Skocz do zawartości

Astroshop - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Hamster napisał:

Ale te ceny obecnie to... porażka.

To nie tylko kwestia kursu waluty. Regularnie przeglądam ich witrynę i część produktów mają w odstrzelonych cenach. Na zasadzie ~30% w porównaniu z innymi sklepami. Zwykle coś co akurat mają na stanie a inne sklepy nie mają. Ale też ogólnie produkty mające uznanie w astroświatku.

Trzeba uważać, żeby się nie napalić.

Na czasie na naszym forum: porównajcie ich cenę Pentaxów XW z ceną w TSie o FLO nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2017 o 19:46, AdamK napisał:

Po co Ci taki drogi fokuser? Znacznie taniej kupisz u MateuszaW. Super wykonanie, super jakość, super funkcje, super działanie, super.... itd.itp.

Jestem zainteresowany fokuserem. Czy można otrzymac namiary?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandulzz napisał:

 

Dziękuję

 

Czy dostępne jest mocowanie do Teleskopu Tał 1M

 

Oraz dla teleskopy Tał 80 (ten teleskom ma srednicę lustra 85mm)?

 

Połączyłem 3 ostatnie posty. Proszę w miarę możliwości korzystać z opcji "edycja" w menu rozwijanym z trzech kropek w górnym prawym rogu posta - Bartek H.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adam Jadwiszczok napisał:

Dziękuję

 

Czy dostępne jest mocowanie do Teleskopu Tał 1M

 

Oraz dla teleskopy Tał 80 (ten teleskom ma srednicę lustra 85mm)?

Cześć

Napisz do mnie na PW wszystkie szczegóły. Do teleskopów będę musiał zrobić nowe mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
55 minut temu, rambro napisał:

Czy jak zamawiacie w astroshop.pl to przychodzi potwierdzenie zamówienia na maila ?. Kupiłem książkę i tylko dlatego, że założyłem konto widzę opłacone zamówienie w panelu na stronie. Na mailu mam tylko potwierdzenie rejestracji konta.

Potwierdzenie powinieneś dostać na maila. Może trafiło do spamu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, v3ctor napisał:

Potwierdzenie powinieneś dostać na maila. Może trafiło do spamu?

 

Thx. Znalazło się w SPAMie. Nie spodziewałem się tam bo rejestracja konta i newsletter przeszły. Może zamówienie dostało więcej pkt. od filtru antyspamowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondencję mają OK, w wysyłanym linku można sprawdzać gdzie jest przesyłka  itd. Ja zamawiam spedycją DPD do pracy. Z reguły 4 dni, a jak piszę że coś będzie za tydzień - dwa, też terminu nigdy nie przekroczyli. I w paczce są z reguły nieduże ale słodkie misie - żelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem małą paczkę żelmisiów razem z modułem Lunta (pisałem o nim na poprzedniej stronie). Czas oczekiwania jednak był krótszy niż podali, bo miał być na przełomie stycznia i lutego, a przyszedł pod koniec listopada, co uprzedzili wcześniej miał.

 

Teraz jesteśmy w wielu przypadkach skazani na astroshopa i inne sklepy zagraniczne, bo w Delcie teraz pustki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Charon_X napisał:

....

 

Teraz jesteśmy w wielu przypadkach skazani na astroshopa i inne sklepy zagraniczne, bo w Delcie teraz pustki. 


Też się zastanawiam jak to jest - nic nie mają, sklep zamknięty we Warszawie a gazela dalej coraz szybsza... https://www.pb.pl/gazele/gazela/25606
 

Astroshop podobnie zamknął sklep bo pewnie za dobrze nam było oddawać zakupy z Niemiec we Warszawie. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, inside_man napisał:


Też się zastanawiam jak to jest - nic nie mają, sklep zamknięty we Warszawie a gazela dalej coraz szybsza... https://www.pb.pl/gazele/gazela/25606
 

Astroshop podobnie zamknął sklep bo pewnie za dobrze nam było oddawać zakupy z Niemiec we Warszawie. Eh.

Oj, to już nie ma tego sklepu na warszawskiej Pradze??

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 17:41, Ajot napisał:

Oj, to już nie ma tego sklepu na warszawskiej Pradze??

No prawo unijne narzuca im założenie oddziału w Polsce po przekroczeniu 35 000 EUR w sprzedaży na naszym terenie i opłacanie VAT w ten sposób w Polsce. Niemieckie firmy zwykle wszystko robią żeby innych podatków już w Polsce nie płacić..  jakby mieli genetyczna nienawiść do wspierania polskiego budżetu, naszych przedszkoli, szkół i szpitali. No ale zamykać przed polskim klientem drzwi oddziału, żeby nie mógł tutaj oddać towaru ? Szykanowanie nas drogimi kosztami odsyłania teleskopu do Niemiec ? W polskich sklepach podjeżdżasz, wysyłasz paczkę do wybranego oddziału. A w Astroshop nie, regulamin nakazuje wysłać tam gdzie oni sobie wybrali a nie gdzie klient ma prawo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inside_man napisał:

No prawo unijne narzuca im założenie oddziału w Polsce po przekroczeniu 35 000 EUR w sprzedaży na naszym terenie i opłacanie VAT w ten sposób w Polsce. Niemieckie firmy zwykle wszystko robią żeby innych podatków już w Polsce nie płacić..  jakby mieli genetyczna nienawiść do wspierania polskiego budżetu, naszych przedszkoli, szkół i szpitali. No ale zamykać przed polskim klientem drzwi oddziału, żeby nie mógł tutaj oddać towaru ? Szykanowanie nas drogimi kosztami odsyłania teleskopu do Niemiec ? W polskich sklepach podjeżdżasz, wysyłasz paczkę do wybranego oddziału. A w Astroshop nie, regulamin nakazuje wysłać tam gdzie oni sobie wybrali a nie gdzie klient ma prawo.

 

Po pierwsze to sklep jest nieczynny tymczasowo na co zresztą wskazuje sprzęt wciąż stojący w środku.

Po drugie jeśli powodem zwrotu jest wada/uszkodzenie sprzętu to Astroshop pokrywa koszty przesyłki zwrotnej. Wystarczy się skontaktować i o to zapytać.

Edytowane przez Astrobonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym troche nie fajne jest pisanie, że zamknęli sklep by klienci nie mogli oddawać zwrotów ;) 

Sklep jest przecież w końcu dla klientów i wg mnie bardzo dobrze o nich dba. Robiąc wielokrotnie w nim mniejsze i większe zakupy przekonałem się o tym nie raz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, inside_man napisał:

No prawo unijne narzuca im założenie oddziału w Polsce po przekroczeniu 35 000 EUR w sprzedaży na naszym terenie i opłacanie VAT w ten sposób w Polsce. Niemieckie firmy zwykle wszystko robią żeby innych podatków już w Polsce nie płacić..  jakby mieli genetyczna nienawiść do wspierania polskiego budżetu, naszych przedszkoli, szkół i szpitali. No ale zamykać przed polskim klientem drzwi oddziału, żeby nie mógł tutaj oddać towaru ? Szykanowanie nas drogimi kosztami odsyłania teleskopu do Niemiec ? W polskich sklepach podjeżdżasz, wysyłasz paczkę do wybranego oddziału. A w Astroshop nie, regulamin nakazuje wysłać tam gdzie oni sobie wybrali a nie gdzie klient ma prawo.


Praktycznie w każdym zdaniu piszesz nieprawdę/nieścisłość. Ale po kolei:

1. prawo unijne w żaden sposób nie narzuca konieczności zakładania lokalnych oddziałów. Mylisz kwestie rozliczania podatku VAT, a to nie to samo. Rejestrujesz w danym kraju tylko nr VAT (a nie firmę) - przez co masz np. polski nr VAT i płacisz podatek tu VAT (jako np. niemiecka firma). Swoją drogą, nie widziałem, żeby Astroshop miał PL VAT, czy się mylę?

 

2. "Niemieckie firmy zwykle wszystko robią żeby innych podatków już w Polsce nie płacić" - teoria spiskowa. Tak samo jak wiele polskich firm e-commerce nie ma zarejestrowanych nr VAT w innych krajach EU mimo, że przekraczają limity (do DE np. 100K euro). Wynika to z faktu, że dla małych firm jest to dosyć skomplikowany proceder, konieczność raportowania i dodatkowe rozliczenia. Podatkowo dla firmy X to "ryba", gdzie ten VAT zapłaci, bo VAT z natury jest "obojętny". Z drugiej strony taki TS sprzedaje w PL za kilka milionów rocznie, a też nie widziałem, żeby miał zarejestrowany pl VAT :) 

Nie wiem tylko, czy bylibyście zadowoleni, jeżeli Astroshop, czy TS zarejestrowaliby VAT w PL. Ceny wzrosłyby o 4% (różnica między 19%, a 23%).

 

3. Astroshop ograniczył sprzedaż przez fizyczne sklepy, co jest całkowicie oczywiste i w pełni zrozumiałe. Dorabianie tu kolejnej teorii spiskowej, że "chodzi o utrudnianie zwrotów" jest mocno naciągane.

A tak w ogóle, to mocno mnie bawi (i czasami irytuje) ten polski dualizm moralno-etyczny. Przedsiębiorca nie płacący VAT - diabeł, bandyta, skurw... - ZABIĆ! Importer prywatny (każda fizyczna osoba) kupujący w Chinach, szczycący się tym, że z pomocą Chińczyka orżnął EU/PL na VAT (zaniżając cenę, albo nielegalnie importując na teren UE i dalej wysyłając lokalnie) to już jest super, cool, bohater - godny nawet pochwały i specjalnego wątku na forum, gdzie można się pochwalić możliwością nie zapłacenia VAT. Wystarczy sobie zobaczyć, o jakich wartościach VAT mówimy rocznie (na tych "drobnych zakupach").

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 12:38, Adam_Jesion napisał:

A tak w ogóle, to mocno mnie bawi (i czasami irytuje) ten polski dualizm moralno-etyczny. Przedsiębiorca nie płacący VAT - diabeł, bandyta, skurw... - ZABIĆ! Importer prywatny (każda fizyczna osoba) kupujący w Chinach, szczycący się tym, że z pomocą Chińczyka orżnął EU/PL na VAT (zaniżając cenę, albo nielegalnie importując na teren UE i dalej wysyłając lokalnie) to już jest super, cool, bohater - godny nawet pochwały i specjalnego wątku na forum, gdzie można się pochwalić możliwością nie zapłacenia VAT. Wystarczy sobie zobaczyć, o jakich wartościach VAT mówimy rocznie (na tych "drobnych zakupach").

 

 

Podatki trzeba płacić. VAT to nie jest sprawiedliwy podatek. Jest "drobna" różnica pomiędzy płatnością VAT przez przedsiębiorcę a Kowalskiego. Przedsiębiorca płaci różnicę pomiędzy podatkiem należnym a naliczonym. Podatek należny wpłaca przedsiębiorcy nabywca, konsument, a naliczony wynika z kosztów działalności gospodarczej. Można powiedzieć, że przedsiębiorca nie płaci VAT z własnej kieszeni, pod warunkiem ze płatności od kontrahentów otrzymuje terminowo. Zresztą sam piszesz "Podatkowo dla firmy X to "ryba", gdzie ten VAT zapłaci, bo VAT z natury jest "obojętny"... Kowalski jako konsument płaci całe 23% i nic sobie nie odlicza. Bardziej sprawiedliwy byłby niski podatek obrotowy taki sam dla wszystkich, bo czemu np. jak ja kupuję komputer to płacę 23% a kolega co ma działalność już ten komputer może kupić na firmę i rozliczyć VAT, a nikt nie udowodni czy używa go prywatnie czy tylko do działalności gospodarczej. Tutaj tak samo to już jest super, cool, bohater bo wszystko kupuje na firmę, często nawet dla znajomych. Jak jeszcze wyciągnął kilkadziesiąt tysięcy z tarczy to nawet nowe auto w leasing sobie weźmie, choć do działalności mu nie jest potrzebne.  Dualizm moralno-etyczny nie przeszkadza.

 

Jak ktoś prywatnie coś kupi z Chin i zapłaci VAT to całość trafi do państwa... a jak w PL to tylko różnica między podatkiem należnym, a naliczonym :). Jest jeszcze podatek dochodowy, którego chińczyk nie zapłaci w PL, ale różne firmy dzięki optymalizacjom płacą go w minimalnej wielkości. Wątek na forum nie służy radom omijania VATu a zbieraniu opinii o dostawcach i towarach. Każdy może w US złożyć odpowiednią deklarację. Poza tym chwalenie się w internecie takimi rzeczami nie jest zbyt rozsądne i dziwi mnie, że ludzie to robią także tu na forum. Niedługo zmieni się prawo to wszystkie przesyłki będą opodatkowane VATem. Ludzie zawsze będą kombinować niezależnie czy jako konsument czy przedsiębiorca. Taka już jest ludzka natura i nie ma tu nic do rzeczy prowadzenie działalności.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zorg7 napisał:

 

Podatki trzeba płacić. VAT to nie jest sprawiedliwy podatek. Jest "drobna" różnica pomiędzy płatnością VAT przez przedsiębiorcę a Kowalskiego. Przedsiębiorca płaci różnicę pomiędzy podatkiem należnym a naliczonym. Podatek należny wpłaca przedsiębiorcy nabywca, konsument, a naliczony wynika z kosztów działalności gospodarczej. Można powiedzieć, że przedsiębiorca nie płaci VAT z własnej kieszeni, pod warunkiem ze płatności od kontrahentów otrzymuje terminowo. Zresztą sam piszesz "Podatkowo dla firmy X to "ryba", gdzie ten VAT zapłaci, bo VAT z natury jest "obojętny"... Kowalski jako konsument płaci całe 23% i nic sobie nie odlicza. Bardziej sprawiedliwy byłby niski podatek obrotowy taki sam dla wszystkich, bo czemu np. jak ja kupuję komputer to płacę 23% a kolega co ma działalność już ten komputer może kupić na firmę i rozliczyć VAT, a nikt nie udowodni czy używa go prywatnie czy tylko do działalności gospodarczej. Tutaj tak samo to już jest super, cool, bohater bo wszystko kupuje na firmę, często nawet dla znajomych. Jak jeszcze wyciągnął kilkadziesiąt tysięcy z tarczy to nawet nowe auto w leasing sobie weźmie, choć do działalności mu nie jest potrzebne.  Dualizm moralno-etyczny nie przeszkadza.

 

podatek obrotowy już mieliśmy przed lipcem 1993

VAT to podatek od wartości dodanej wiec każdy, kto na czymś zarabia (dodaje coś do ceny) taki podatek płaci ... pomijamy wyjątki jak zwolnienia czy 0 stawka VAT. Pełne 23% płaci ostateczny nabywca i na tm to właśnie polega. Podatek obrotowy też płaci ostateczny nabywca i to czasem wielokrotnie bo każdy po kolei płaci ten podatek. Jedyny wyjątek stanowi producent, który sprzedaje bezpośrednio odbiorcom. Gdy towar przechodzi przez wiele rąk, a tak jest w większości przypadków to ostateczny odbiorca płaci go wielokrotnie bo jest wliczony w cenę

 

sposób naliczania VAT znacznie ukrócił sprzedaż "na lewo", a w każdym razie zmniejszył straty Skarbu Państwa na oszustwach ... pomijamy kombinacje eksportowe

 

przedsiębiorcy, którzy kupują na firmę sprzęt do prywatnego użytku bardzo ryzykują. W razie kontroli i tak zapłacą należy VAT i do tego dostaną sporą karę. Dzisiaj przy jpk_vat US ma pełną kontrolę nad zakupami firm. Takie przekręty są łatwe do wychwycenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.