Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej polecam, kupiłem tam Virtuoso i kilka drobiazgów, przesyłka szybka, dobrze zapakowana. Kiedy wysłałem pytanie techniczne na temat teleskopu i montażu otrzymałem bardzo obszerną i szczegółową odpowiedź. Jedyny problem jaki zauważyłem to złączka do lustrzanki Pentax, na zdjęciach wyglądała inaczej niż ta którą dostałem, jednak nie zwracałem jej, ponieważ ta również pasuje i spełnia swoją funkcję.

Cena też była dobra tzn. niższa niż w konkurencyjnych sklepach. Wydaje mi się jeszcze, że mają trochę uboższy asortyment niż niektóre firmy, ale w moim przypadku to nie przeszkadza.

Zakupy robiłem pod koniec wakacji, dlatego co nieco mogło, ale nie musiało się zmienić (mam nadzieje że na jeszcze lepsze :))

PS.

Chyba jest malutki błąd w temacie, nie powinno być "nie publikuj" ? ;)

, publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

Powinno ;) Dzięki.

Paether

Edytowane przez Paether
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teleskopy.pl to chyba najtańszy sklep w Polsce, dlatego najczęściej to tam, poza giełdą oczywiście, zaopatruję się w sprzęt astro. Łącznie, od początku przygody z astronomicznym hobby, wydałem u nich kilka tysięcy złotych. Z wyjątkiem jednego zakupu zawsze byłem zadowolony. Problem, podobnie jak w przypadku kuba_527 , dotyczył filtra UHC, konkretnie uszkodzonej powłoki. Po moim mailu do sklepu, nowy filtr został do mnie błyskawicznie wysłany. Poza tym jednym przypadkiem man same pozytywne doświadczenia związane ze sklepem Teleskopy.pl.

Edytowane przez Piotr4d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tam kupowałem (bodajże 76/350 i/lub okular 4mm) Wszystko OK!

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem tam 2 lata temu obrotową mapę nieba i adapter lornetkowy, zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie i bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem od nich kilka rzeczy - jakaś drobnica w tym laser 20mW za 150 zł. Dostawa, proces zamawiania itd ok ale jakość lasera taka sobie (problem z włącznikiem, działa jak mu się podoba zwłaszcza w trochę niższej temperaturze to już tragedia). Nigdy go nie reklamowałem więc nie wiem jak to u nich wygląda a jakość lasera to raczej wina tej konkretnej sztuki albo modelu. Pewnie sami nie wiedzieli że coś z nim jest nie tak (przynajmniej taka mam nadzieję ;)).

Generalnie oceniam ich bardzo pozytywnie.

Edytowane przez lukaszp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem tam dobsona goto do Synty bo ze wszystkich sklepów dali najtaniej. Nawet Delta nie była w stanie ich przebić, mimo, że są importerem. Jak wiemy co chcemy kupić to warto wysłać zapytanie do wszystkich sklepów.

Sklep oceniam pozytwnie.

Edytowane przez PiotrN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety nie mam dobrej opinii o TPL po zakupie lornetki TS Marine 15x70.Już po otworzeniu przesyłki widać było że walizka nosi ślady użytkowania ,ale sama lornetka na pierwszy rzut oka nie wykazywała żadnych wad ani większych śladów na obudowie dlatego olałem sprawe.Ogólnie rzadko używałem lornetki z różnych względów między innymi braku czasu,pogody itp,ale ostatnio podczas oględzin zauważyłem pod światło słoneczne że jeden obiektyw od środka jest nazwijmy przymglony,normalnie mi ręce opadły jak to zobaczyłem,po przyświeceniu jasną latarką wada bardzo się uwidacznia.Niestety już po okresie gwarancyjnym i moge Paną z TPL jak się to mówi naskakać,wydaje mi się że wiedzieli o tej wadzie i z premedytacją dostałem wadliwy sprzęt.To ostrzezenie dla potencjalnych klientów sklepu,dokładnie oglądajcie zakupiony sprzęt !!!

IMG_20160103_1626281.jpg

Edytowane przez krzysiek81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem u nich jakieś filtry i inne drobiazgi a ostatnio monopod i adapter lornetkowy za małe pieniądze. Zawsze było szybko i sprawnie.Kontakt telefoniczny bardzo dobry.Szczerze polecam, to w sumie jeden z najlepszych sklepów internetowych z jakim miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem u nich edka 80, montaż vixena, trochę drobnicy, książki. Zawsze utargowałem jakiś rabat. Szybka dostawa. Żadnych negatywnych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Zakupiłem w Teleskopy w 2011 Messiera 150/1200 oraz w 2013 GSO dob 12" .Wszystko na czas,bez wad i solidnie zapakowane.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje doświadczenia są mieszane.

Robiłem zakupy wysyłkowo i na miejscu (Warszawa, Solec).

Zakup wysyłkowy to pierdoła: filtr ND 5. Szybka wysyłka, filtr dotarł w całości, prawie niepogięty, ale było mnóstwo tłustych śladów po paluchach. Kiepsko.

Zakupy na miejscu to ostatnio lornetka WO oraz drobiazgi do statywu. Jak dla mnie to obsługa OK, bo wiedziałem czego chcę i nikt mi nie przeszkadzał, tylko udostępnił towar do obejrzenia i zakupu :) Git!

Czekając kilka razy na obsługę zupełnie niechcący podsłuchałem rozmowy z klientami na miejscu czy tych przez telefon. Podejście w sklepie w stosunku do zupełnie zielonych osób jest trochę z poprzedniej epoki, nieuprzejme, bez wyrozumiałości. Nawet na najsłabszej stacji paliw tak nie miałem ;) Zakurzony towar na wystawce w sklepie - ech, trudno. Albo innym razem: mega zachowanie sprzedawcy, który przesunął przy mnie karton (nie wnikam z czym, ale niepusty) przy użyciu jednego soczystego kopniaka...

Sprawia to wszystko, że z jednej strony nie mam właściwie problemów z samymi zakupami, ale już np. odczucia z zakupów (taki 'customer experience') wprowadzają w pewne zażenowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powtórzę swoją opinię z forum obok, uzupełnioną o nowe doświadczenia
Pierwszy epizod ze sklepem zaraz na początku mojej zabawy z astro - raczej średnialdo, chciałem kupić filtr uhc baadera, pan w sklepie (jeszcze w starej krakowskiej lokalizacji) wcisnął mi jakiegoś no-name'a bo niby to samo, a ja debil wziąłem. Eh, naiwność świeżynek.
Drugi raz ze sprzętem już nie było problemu, ale pan za ladą wydawał mi się mało zorientowany (chciałem kupić kamerkę do guide i musiałem mu udowadniać, że ją ma na stanie) i miał bardzo olewcze podejście do klientów w sklepie (nos w laptopie, cytując klasyków 'ani be ani me ani kukuryku'). I taką opinię wystawiłem z półtora roku temu na maniaku a kilka osób 'problem' potwierdziło.
Żeby było zabawniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wspomniany pan chyba na tym laptopie przegląda fora astronomiczne, bo od tego czasu jakość obsługi znacząco się poprawiła ;) Nie robiłem już większych zakupów, jakieś kabelki redukcje zasilacze, no ale trzeba przyznać że jest ze dwie klasy lepiej. W związku z tym ocena końcowa na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka razy kupowałem u nich. Pierwszy raz kilka lat temu, lornetkę. Jak pamiętam zawsze szybko otrzymywałem zamówiony towar. Kupowałem w Chorzowie, problemów nigdy nie było. Ostatnio dopytywałem telefonicznie o lornetkę 28x110 w Warszawie. Odniosłem wrażenie, że chyba jednak przeszkadzam w czymś Panu sprzedawcy. Kilka dni później, ponownie rozmawiałem w sprawie zakupu w/w lornetki, tym razem ok. Lornetki u nich nie kupiłem z powodu jej braku. Montaż do niej nabyłem osobiście w Chorzowie, tu obsługa była ok. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem sporo rzeczy w Teleskopach i zawsze było Ok. Polecam ten sklep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem niedawno wysyłkowo w teleskopach.pl lornetę TS 15x70 MX Marine. Poprosiłem żeby egzemplarz był optycznie i mechanicznie idealny,no i taki jest. Sprzęt na lata. Z czystym sumieniem polecam,Teleskopy.pl!!! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepie zakupiłem dość dawno kilka drobiazgów - filterki, latarkę, szynę - wszystko OK.

Pierwszy większy zakup to TS ED 102/710 z reduktorem 0.79x (w sumie niecałe 3000zł). Prosiłem w rozmowie telefonicznej oraz przypomniałem mailowo, żeby refraktor był skolimowany i uzyskałem zapewnienie że będzie. Był lekko rozkolimowany, z resztą cela tego modelu jak się okazało nie umożliwia kolimacji, więc może i dobrze.

Kolejny zakup to montaż ZEQ25 zakupiony w marcu zeszłego roku za nieco ponad 4000zł. Montaż niestety nie prowadził dobrze z guidingiem, na korekty reagował z opóźnieniem 10-30s, błąd dochodził do kilkunastu sekund. Po dwóch tygodniach porad telefonicznych co jeszcze mogę sprawdzić został odesłany do serwisu teleskopy.pl. Wrócił po jakimś czasie po regulacjach i teście pod niebem (!!!) - niestety poprawy żadnej nie zauważyłem. Został odesłany ponownie z zapewnieniem, że zostanie wysłany do Niemiec do serwisu. Po miesiącu oczekiwania i wykonanych przeze mnie telefonów ("u Niemców to zawsze tyle trwa", "jeszcze nie minęło przecież 21 dni!") wypowiedziałem umowę sprzedaży z tytułu niedotrzymania terminu naprawy. Pieniądze wpłynęły pod koniec maja w ostatnim dopuszczalnym przez ustawę dniu.

I wisienka na torcie (przypominam - montaż wg sklepu teleskopy.pl był od maja w serwisie w Niemczech). Z początkiem lipca dostałem email od http://www.teleskop-express.de/z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, ponieważ kilka dni wcześniej otrzymali od teleskopy.pl mój montaż i niestety z mojego opisu usterki po polsku niewiele potrafią wywnioskować. Odpisałem im o co chodzi, dlaczego opis jest po polsku i że umowa sprzedaży została już wypowiedziana. Przeprosili i obiecali wyjaśnić sprawę z teleskopy.pl. W całym okresie od końca marca do lipca nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ani informacji z inicjatywy sklepu teleskopy.pl - połowa telefonów była zbywana, większość emaili pozostawała bez odpowiedzi.

Z mojej strony nie będzie "do trzech razy sztuka".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja.

W poniedziałek, w nocy 25 stycznia 2016, zamówiłem filtr polaryzacyjny. Jak podaje sprzedawca, zamawiając wysyłkę kurierem, paczka będzie na pojutrze. Tylko jeden dzień czekania. I tak też jest. Dzisiaj dostałem filtr. Więc z wysyłką jak najbardziej ok. Jedyne co kuleje, to odpowiadanie na pytania pocztą. Następnym razem już nie będę pisać pytań, tylko zadzwonię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupowałem kilka razy, pierwszy raz na początku przygody z astro 3-4 lata temu. Kupiłem parę drobiazgów, folię ND5, okular tmb planetary i coś jeszcze ale nie pamiętam już co. Wysyłka szybko dotarła, aczkolwiek sposób zabezpieczenia towaru w paczce był hmmm "nie teges", zamówione towary były zabezpieczone pustą butelką po wodzie mineralnej, kłębkiem zwiniętych taśm z paczek, trochę folii i pudełko po ryżu z biedronki...

U nich też brałem montaż Neq6 korzystając z kuponu rabatowego 10%, w tym przypadku nie miałem żadnych zastrzeżeń, transakcja poszła szybko i sprawnie.

Na pewno kupowałem coś jeszcze u nich ale nie pamiętam co, w każdym razie nie miałem uwag bo wszystko poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesyłka dotarła na następny dzień. Bardzo profesjonalna obsługa. Szybki kontakt. Towar najlepszej jakości :) Kupuje już u nich drugi raz i nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MAK 127 i dodatki dotarły w 3 dni (bo zamawiane w majówkę), a cała reszta zamówień (tuba do projekcji okularowej, barlow i ND5) przyszła w następny dzień. dobra i szybka obsługa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi