc do nich podkreśliłbym, że dealer nie uznaje reklamacji. Generalnie obsługa klienta w USA jest raczej na innym poziomie niż w Europie. Cła i VAT nie zapłacisz jeżeli deklarujesz, że towar będzie naprawiany i wróci do Polski. Głupio mieć topowy okular z uszkodzonymi warstwami, albo odsprzedawać go za pół darmo, jako uszkodzony.

Na tyle ile pamiętam rozmowę, sklep po konsultacji z producentem zalecił mi wysłanie okularu na własny koszt, zwracając uwagę na możliwe dodatkowe koszty. Sprzedawać go nie zamierzam bo jest sprawny i uważam go za okular docelowy. 

 

Z ciekawości zajrzałem do Astroshop, Delosy przecenione z 2400zł na 1500zł. Skąd oni wyczarowali tak wysoką cenę :laughing1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawlik napisał:

Na tyle ile pamiętam rozmowę, sklep po konsultacji z producentem zalecił mi wysłanie okularu na własny koszt, zwracając uwagę na możliwe dodatkowe koszty. Sprzedawać go nie zamierzam bo jest sprawny i uważam go za okular docelowy. 

 

Z ciekawości zajrzałem do Astroshop, Delosy przecenione z 2400zł na 1500zł. Skąd oni wyczarowali tak wysoką cenę :laughing1:

A nie pomyślałeś że po prostu Cię spławili. Może warto nacisnąć bardziej. To w końcu EP za półtora klocka. 

Jeszcze jedno mi się nie zgadza. Poprawcie jeżeli się mylę. Jak kupujesz coś nowego i zepsuje się w czasie gwarancji (np. Telewizor) to zanosisz tam gdzie kupiłeś i to sprzedawca odsyła na swój koszt do producenta. Ja bym spróbował podrążyć jeszcze tą sprawę. Nic nie tracisz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bocian napisał:

@Pawlik: jesteś pewien, ze to uszkodzenie powłoki a nie zatłuszczenie? Mam "srebrnego" plossla na którym niewielkie ślady tłustej substancji wyglądały jak ubytek powłoki. Widziałem także obiektyw 80ED z podobnymi objawami.

Na 100% to uszkodzenie bo w żaden sposób nie da się tego wyczyścić. Może rzeczywiście za szybko odpuściłem, ale wtedy chyba nie miałem na to czasu i później zapomniałem. Teraz to już i tak dawno po gwarancji.  Niech im biznes lekkim będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony Sky Watcher Start Adventurer w wersji PRO. Interfejs i sposób zamawiania jak w innych sklepach. Dostawa w 48 godzin. Stan OK, wszystko działa. Siatka celownicza lunety skalibrowana była na Polskę- idealnie :)

 

Jedyne co mnie lekko zirytowało, to błędny opis przewód do spustu do Sony'ego A7III. W porę zorientowałem się, że to nie ten model. Zamówiłem z Aliexpres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.